» »

E-bay narocil iz ZDA

E-bay narocil iz ZDA

d3k0 ::

Zivjo, zanima me ce moram placati se kake takse ko dobim paket domov za kake carine pa te fore? paket je vreden 20 USD + ptt 15 USD = 35 USD, ce denar nakazem v EUR na njegov racun se mu avtomatsko spremeni v USD ali?

Najlepsa Hvala
!.....Happy new 2005.....!

LuGi ::

Jah odvisno kaj si narocil. Sem ze narocil rame, sd/mmc kartice in nisem plačam nobene carine za večje stvari je pa tud odvisno od njih. Če ti bodo poslali obvestilo, da jim moraš poslati fakturo-račun ocenijo oz. ""zracunajo"" koliko bos doplacal. Če si plačal z paypalu bo dobil že v pravi valute ne se sekirati za to.

d3k0 ::

placal bom z nakazilom prek banke.. narocam pa ene suhe
!.....Happy new 2005.....!

d3k0 ::

Morm nakazat v usd ali lahko v eur ?
!.....Happy new 2005.....!

Magician ::

Prodajalec ima zagotovo nastavljeno na eBayu placilo preko PAYPALA. Ko se bos odločil za plačilo obkljukaj opcijo PAYPAL in se ti bo le-ta stran zagnala. Vpises svoje geslo in ti vrze masko o artiku ki ga nameravas placati v dolarjih skupaj s potnino. Tebi ni treba nic vpisovati. Samo kliknes PAY inje plačano. Znesek bo pa seveda v dolarjih oz. v valuti v kateri je avkcija potekala.

Seveda je druga opcija da prodajalec na eBayjevi strani nima obljavljeno da se lahko placuje preko PAYPALA in ti je to sporocil naknadno. Ce je ta opcija povej, dobis informacije se o tem.

McNato ::

Seveda moraš plačat v USD. Na banki najprej zamenjaš EUR v USD (provizija) nato pa nakažeš. Seveda ti bodo to naredili na istem okencu.

Magician ::

Sploh mu ni treba menjati valute, če bo plačal iz svojega računa (kartice) direkt. Drugo je če bo denar prinesel v banko potem ja.

d3k0 ::

MA kdo tle paypal, mogo bi nakazat 47.5 eur v Anglijo, pa mi je potekel limit, tak da ce bi bi kdo tok dober da bi nakazal in bi mu pol jst nakazal 50 eur..
!.....Happy new 2005.....!

d3k0 ::

Koliko pa je provizija pri nakazilu v tujino za npr. 50eur s PayPal-om?
!.....Happy new 2005.....!

bastadu ::

Za tebe nič, preko Paypala provizijo plača prejemnik plačila. Zato včasih prodajalci v primeru plačila s Paypalom zahtevajo določen manjši znesek ali procent, da pokrijejo to provizijo, vendar po mojih izkušnjah v večini primerov ne...

Daliborg ::

kaj zdaj iz amerika al iz anglije?
Znotraj EU skupnosti ne plačaš DDV ne carine. Ce pa narocas izven EU je pa odvisn od vrste blaga, npr. za računalnike in opremo, naj bi plačal le ddv.
Za tisto kar si omenil "suhe" upam da sem zadel da si mislil obutev, pa le pazi da ne naročas iz kake kitajske (samo nasvet).

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3794764073 (818) Buggy
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817137001 (16965) igi82m

PayPal in primarna valuta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615820 (14654) Tilen

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567102605 (47152) Tilen
»

MasterCard: placati v USD ali EUR

Oddelek: Loža
204400 (3991) gruntfürmich

Več podobnih tem