» »

PC se ne boota po flashanju BIOSa

PC se ne boota po flashanju BIOSa

Peter_slo ::

Torej kot napisano imam problem, da se mi PC ne boota (daje samo beep vsake 2-3 sekunde).....

MB je GA-K8NS; BIOS sem updateal preko @BIOS v Windowsih kjer mi je ponudil samo enega in sem prepričan da je bil pravi....
Torej prosim za pomoč če sploh je možna :| kajti PC nikam ne pride... samo ti neskonči 2 sekundni beepi.

Hvala za pomoč

Azrael ::

Ni nerešljivo, boot block še deluje:

Solve bad Flash
Nekoč je bil Slo-tech.

OChack ::

hot swap pri nekomu ki ima enako plato, torrej pri njemu zbootaš pc v vindovse potem se pa njegov čip fizično vn iz ležišča vzame in tvojga notr ter flasha
Int€l inside, IDIOT Outside

Spajky ::

Če ti takoj FD drive ob bootu vsaj malo "zapraska" (bios boot block še dela), maš TUKAJ za si pobrat in napravit na drugem kompu "mojo slepo disketo za flashanje", beri notranja navodila prej ... :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

Azrael ::

@OChack:

Boot block avtorju teme dela saj, če se pogleda link, ki sem ga prilimal zgoraj lepo piše>:
continual short beeps = no floppy disk drive
. Torej, kot je sedaj ena taka slaboumna - butasta moda, nima disketnika in ima kar ima. Velik problem.

Ko bo dobil in priklopil disketnik ter napravil ustrezno disketo (Spajkyeva je cool) z ustreznim programom za flash in starim delujočim BIOS flashom, bo problem z 99.99% verjetnostjo rešen. Tveganega Hot Swap ne potrebuje.

Take stvari se dela na star preizkušen način. Sodobne novotarije pri takih elementarnih stvareh odpadejo, ko knof pri gatah. Žal pa proizvajalci matičnih prav radi ponujajo kriminalno slabo narejene (razen izgleda seveda) avtomatične Windows flash čarovnike. Vedo zakaj - prodajo več plat, kot brez teh SW smeti.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bad bios checksum

Oddelek: Pomoč in nasveti
81164 (1075) Spajky
»

Flashanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
274448 (4251) jackorsen88
»

Piskanje kompa in ta se ne prizge!

Oddelek: Strojna oprema
171541 (1394) Morph3us
»

BIOS FLASH - Problem - NUJNO

Oddelek: Pomoč in nasveti
191980 (1732) steiner

Več podobnih tem