» »

Intel X38 Express prihaja

1
2
»

kotnikd3 ::

žal ne najdem nobenega testa:8)

PrimozR ::

Za kero te pa zanima? Vem da je deluxe verzija kar okoli 400 €... IMO se bolj splača nabavit 680i, P35 ali pa počakat 780i.

kotnikd3 ::

zanima me plata Asus P5E
Lahko najdeš kakšen test, please? tnX

glede nForce 680i gledam tako: že na uradnih forumih je zelo veliko debate o tem, kako plate s tem čipsetom ubijajo rame- dobesedno. po kakšnem letu kr crknejo. Še posebej, 1000+ MHz in naviti rami. Da ne govorim o 4 GB rama na tej plati, ker kulkr sem na uradnih (asusovih) in ostalih forumih gledal, še nobenmu ni potegnilu 4gb rama.
Na nForce 780i se mi ne splača čakat, ker bo zasedal višji cenovni razred in ne bo tako drugačna kot pa njen predhodnik nForce 680i. podpiral bo samo 3-way-sli na PCI-e 2.0 vodilih.
v x38 asusovo P5E sem pa se zapičil, ker je jako "poceni" (210€:D ), je od Asusa ter podpira tako penryne kot pci-e 2.0 in 1600mhz fsb.
nisem še zasledil kakšen review, zato samo upam, da je ta plata dobra:P .......če ni, kaj priporočaš?

Gregor P ::

Kaj pa ta "stara" Aususova matična Striker Extreme?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kotnikd3 ::

isto ima težave s pomnilnikom. poglej na njihov forum.
+ ta plata me ne zanima, že samo zaradi cene 8-O :D

TechBeats ::

LOL, jaz sem tud uočio tole matično P5E za 229€ kr huda zadeva, sm mal čekeru specifikacije, pa sm najdu podoben test z Gigabyte p38qd6, tanova z x38 čipsetom, pa je mela še u primerjavi to asus p5e samo maximus verzijo, in sta se obe dorb odrezale, ta mal okleščena p5e pa ni nč slabša. :)
AciD TriP

PrimozR ::

Nič pametnega, žal. Na enem forumu je tip imel dilemo ali P5E vanilla ali Gigabyte X38 DQ6. Vzel je gigabytko ker je baje problme montirat velike hladilnike na P5E. In imel je iste probleme kot ti - ni našel nobenih pametnih review-ov. DQ6 se baje dobro navija. DS5 pa je cenejša, praktično enaka plata. Malo poišči za njo.

kotnikd3 ::

Asus P5E
ali
Gigabyte X38 DQ6

kero misliš da se bolj izplača?
jst sm bol za Asus, ampak si rekel, da je na P5E težje namestit hladilnik. A Zalman 9700 bo pasal na to plato?

EDIT: ahaaa.....pomen da 9700 paše na p5e ? :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotnikd3 ()

PrimozR ::

Očitno. sam bi bil tudi bolj anklonjen Asusu.

shayba ::

Ekola OC - SLO TEAM je danes ravno dobil v roke ASUS P5E. x38 chipset >:D Test boste lahko videli čez 2-3 dni na naši domači strani www.oc-slo.si

TechBeats ::

^
nice, me že firbec matra lol:D
AciD TriP

PrimozR ::

Očitno se lahko nadejamo obsežnega in zelo kvalitetnega testa :\

kotnikd3 ::

upam da bo dobila dobro oceno;(( , k plato sm včeri naroču!!!!!!1:D
ps: :\

PrimozR ::

TBH, oni bi bili zadnji, na oceno katerih bi se zanašal...

kotnikd3 ::

aja? xD
ampak še vedno ni nikjer nobenega reviewa:\

PrimozR ::

BTW; moj prvi post je bil izrazito sarkasitečn. Drugi pa realen. Poglej za Gigabyte X38-DS5. DQ6 ima namreč DDR3 reže, DS5 pa je skorajda enaka, a ima DDR2 reže. Navijanje pa ni ravno navdušujoče na nobeni. Test DS5.

shayba ::

Dečki. Plata je super. BIos je zelo zahteven. Test bo kakor hitro ga bomo napisali. ! lahko ga pričakujete.

www.oc-slo.si hehe .

tiborrr ::

You know that when you are driving down the highway in a Prius and you put your hand out the vehicle will tuuuuurn?
That's not a car that's your lunchbox, hehehehehehe!!! :))

Zahteven BIOS? Vsaki dan nova klasifikacija zahtevnosti, hihi. :P
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Grimlord ::

X38-DQ6 - DDR2
X38T-DQ6 - DDR3
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

kotnikd3 ::

lepo to, da je plata super.
a bios je pa zahteven?:O sj se neki spoznam, tak da upam, da bo q6600 SLACR letel prek 3,5 GHz.
plato P5E dobim "upam" do srede. poročam ko navijem ;)

shayba ::

Daj gor novi bios pa se bo dalo lepo navijat. Uf plata je popolna. Poročaj kaj. lahko se tudi prijavite na www.oc-slo.si

LP

kotnikd3 ::

Poleg nekaterih Asusovih plat dobiš zvočno, ki jo moraš dat v pci-e 1x režo.
To dobiš tudi poleg P5E. LINK
A kdo mogoče ve, kero verzijo EAXa podpira ta zvočna?

PrimozR ::

To je integrirana zvočna, za katero pač ni placa na plati oz. so kaki drugi razlogi. Al je čip še na plati, konektorji so pa na tej kartici. Mislim da je le to drugo, ja. Če pogledaš dobro, je zgornji PCIe x1 slot obrnjen za 180° in je tako za vse ostalo neuporaben.

Ena RoG plata pa je imela čez to kartico tudi EMI zaščito.

EDIT: tako je bilo včasih, tukaj pa je zgleda praktično standalone zvočna. Kar je kul. Če imaš svojo, tole pustiš v škatli. Sicer pa inštaliraš. Ne izgubljaš placa na PCBju in na I/O delu plate. A je zaradi tega plata nekaj dražja. Oh ja... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kotnikd3 ::

to vem, ampak vseeno hvala.
a mogoče veš, kero verzijo EAX-a podpira?
a to pomeni, da če je standalone zvočna, da razbremeni procesor?

btw: iz kje si?

PrimozR ::

Mslim da še vedno porablja procesor, saj ima isti čip kot integrirana. Zanimivo je, da je PCIe slot postavljen normalno. Bi bilo fino malo raziskati. Pojma pa nimam o EAX podpori. Že pet let sem na integrirani zvočni in HiFi sistemu prek AUXa, kar mi zadostuje.

shayba ::

Plata krepko leti preko 500FSB na auto nastavitvah 8-O

kotnikd3 ::

in kdaj lahko pričakujemo test, na tej vaši strani?:))

shayba ::

V tem tednu! 8-O registracija onlline :D

kotnikd3 ::

plato Asus P5E mam že od srede. Ker še nimam grafične in trdegga diska, ne morem povedati oz. oceniti plate. Na prvi pogled je ql:D pa tut kr dost zraven dobiš (kabli, vent...). Upam da 8800gt dobim u sredo (grr Demise .si) tak da bom u četrtek poročal.

omg.....X48 plate so že v prodaji (slo trg):
Elektronika.si

PrimozR ::

Nekako dvomim da je dejansko dobavljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kotnikd3 ::

a niso rekli da X48 pride enkrat januarja?

kotnikd3 ::

V tem tednu! 8-O registracija onlline :D

amm
v tem tednu?
:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotnikd3 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR3 osnovna plošča ? , DDR3 ram?

Oddelek: Kaj kupiti
141945 (1642) bluefish
»

Test Radeona HD3870 X2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
609591 (6428) PrimozR
»

Matična plošča za Q6600 oz. kolebanje med več izbirami

Oddelek: Kaj kupiti
271241 (1241) JIM22
»

Intel X38 Express prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
818319 (5721) kotnikd3
»

Prosim za komentar konfiguracije za 2000€

Oddelek: Kaj kupiti
471260 (1260) kixs

Več podobnih tem