» »

kateri mini ITX ohišje ?

kateri mini ITX ohišje ?

ovdje kokoš ::

Dober dan,

odločil sem se da ne bom več poslušal in gledal moje velike kište, komponent nimam veliko in računalnik ni navit, zato s hlajenjem ne bo problemov.

Rad bi si omislil čim manjše ohišje, zraven bo najbrž treba kupit še mamaplato, trenutno je moj sistem sledeč: ABIT NF7, athlon 2.6k+, radeon 9500pro, WD 120GB disk, GB rama (r kartice), Soundblaster, mrezna in 2 opticna drajva.

Najbolj bi bil vesel ce bo zadeva res tiha, kupil bi tudi nov napajalnik in vent za procesor da se mi ne bo ta vec dru.

(sem ze malo pogooglal, pa me zanima se vase mnenje)
jebi ga

SimplTech ::

Kupi si raje kakšno vredu micro atx ploščo, micro atx ohišje in boš prišel skozi boljše kot z mini itx. Tisto so draga ohišja, pa relativno teško se dobijo. Poleg tega pa micro itx plošče in procesorji katere so gor, niso znani kot najbolj zmogljivi.

Za micro atx ohišja poglej tole: matx ohišja

Nekaj micro atx plošč pa imaš tukaj: matx plošče

ovdje kokoš ::

ne rabim high performance zadeve, rad bi samo zamenjal sedanjo ploščo, ostalo pa ohranil.

mini bi rad zato, ker je majhno, upam da se najde tudi tiho, kasneje bom najbrz kupil se iBook pro, ki bo sluzil kot primarni racunalnik

vprasanje torej ostaja, katero mini itx ohisje in plosco (najbrz tudi napajalnik) naj kupim
jebi ga

borchi ::

> ne rabim high performance zadeve, rad bi samo zamenjal sedanjo ploščo, ostalo pa ohranil.


pozabi. od tega kar si naštel v mini-ITX ne boš spravil NIČESAR razen diska (ampak tudi ne v vsa mini-ITX ohišja). kot so ti že povedal, glej micro ATX.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

SimplTech ::

Plošče mini-itx od VIE (EPIA serija) imajo gor že integriran VIA procesor, grafično kartico, zvočno kartico... Videl sem sicer na internetu tudi mini-itx plošče za 939, 754 socket, samo pri nas ne vem če boš to dobil. V mini-itx ohišje ne boš spravil klasičnega napajalca - potrebuješ zunanji ali pa specialni "po meri" napajalc. Mini-itx ohišja imajo tudi dostikrat prostor samo za za tanek "notebook" CD/DVD. Na kratko ne boš mogel ravno standardne strojne opreme uporabit. Pa tudi cena takšnega ohišja je visoka.

Kot tudi drugi predlagajo poglej si micro atx standard, kjer lahko uporabiš skoraj vso standardno strojno opremo, ohišje te pride 50€, micro atx plošče maš z integrirano grafiko že za 80€. Če pa hočeš nujno mini-itx, pa imajo ohišja tukaj: morex

ovdje kokoš ::

prepričala sta me, hvala
jebi ga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nettop - izbira

Oddelek: Pomoč in nasveti
111195 (963) akulp
»

manjše ohišje

Oddelek: Pomoč in nasveti
274314 (3830) opeter
»

Računalnik do 250€

Oddelek: Kaj kupiti
183453 (3019) opeter
»

HTPC Ohišje microATX/miniITX?

Oddelek: Kaj kupiti
72158 (1959) Matek
»

Via C3 1 Giga Pro

Oddelek: Strojna oprema
181548 (1324) kuglvinkl

Več podobnih tem