» »

Nov Safari 3

Nov Safari 3

MacRumors.com - Apple je najavil novo različico svojega brskalnika Safari 3 - beta 4, za Windows okolje. Med bolj zanimivi novostmi je še boljša podpora za za glajenje pisav ter delo s piškotki. Hkrati pa je izšla tudi končna različica za OS X 10.4, ki je tako nadomestilo prvo beto iz junija. Sedaj lahko spletni razvijalci počasi računajo na posodobljeno različico Safarija 3 na vseh platformah.

Izdaja posodobljenih različic Safarija je pomembna predvsem za tiste, ki si želijo podpreti tudi mobilno okolje kot je iPhone. Čeprav v naših krajih iPhone praktično (še) nima tržnega deleža pa ni pametno zanemariti te platforma, saj pred kratkim najavljena Googlova odprta mobilna plaftoma Android uporablja za svoje delo prav WebKit. Pričakovati je, da bo za marsikoga v prihodnosti kompatibilnost s Safariju podobno visoka prioriteta kot Internet Explorer.

Hkrati pa je prispela tudi novička, da je Apple objavil prvi set popravkov za Leoparda - 10.5.1.

15 komentarjev

dëych ::

Zadevo sm inštaliral na Windows 2003, odprem, kliknem na gumb Google Maps v bookmarkih in stvar se skreša - enostavno izgine iz zaslona. :D

opeter ::

Gandalfar, kaj pa MacOS X 10.4.11 update si pozabil omeniti? :|

mathjazz ::

"Hkrati pa je izšla tudi končna različica za OS X 10.4".
www.getfirefox.com

talmai ::

Android: iPhone is teh dead! 8-O

Gandalfar ::

talmai: kaksen argument tudi ne bi skodil

borchi ::

> Android: iPhone is teh dead!

android bo delal na iphone-u :D
l'jga

netanyahu ::

Za razvijalce je zanimiv tudi hiter pregled nekaterih konkretnih izboljšav v zadnji verziji Safarija/WebKita:
Surfin Safari: Ten New Things in WebKit 3.

MitjaP ::

borchi ::

> kliknem na gumb Google Maps v bookmarkih in stvar se skreša - enostavno izgine iz zaslona

menpakrdela(tm) :D

v winblovzih in osx.
l'jga

Kenpachi ::

Pri prvem zagonu je tudi meni kar izginil ne glede na naslov, kamor sem hotel iti. Potem se je pa že naučil :)

Je pa pohvalno, da zna takoj importat bookmarke iz firefoxa. Čeprav to ni neka novost, saj Opera to zna že od zdavnaj.
Zaraki Kenpachi.

Filo ::

oo men je pa taka milina delat z safarijem...ie firefox in opera vse imam gor...amapk čez safari ga ni..

Jernej L ::

apple se še vedno ni nič naučil z vsiljevanjem svojih vmesnikov v quicktime in zdaj to dela še z safarijem, zakaj so njihove aplikacije vedno tako posebne da morajo njihov posran brushed aluminum pa osx vmesnik in kontrole posiljevat, celo microsoft ne dela tega! microsoft jim naredi office v mac stilu za mac in win stilu za windows, tudi microsoftova office spletna stran za mac office je v mac stilu, za windows pa windows stilu, tako da ne zastopim zakaj apple vsiljuje mac zgled programov na winsih.. to je povsem nepotrebno in kontraproduktivno, zgleda kot kontaminacija zaslona - v safariju se to lepo pozna tako kot v quicktime, na winsih se večina browserjev itd.. uporablja v celotnem zaslonu, ampak da safari spraviš v fullscreen se moraš prvo naj* seveda ker so mac aplikacije narete za uporabo v majhnik okenčkih..

Drugače pa edino kar lahko rečem ko sem testiral safari na winsih je: sesuva se bolj kot se je IE5, določene spletne strani sploh ne prikažejo prav (celo digg.com mi ni delal), neskončni problemi z charseti in fonti itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jernej L ()

MitjaP ::

To pa ni res. Microsoft tudi posiljuje. Na Macu ni spisan program, kot bi moral, ne uporablja sistemskega črkovalnika, help je spisan čisto po svoje. Program samo do določenega nivoja podpira Unicode, naprej pa ne. In še bi lahko našteval. Tudi Office 2008 je tak primer. Program ni toliko Macovski, kot bi bilo potrebno.

zos ::

Sicer pa, kogar zanima, tukaj je 10 glavnih novosti iz WebKit 3. Link.

Filo ::

ne ne men dela safari kul...vse kar nardi včasih je cannot open page stisnes f5 in je to to..pa še to z novo verzijo dela poredko, uglavnem vse kar se strinjam z jernejem je to da mi gre un brušed alumini mal na kurac...ampak performance mi je pa še vedno boljši, čeprav je beta, od firefox, opere in explorerja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opera Mini za iPhone oddana v obravnavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6722138 (20227) JayKay
»

Flash tudi za iPhone

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
114009 (3318) vojko20
»

Nov Safari 3

Oddelek: Novice / Android
152871 (2871) Filo
»

Iz Appla nič novega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
668746 (6771) bluefish
»

Novosti z MacWorlda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13615197 (11298) trnvpeti

Več podobnih tem