» »

Dell z novim 13,3" ultraportable prenosnikom

Dell z novim 13,3" ultraportable prenosnikom

engadget - Na Engadgetu se je pojavila napoved novega najmanjšega člana Dellove družine prenosnikov, XPS m1330. Računalnik s 13,3-palčnim zaslonom (na voljo tudi z LED osvetlitvijo) temelji na najnovejši Intelovi platformi Santa Rosa in ima za svoj razred presenetljive specifikacije. V najdražji konfiguraciji tiktaka posodobljen Core 2 Duo z višjim FSB-jem in frekvenco 2,4 GHz, za grafiko skrbi mobilni GeForce 8400M GS, izstopata pa še kamera z dvema megapiksloma ter 32-gigabajten SSD pogon. Vse skupaj tehta malce zajetnega 1.8 kilograma, tako da se s Sonyjevo serijo SZ in IBM-ovimi X60 ne more kosati, a specifikacije (predvsem grafična kartica) upravičujejo dodatno maso. Izvorna novica.

17 komentarjev

[MYTiX] ::

Dell že ima 12" XPS 1210, tako da ta ni najmanjši, je pa verjetno lažji od 12". 1.8 kg se mi ne zdi ravno težek, glede na to da ima pravtako 13" macbook 2.3 kg.
podpis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [MYTiX] ()

Matek ::

Tale prenosnik, m1330, bo nadomestil model 1210, tako da je moja navedba o novem najmanjšem članu družine korektna. Glede teže pa nisem hotel reči, da je hudo težek, ampak da še vedno, tako kot MacBook, ni čistokrven ultraportable. V novici omenjeni x60 recimo v najboljšem primeru tehta še 33% manj, okrog 1.2 kilograma.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

TribesMan ::

X60 nima optičnega pogona... Sony SZ in tale Dell ga pa imata. Zato sta tudi nekaj težja. Sony je sicer malce lažji od Della... zaradi uporabe eksotičnih materialov, kot recimo karbonska vlakna.

Jest pa še vedno čakam na en portable worksatation brez optičnega pogona in 14" ekranom visoke resolucije, težo pod 2kg in ogromno baterijo...

Kdo bo uslišal moje želje?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

caveman ::

Jst sem tud ugotovil, da optičnega pogona sploh ne rabim. Izjema je samo pri formatiranju in ponovnem nalaganju windowsev, pa tudi to bi se lahko preko kakšnega USB ključa ali memory sticka

A je to ekran 16:10 ali 4:3

steev ::

Neb se ga branu. Bomo razmislili o nakupu podobnega malčka čez kako leto.
:|

salesky ::

A je znana cena?

darkolord ::

a specifikacije (predvsem grafična kartica) upravičujejo dodatno maso

To je potem že bližje kakemu 14 inčarju... Tam pa se da že svašta dobit not

Zhupa ::

mene pa najbolj matra kdaj bodo na voljo barebone prenosniki z grafami osme generacije.

lorenz ::

Med tem ko Dell napoveduje je Apple ze dal ven novega Macbook Pro-ja z Santa Rose in 15" LED zaslonom in malo vecjo tezo kot Dell (2.45 kg).
Zdaj se samo pocakajmo na novega Macbook-a.

Matek ::

Novega Macbooka najbrz se nekaj casa ne bo, saj je bil ravno posodobljen pred tremi tedni.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

lorenz ::

To je bil le minor hardware update , tako da lahko se pride nov Macbook oz. se verjetneje ultra portable Mac , predvsem po (ob) splavitvi Iphone-a.

zee ::

Lenovo X60S ... teža 1.4 kg ... krasota ... :D

ga imam in je zakon zadevica. optičnega pogona resda nima, vendar, kot je že nekdo pred omenil, ga uporabljam samo za inštalacijo Windowsov, pa še to verjetno ne bom več dosti, ker bom uporabljal priloženi IBMov software za backup (neke vrste Ghost).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

christooss ::

Manjši je, dražji je!

Neverjetno, da so pri Applu ubrali drugačno taktiko. Neverjetno, da je Macbook občutno cenejši od tehle računal. Ali Macbook ni ultraportable? In če ni zakaj ne?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

TribesMan ::

Macbook nikoli ni bil in nikoli ne bo ultraportable. Ima vsaj pol kile preveč da bi bil vsaj blizu tega naziva.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

zile ::

keri sisiči, za pol kile se greste, hehe:D

darkolord ::

Eni težimo k optimalnem :D

TribesMan ::

Pol kile pri teži macbooka je 20%... to je ogromno...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop se ugasne

Oddelek: Strojna oprema
11784 (680) Pyr0Beast
»

C2D temperature

Oddelek: Strojna oprema
5951 (854) fREE2
»

Lahek prenosnik (manj kot 2 Kg)

Oddelek: Kaj kupiti
141682 (1380) GUFY
»

Kje kupiti prenosnika, nujno potrebujem

Oddelek: Kaj kupiti
61151 (1151) Mavr0
»

Novosti iz Della

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
113098 (2530) Jux

Več podobnih tem