» »

!!!HELP!!! Kateri laptop? Gericom ali Končar???

!!!HELP!!! Kateri laptop? Gericom ali Končar???

racOOn ::

Z današnjim dnem se je v Hoferju začela akcija, kjer prodajajo naslednji notesnik http://www.hofer.si/images/data_product...
Njegova cena je z 900 znižana na 700€.

Preko veze v Končarju, pa se mi ponuja po enaki ceni (700€) naslednja konfiguracija:

Procesor:
Intel® Core 2 Duo E5600 (1.83GHz, 65nm, FSB667, 2 MB L2 cache, uPGA478)
Matična ploča:
CHIPSET
Intel 945GM + ICH7-M
GRAFIKA
nVIDIA 7600Go, 256 MB VRAM
ZVUK
Azalia High definition Audio Interface, 3D stereo napredni zvučni sustav
Sound-Blaster PRO kompatibilno
Ekran:
15.4" WXGA+ (1200x800) TFT
RAM:
1024 MB SODIMM, proširivo do 2GB (dva 200-pin SODIMM utora, podržava DDRII 533/667)
Čvrsti disk::
160GB 2.5" SATA HDD
Optika:
DVD-Dual
Ulaz/Izlaz:
3x USB 2.0
1x Mini IEEE1394a
1x S-Video TV izlaz
1x VGA priključak za vanjski monitor
1x slušalice, 1x mikrofon
1x RJ-45 za LAN, 1x RJ-11 za modem
1x DC-napajanje
1x Express Card 54(34)
1x PCMCIA Type II
7-u-1 čitač kartica (MS/MS Pro/SD/MMC/RSMMC/MS Duo/Mini-SD
Komunikacija:
10/100/1000BASE-TX brzi ethernet
integrirani V.90/56K modem (V.92)
Intel Pro/Wireless 3945ABG
Bluetooth
Napajanje:
65W AC adapter - AC ulaz 100~240V, 47~63Hz, DC izlaz 20V, 3.25A
6-ćelijska Smart Li-ion baterija
Sigurnost:
Čitač otiska prsta
Dimenzije:
362(Š) x 265(D) x39(V)mm, 2.8Kg sa baterijom
Operativni sistem:
Windows XP Professional

Kaj mi priporočate? Kako je kaj z avtonomijo glede na to, da gre za različna procesorja, v enem pa je še dodatna grafika?

Za vaše odgovore že vnaprej hvala!

LP
Lep pozdrav

gruntfürmich ::

končar? rade končar? delajo tam leptope?:D :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bastadu ::

Hehe, tudi to je bila moja prva asociacija ob pogledu na naslov teme...

racOOn ::

E, dečki, to je INEM - Končar ( http://www.koncar-inem.hr/racunala/inde... ). Podobno kot pri nas Comtron, v Avstriji Gericom, je na Hrvaškem INEM Končar.

In kaj predlagate? Intel ali AMD? Gericom ali Končar? V bistvu so samo sestavljeni iz komponent, tako kot vsi prenosniki, le ime imajo različno. Zato ne kupujem HP, Compaq, Dell itd., ker se mi zdi nesmiselno dajati 1000 in več evrov za komp, ki je po konfiguraciji veliko slabši od manj priznanih cenejših firm.

Prosim za komentarje konfiguracij obeh prenosnikov.

Hvala!
Lep pozdrav

M@73Y ::

Veliko muske za dokaj malo denarja. ja jst tud mau kolebam. oba sta po svoje dobra. ti pa priporočam da vpraši kakšnega drugega ker tle na SLO_TECHU enostavno ne marajo folka ka sprašuje o raznih kao crap zadevah. sm js meu dost uprašan glede tronote laptopov pa mi so sam nabijal, kupi hp kupi toshiba itd... škoda besed. POJDI NA MOBISUX.COM tm ti vsaj znajo prisluhniti.
Me briga če dobim naslov persona bla bla, sam nekje sm mogu povedat svoje.
Jst sm tud mnenja zakaj 1000€ več za firmo, če lahko navaden uporabnik uporablja tudi magari končar laptop. sam vsak se hoče pohvaliit. jest mam pa hp. če pa rečeš da maš tronote al pa gericom pa te ne jebejo.
Lp. pa brez zamere.
..jump into psytrance tunnel..

racOOn ::

Odkrito povedano...
Hvala Matej...

Še vedno čakam...
Lep pozdrav

madviper ::

@M@73Y
Sej ne da ti ne dam za prav. Sam mogoče majo nekateri prav, ko trdijo da se splača vzet laptop priznanega proizvajalca (res je cena višja), ampak mogoče z razlogom. Ne bom rekel, da so Tornote slabi računalnik, ker niso. Za svoj denar ponujajo ogrmono. Vendar moraš vedet, da se pri takih zadevah gre za določene malenkosti. Pod rokami sem imel že precej laptopov različnih proizvajalcev in ti povem, da se razlika ne pokaže po 5 min dela na njem, ampak po večih urah. Tipkovnica, ekran, zvočniki, izvedba hlajenja, kvaliteta ohišja ipd. zadevščine.

@racOOn
Končar ne izdeluje sam laptopov (s tem mislim, da jih ne sestavlaj). Kupi drugje, pri noname ponudnikih in vrže gor svoje ime. Stvar je po testih sodeč (tega še res nisem imel v rokah) precej kvalitetna. Na drugi strani pa imaš Gericoma, ki tudi ni slaba zadevščina. Odločitev je tvoja, sam jaz bi najbrž vzel Končarja (če ti moje mnenje kaj šteja). Mal se tud pozanimi za garancijo, če ga dobiš prek veze, kak je kaj s tem. Te stvari znajo crknit (ne glede na proizvajalca) in servis je precej drag šport.

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

racOOn ::

Konkretno moj prenosnik bo sestavljen pri njih in tudi ostali se večinoma sestavljajo na njihovi firmi, ker obstaja pod določenimi modeli več različnih opcij. Moja opcija spada v njihov vrh ponudbe, zato tudi sam menim, da nimam kaj zgrešiti pri njih, vendar vseeno sprašujem še po drugem mnenju.
Nočem biti zaletav in zato sprašujem.

Z garancijo in popravili ne bom imel težav, saj oseba dela na tej firmi.
Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: racOOn ()

Gregor P ::

Sam kupujem tako, da ko imam več denarja, kupim prenosnik priznane znamke (+ dodatno garancijo); torej dam v bistvu več denarja zaradi dobre podpore, hitrega servisa + možnosti nadomestnega računalnika, če je moj v okvari. Ko ga pa nimam in če nujno rabim računalnik, potem pridejo na vrsto "Gericomi" ..

... sicer pa bi na tvojem mestu kupil tistega, ki ima bližje dober servis, če pride do kakršnihkoli težav oz. v tvojem primeru itak poznaš ljudi na firmi; namreč Gericoma so včasih pošiljali nekam na SZ Avstrije v pregled in popravilo, kar je pomenilo, da si potem čakal vsaj mesec dni na njega (rajši tri) ipd. ... ne vem pa kako je danes s tem ...

... torej kot kaže bo v tvojem primeru Končar Inem prava izbira.

P.S:: sam bi se sicer poleg tega odločil za prenosnik s Core 2 Duo procesorjem in če me spomin ne vara je 7600Go boljša grafična od ATI 1100.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

nonenone ::

končar, super so, lahko naročiš tudi ohišje po želji, umetniško, lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POMOC: Električni Agregat (generator)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3824226 (4392) DeeCoy
»

AMD povišal tržni delež na Intelov račun

Oddelek: Novice / Rezultati
124807 (3599) x45
»

Zelo preprosto - ali se splača kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
161851 (1371) billgates
»

Kako ponovno kalibrirati baterijo IBM notesnika?

Oddelek: Strojna oprema
113359 (3066) Pyr0Beast
»

Rade Končar v svetu prenosnikov

Oddelek: Strojna oprema
271960 (1441) nurmaln

Več podobnih tem