» »

Rabim hladilnik za C2D, ki bo resnično hladil

Rabim hladilnik za C2D, ki bo resnično hladil

krneki0001 ::

Včeraj mi je ratalo tole;

3771 MHz procesor
419MHZ FSB
419MHz(838) ram DDR2

Nič nebi reku, če to nebi bil procesor E2160(1800MHz) in s stock hladilnikom, kar je tudi 109% overclock. Delal je tok normalno in tok časa, da sem lahko prišel v visto in pognal everesta, ter skoraj naredil printscreen, potem je pa sledil izklop - procesor se je namreč segrel nad 76 stopinj in takrat se moje računalo izklopi.

Jutri bi šel kupit en malo boljši hladilnik, pa bomo probal 4000MHz dosežt.

Kaj predlagate?

Tattoer ::

jah za te stopinje tole --> klik + klik = nikoli izklopljen >:D

sweeti007 ::

razlika je med tem da ti stabilno deluje na toliko mhz ali pa da ti na idle se pregreje do maximuma

drgac pa kak scythe infinity ali pa bigtower 120 would do the job

bond007 ::

Verjetno je tudi problem, da imaš slab stik IHS z jedrom procesorja. Dosti ljudi ima podobne probleme - nekateri ki si lastijo recimo e6750 in e2160 pravijo, da je e2160 še bolj vroč! No potem so našli razlog - http://www.ocforums.com/showthread.php?t=527553

Zelo slab stikjedra z heat sprederjem oz IHS. Sploh ni prilotan (večina ostalih je), ampak je vmes kar neka cheap termalna pasta in skupaj zasilikoniziran in to je to... Če se ti ljubi, probaj odstraniti IHS in morale bi biti bistveno nižje temperature!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

krneki0001 ::

Na procesorju je original hladilnik iz BOX verzije procesorja, pa gre zadeva tok visoko. Paste ni nobene na stiku med procesorjem in hladilnikom, ker je sploh nisem dal. Čakam na en res dober hladilnik, ki bo hladil zadevo pri taki frekvenci.

bond007 ::

JSt govorim o stiku med jedrom procesorja in tisto ploščico, ki je gor dana (in ne hladilnik!). Poglej link, ki sem ga dal v prejšnem postu, da bo več jasno. Intel te ploščice bolj približno gor da, zato imajo nekateri nadpovprečno visoke temperature..
Če bi res rad žrtvoval za nov hladilnik pa kupi nekkaj takega

Sicer pa med procesorjem in hladilnikom je zelo fino če je pasta. JSt sem namesto tiste priložene uporabil as5, in temperatura je šla dol cca 10 stopinj! Nisem pa odstranil tiste ploščice - IHS, ker se mi zdi, da imam dokaj dober stik!

JanK ::

Poglej si malo teste in priporocila na Silent PC Review

V svoj HTPC s C2D T7200 procesorjem v Antec Fusion ohisju sem namontiral Scythe Ninja Mini v "semipasivnem" nacinu: zrak mi skozi PC vleceta dva ventilatorja v omari, v odprtini najblizje CPUju pa je 120mm ventilator, ki piha zrak na hladilnik. V "prostem teku" je temperatura jeder okoli 6C nad okolico, pri poganjanju na 100% z Intel Thermal Analysis Tool pa okoli 40C.

Sam bi se na tvojem mestu nagibal k Scythe Ninja + NoiseBlocker Blacksilent XL1 120x120 ventilatorju.

Calligula ::

Ja daj najprej sploh pasto med procesor in ta hladilnik. Se mora ze to po mojem takoj poznati za kar nekaj stopinj.
Kaj sploh razmisljas o drugem hladilniku, ce ze tega ne izrabljas optimalno?

NAjbolje, da kupis vodni blok in ga postavis poleg racunalnika.. :|

krneki0001 ::

Evo dal stran plehec, tako kot je v postu bond007 opisano in zadeva se še vedno segreva enako. Očitno je meja 3300MHZ za ta procesor, da deluje normalno. Nič, bo pa tukaj ostalo pa ne bo več problemov.

Calligula ::

1. Si uporabil termalno pasto?
2. Kaksna je zdaj razlika v temperaturi?

sweeti007 ::

kako tezko pa je dati stran tist plehec? me tudi mika ko mam blazno visoke temperature

bond007 ::

Jst sem danes probal z ostro želetko, pa mi ni uspel. Ko sem po nesreči malo odluščil tiste zelene organske zadeve, sem raje nehal... Tko da čist enostavno že ni, al pa je moj procesor prilotan na IHS.

krneki0001 ::

Uporabil sem olfa nož, ki sem mu malo zakrivil rezilo, da je rezalo v pleh in ne proti procesorju.
Termalno pasto sem uporabil, ampak temperatura je ista kot prej. Na 3771MHz se segreje na celih 76 stopinj in računalo se ugasne. Na 3300 deluje brezhibno brez enega problema.

dzinks63 ::

:)) Za dobro hlajenje si omisli npr. vodno

Golden eye ::

kup en dober hladilnik k podpira namestitev ventilatorja 120 al pa 92mm, pol pa kup ventilator TORNADO pa gor zmontirej, za poškodbe sluha ne odgovarjam >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623052 (18949) svetetko
»

ThermalRight 120 Ultra (extreme)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
401802 (1425) RC14
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997274 (3679) kuglvinkl
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579737 (7872) Jst
»

Po ponovnem nameščanju IHS-ja temperature skoraj iste ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332055 (1506) Pyr0Beast

Več podobnih tem