» »

Macintosh

Macintosh

Luka8 ::

Pozdravljeni. Sem uporabnik Mac-a in me zanima, koliko vas uporablja ta računalnik. Zanima me predvsem zaradi izmenjave mnenj in nasvetov.

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Luka

Loki ::

Imam obcutek, da si ti edini tukaj.

Matek ::

Luka, jest mam PC-ja, me pa zanima, a se da Mac-a kaj overclockat? Poročaj;)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Elemen_T ::

Ah pa ta mac...meni ni všeč sploh.
Obični PCji so the best...in taki bodo ostali:P

McHregec ::

siva kišta je bolj nadgradljiva kot pa mac res pa je da je mac uporaben za obdelovanje filmov in še nekaterih stvari :\

andrej ::

majbolj cool je Cube. Ce bi mel prevec denarja bi ga takoj kupo, zraven pa se 22" Apple TFT zaslon! Seveda bi bil gori MacOS X:D

jetam ::

Sam zgleda cool druzga pa ne. Sem govoru s človekom k ga ma pa ni bil kej preveč navdušen. Nestabilen, neuporaben, pa ni glih velik hekerjev ki bi imel skrekane programe zanj:D
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Loki ::

Madmanmoto Macintoshe se da overclockat prek jumperjev (nisem 100%, da to velja za vse proce in maticne plate).

asteroidk ::

jest bi prou z veselam biu lastink enga mac-a ... najrajs bi mu pa obva standard PC pa mac-a :D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

andrej ::

hja, samo mac-a siher nebi mel. Ce pa bi mel dovolj dinari pa bi si ga vsekakor nabavo, da bi malo spoznal to platformo, se spilal, itd...

Kovax ::

Eja macintoshi so super masince... Konckoncev je G4 prvi presegu 1 GFLOP kar se osebnih racunalnikov tice... Pa za grafiko in video so to nore masine. Ne vem ce je ze kdo od vas kaj hodil po repro-studijih pa tiskarnah itd... Tam majo skor usi Mac-e... Pa recimo Adobe-jevi programi noro boljs delajo na macu... itd...
Za igrce pa res ni kaj prida ane :)
Pa tud za OC verjetno ne...

andrej ::

ja maci so res bolj specializirano podrocje - na DTP res sisnejo PC-je...

MacUser ::

Zdravo.

Jetam

Glede stabilnosti bi pa lahko debatirali pozno v noc. Sam sem prej uporabljal PC-ja, in razna čiščenja (beri:formatiranja) diska, v vedno pogostejših intervalih, stalna sesuvanja sistema in vse to je vsakdanjik PC uporabnika.

Potem sem se odločil, da temu naredim konec in sem kupil Indigo iMac-a 350. Teh par mesecev kar ga imam, sem zabeležil tri zmrznitve sistema, katere sem rešil z izhodom iz programa, priznam, enkrat pa mi je zmrznil, da sem moral uporabit reset tipko.

Res je problem, ker Mac-i niso preveč razširjeni po Sloveniji, ampak tudi zraven sem dobil cel kup programske opreme, med drugim tudi "osnovni" pisarniški program (Apple Works 6), ki pa zmore precej več kot le osnove. Igric se dobi kolikor hočeš, res pa je , da za igrice uporabljam PSX, čez kak mesec bom pa že PS2 ;-).

Za konec naj povem, da mi je bila ta platforma poprej neznana, ampak kdor bo preizkusil Mac-a, ne bo niti pomislil, da bi šel nazaj na PC, ker to da je user friendly, res drži, ker sem imel MacOS v pol ure pogruntan, poleg tega nobenih problemov z istalacijami in deinstalacijami, datoteke samo prekopiraš na disk, pa deluje, če ti kaj ni všeč, zbrišeš celo mapo in zadeva je urejena, simpel ko pasulj ;-)

Loki ::

Umm Kovax tut maci berz Altivec podpore (njihova verzija SSE,ampak mocnejsa) ne zmore 1gflops.(nisem cist 100%, ker sem to prebral pred kaksnima 2 mesecema, ampak tako se spomnim).
I left my wallet in El Segundo

Paramedic ::

Ampak namesto Aptive Plus bi ga pa ziher mel :))
End transmission.

Loki ::

Odvisn zaka ga rabs.
Za kaksen Word je ta Aptiva dost dobra, pri kaksnem Photoshopu ma mac pelje vse intele in AMD-je scat.
I left my wallet in El Segundo

MacUser ::

Zdravo

Mislim, da vsak G4 zmore 1gflops.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil Mac Pro (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12612760 (8756) opeter
»

Leopard proti Visti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20516514 (12242) opeter
»

Jabolka niso toliko dražja in premična utripajo v Intelovem taktu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
738020 (6054) Adrijan0
»

Pingvin na novem Jabolku (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
657430 (5643) Poldi112
»

Lepo ponazorjeno razmišljanje....hehe

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221312 (1038) ABX

Več podobnih tem