» »

Piskanje kompa in ta se ne prizge!

Piskanje kompa in ta se ne prizge!

Morph3us ::

Problem.
Nalozu nov bios, in ko sm resetiru kisto je ta samo zacela piskat v presledkih, in ne dobi signala iz Vga, oziroma ekran je dead (utripa zelčena lucka), kaj bi lah to blo. sm ze dal baterije vn in z jumperjem dal clear COMS pa se vedno nich oz. enako.
Da bi sla kksna komponenta dvomim, ker nism nich druzga delu kot resetiru racnunalik po live update biosu.
Prosm pomoc tukile....

tnx

Morph3us ::

Please anyone?

Primoz78 ::

Ce si delal bios update in je prej vse delalo a po updejtu ne dela vec je z biosom slo kaj narobe....Katera plata pa je to?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Azrael ::

Napačen flash BIOSa ali pa moraš samo napraviti CMOS Clear.

Če CMOS Clear ne pomaga in imaš staro (delujočo) BIOS datoteko, bo rešitv problema zelo verjetno enostavna.

Ker, vsaj meni, stran, kjer je objavljen opis rešitve tega problema, ne dela, je tu copy-paste dela te strani:

If your motherboard BIOS is supporting boot block, then it will allow you to boot from a floppy disk and reflash. Though in early versions it only supports ISA VGA cards (Meaning no display for PCI/AGP VGA cards).

How to use boot block on Award BIOS:

- Create a standard bootable floppy disk.
- Add a good(older) BIOS image file along with flash utility If in the "No Display" scenario then create an AUTOEXEC.BAT which executes a command line BIOS flasher to the BIOS, Ex. :

awdflash.exe a7v1005c.awd /py /sn

Attach only the following devices : CPU, RAM, Keyboard, Floppy (No HDD, CD-ROM, Sound, Modem, NIC what so ever)

- Insert the created floppy disk and boot the machine and it pray that it starts reading from your floppy drive
- It should then make some beep codes
- 2 short beeps = no bootable diskette in drive A
- continual short beeps = no floppy disk drive
- continual long beeps = programming finishes, reset your system

How to use boot block on AMI BIOS

- Format a floppy disk
- Copy a good(older) BIOS image file to the floppy disk · Rename the BIOS image file on the floppy disk so the filename becomes "AMIBOOT.ROM"
- Start the mačhine with the floppy disk in drive
- Hold down the keyboard keys CTRL+Home to force the update
- After some minutes the system will beep 4 times meaning ttie flashing is complete
Nekoč je bil Slo-tech.

Morph3us ::

Gigabyte GA-K8NS je moja palta. Ja ocitno je slo neki z biosom narobe. Sam kaj k ne z resetom ne z deletom noce zagnat skozi isto. Sklopu use, sam mi noce zaznat diskete. Tko da nevem kaj bom naredu, vrgu kisto direkt cez okn! :(

Azrael ::

Lučka na disketniku ne sveti, ko zadeva poiska ?
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Morph3us ::

Ne, prihaja samo neznosen zvok iz zvocnika, tak ko je, ce popolnoma odstranis baterijo, le da je v presledkih. Lucka na disktniku ne zagori v nobenem primeru, samo prejt ko sem imel diske przgane, je pa gorela oz. utripala rdeca luc da diski delujejo in tudi pri cd-rom so se lucke przigale, vendar zdej k je hhd in cdrom odkloplen disketnika neprepozna oz, nic ne da od sebe..

Azrael ::

Imaš mogoče kakšno PCI grafiko ? Če še nisi, poskusi še s tako grafiko, mogoče bo kaj razlike.
Nekoč je bil Slo-tech.

Morph3us ::

poskusil sem z drugo grafo, AGP pci grafike pa nimam. Mi lahko kdo razlozi zakaj noce zagnati disketnega pogona, a s cdroma se da flashat? Drgac pa ni logicno zakaj se nocejo spraznit kondenzatorji, mogoce ce pustim cez noc baterijo zunaj in pin na clear COms bi slo?

Azrael ::

Obstaja tudi (majhna) možnost, da je crknil BIOS chip => garancija
Druga možnost, da je čarovnik za flashanje bug ali, da ima proizvajalec na svoji strani coruptan ali napačen BIOS => garancija

CMOS Clear, lahko pustiš čez noč, danes imajo večina plošč, tovarniško jumper v položaju CMOS Clear in je potrebno ta jumper postaviti v default položaj preden sploh ploščo začneš uporabljati, razlog, baterija se ne prazni med transportom.
Nekoč je bil Slo-tech.

Morph3us ::

Garancije ni vec, ker je ze vec kot eno leto staro. Dobro sm nastavil jumer in dal van baterijo bomo vidl cez noc kako se bo postimal, i will pray this night...:( sporocim zjutr

je pa res da je bios iz proizvajalčeve strani;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Morph3us ()

Morph3us ::

Ne zadeva ne deluje :(

Se vedno isto sranje, našel sem eno stran, kjer govori od nekem hardwarskem posegu v cip od biosa in nekaj, je se kaka druga moznost, rpedn se lotim tistega?
Stran do opisa bios recovery

bucccko ::

prejšni teden sem imel enak problem na asusovi plati. sem nalagal bios s pomočjo ez flash, pa ga preveri in gre nalagat. vmes mi napiše eror in press any key,....
ko sem pritisnil pa seveda ni delal več, oz je piskalo in ni bilo slike. vstavil sem PCI grafiko, dobil sliko in naložil novi bios.

Morph3us ::

aha, no potem bom pa dal vse od sebe da najdem nekoga z pci grafiko in poskusim se to ker nimam trenutno 20k ali vec za novo plato.:|
Pa se ti je sistem cel prizgal? Ali si flashal iz biosa? Vendar zanimivo je da mi noce bootat z diskete.

bucccko ::

prižgal se je pol ap javi da ni pravi bios.... naredil sem zagonsko disketo in naložil gor novi bios in flash program pa sem zrihtal

TOP ::

Kje pa si dobu BIOS kaj na uradni strani.

Morph3us ::

Cist slucajno sm se spomnil da imam doma se dve stari kisti z Pci graficnima, vendar z nobeno se ekran ni prizga,l vendar nadaljuje s svojim piskanjem :(

BIOS sem dobil na uradni strani link Gigabyte

Je se kaka moznost, al sem zaradi zelo prijaznih Gigabytovcih pristal na tleh da moram kupiti novo maticno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Morph3us ()

Morph3us ::

Prej ko sem trdil da moja maticna plosca nima vec garancije je bilo ocitno prevec obupano in sem mislil da jo ima enostavno samo 1 leto, amapk sm najdu zdele račun in imam baje 3 leta garancije. Kupil sem namrec pri jae.
Zanima me, bi mi morali garancijo uveljaviti? Saj sem bios nalagal iz uradne gigabytove spletne strani? Kaj mislite?
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
221954 (1629) SkIDiver
»

popravilo neuspešno posodobljenega bios-a NUJNO!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
253041 (2334) Dragi
»

Bios 8rda+

Oddelek: Navijanje
7889 (787) kuglvinkl
»

QDI Kudoz 7x KT400 napačen bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
61384 (1317) kihc
»

Šla plata ob updatu biosa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141435 (1088) ru7

Več podobnih tem