» »

Nakup Core 2 Duo 6600 ali Core 2 Quad 6600?

Nakup Core 2 Duo 6600 ali Core 2 Quad 6600?

mp5 ::

Lep pozdrav vsem!

V kratkem bom kupoval nov računalnik. Čakam 22. Julij, ko naj bi se znižale cene Core procesorjev, med njimi tudi Quad. Ok, moje vprašanje. Ali sem mi bolj splača kupiti Duo ali Quad? Računalnik bom uporabljal predvsem za igranje iger in me zanima, kako je z navijanjem Quad procesorjev in ali bi mi Quad procesor slučajno upočasnili računalnik, ker bom uporabljal XP-je in ne Viste, ki ima boljšo podporo za večjedrnost.

Za vse odgovore se vam vnaprej zahvaljujem!

pinx ::

Zelo redke aplikacije znajo izkoriščati več kot dve jedri.

Tomson ::

Za igranje iger je Quad nesmiseln nakup, ker ga v večini dvojedrnik nese. Mislim da je v tem trenutku samo ena igra zunaj ki podpira Quad procesorje, tam seveda pride proc do izraza. Je pa res da bo v prihodnosti vedno več iger ki jih bodo podpirale, ampak prej kot v letu dni za resno in redno podporo ni za računat.

Glede navijanja je Quad E6600 super zadeva. Kolikor sem bral se navija še boljše kot Duo procesorji. S pravo plato seveda. Mislim da je Gigabyte P35 namenjena predvsem štirijedrnikom in jih več kot odlično izkoristi.

Upočasnil ti računalnika sigurno ne bo, čeprav je res, kot sem že omenil da v določenih igrah Duo proc prednjači. Ampak govora je o parih frajmih, tako da nobene bistvene razlike.

Vista bo oz. že trenutno štirijedrnika zna dobro izkoristit, čerpav aplikacije še ne množično podpirajo teh procesorjev, kar pa mislim da se bo spremenilo hitro po 22.juliju ko bo Quad procesor dostopen širši množici ljudi.

Moje mišljenje je, za 250€ nimaš kaj razmišljat. Če že ne isti dan, pa bo čez nekaj mesecev Quad procesor veliko prinesel, tak da, go for it!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MEDENA ::

Vsi nekaj mislite, da se bo po 22.7 spremenilo....v ZDA 266$ pa še to v kosih po 1000...pretvorite tole v EUR ter 20% DDV...pa dobite 320-350 eur minimalno, kar spet ni malo.....to je samo spet "jaz mam večjega" fora :) ....medtem ko so e4320/e6320 vrh glave.....

cpu ::

če dobr pogledaš priporočene cene procesorjev v $,
lahko ugotoviš, da so pr nas maloprodajne cene procov v €, kar enake tem v $.
V avstriji pa so še malo cenej:) itak je zaradi menjalnega tečaja 1€=1,33$.

me zanima kok majo quadi P[w] when idle... 2*12W?... glede na to da sta to le dva C2D zalepljena skupaj s salotejpom :D

Tomson ::

To se da še enostavneje zračunat. Napovedano je namreč 50% znižanje Quad proca E6600. Se pravi, če sedaj pri nas stane okrog 500€, bo potem točno polovico manj ... pa ne rabiš nič preračunavat ... Skratka ne bo čez 300€!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

sthep ::

samo vprašanje kaj se bolj splača 3.0 core duo al 2.44 quad?? ceni teh dveh bosta itak enaki

mi345 ::

jaz bi kupil quada...če se bo vsaj približno navijal s tako lahkoto, kot 6420 -> 2,13@3,2 in več...je definitivno boljša izbira quad -> 2,44@3,66

TechBeats ::

multitasking q6600
Ja jst bom tud ubodu q6600, takoj ko mu pade cena, glede navijanja je pa tko, nek sem prebral, da kar je več k fsb1333 je že skor zgorna meja navijanja se prau 3ghz lahko tud več, baje da se da tm do ene 400fsb spravt sej to je pa glih 3.6ghz sam to je zihr max kar je zmožn. Za moje pojme je 3.2ghz več k dovolj.

Izkoriščen bo pa zihr z Bioshock, pa z novimi špili od steam engine, pa seveda Crysis, Alan Wake, UT3,.. in še se jih najde.
AciD TriP

MEDENA ::

tomson 1000% bo preko 300€. vsi nekaj sanjate o teh quadih, ki je realno 2x dvojedrni.

dzinks63 ::

:)) Q6600 se tako že prodaja. Čaka se samo, da bodo cene ugodne in cenovno dostopni štijedrniki bodo kmalu tu in razvoj se vrti naprej. Sicer pa ne pride samo q6600, ampak čakamo tudi na še bolj cenovno ugodna Q6300 in Q6400, ki pa bosta najbrž prišla malo pozneje. "Tako nekako kot so pozneje prišli E4400 in E2140,E2160"

Izi ::

tomson 1000% bo preko 300€. vsi nekaj sanjate o teh quadih, ki je realno 2x dvojedrni.

Jaz tudi mislim, da bo pod 300 €.
Trenutno je v USA okoli $530, pri nas sem ga videl za 510 €
Cena za 1000 kosov je tudi določena in sicer $266, kar bo pri nas z davkom zneslo okoli 260 €. Razlika med 1000 kosov in enim kosom pa ne more biti več kot 10%, verjetno še precej manj.
Torej bo v trgovinah najbrž okoli 280 do 290 €.

To, da sta samo dva dvojedrnika zlepljena skupaj pa trenutno ni problem, ker pač boljšega ni. AMD-jeve "nezlepljene" štirijedrnike bomo najprej možno kupovali za Božič, pa še to je malo verjetno, poleg tega pa bo cena tistih štirijedrnikov visoko v oblakih in za marsikoga nedosegljiva. Sploh pa zadnji testi kažejo, da jih ne gre ravno nestrpno pričakovati.

Ta hip štirijedrniki res še niso nujni, čez pol leta pa se bo to spremenilo in ker kupujemo računalnike za okoli 2 leti je nakup štirijedrnika čez kaka 2 meseca, ko bo cena pod 300 € močno smiseln, če seveda že kupuješ nov računalnik.
Da pa bi šel menjati E6600 za Q6600 je pa seveda nesmiselno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

sthep ::

jst mislim, da je vseeno bolje core duo 3.0 kot pa quad 2.4, predvsem če ga misliš met za igre, ker do sedaj še ni igre za dvojedrovca(kmalu pride Alan Wake ki bo kot prav narejena za dvojedrovce), da ne govorimo o štirih jedrih. Tud microsoft je za leto 2008 napovedov da naj bi blo več kot 80% procesorjev dvojedrovnih, tako da na rok 2 leti bi se to bolj splačal. Čez dve leti pa bodo štirijedrovci že velik boljši in si tud s tem quadom 2,4 ne bi mogu dost pomagat pa še cenejši bodo.

Primoz78 ::

A ni Alan Wake za 4-jedrne??... Wiki...


Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Izi ::

sthep, nekaj si zamešal, večina novejših iger podpira 2-jedrnike, ampak delujejo tudi na enojedrnikih.
Razlika pri Alan Wake pa je, da na enojedrnem sploh ne bo več deloval in bo nujno rabil dvojedrnika, da se bo sploh zagnal. Ampak za normalno delovanje Alana Waka pa bo potreben 4-jedrnik, ker bo igra vsebovala menda celo 5 ali 6 niti. Tako, da bo Alan Wake na dvojedrniku tekel verjetno precej ubogo in počasno.

Alan Wake je predviden za leto 2008 in založnik in razprečevalec igre je sam Microsoft, ki predvideva da bo leta 2008 v povprečnem igričarskem računalniku že 4-jedrnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

frudi ::

'povprečni igričarski računalnik' je daleč od high-enda v kateremkoli trenutku. poglej si recimo steam statistiko ( click)... približno tričetrt uporabnikov uporablja enojedrne procesorje okrog 3 GHz, do 1 GB rama in grafične ranga gf7600 ali manj.
kdorkoli bo v 2008 izdal igro, ki bo na dveh jedrih delala slabo, se bo sam vstrelil v nogo...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alan Wake (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25827904 (6522) oo7
»

Kaj menite na ta pc?

Oddelek: Kaj kupiti
271194 (1194) PrimozR
»

gaming rig do 850€

Oddelek: Kaj kupiti
131383 (1041) Golnar
»

Ali se mi splača prehod iz C2D na C2Q

Oddelek: Kaj kupiti
121186 (785) Klemzz
»

AMD: štirijedrnik

Oddelek: Novice / Procesorji
274118 (2306) macgajver

Več podobnih tem