» »

Nettop - izbira

Nettop - izbira

akulp ::

Živjo,

prosim za malo pomoči in mnenja.

Rad bi si sestavil nettopa in po nekajdnevnem srfanju sem prišel do sledeče izbire:

Procesor Intel Core i3 3225 3,3 GHz, Box, 1155 (BX80637I33225SR0RF)

Matična plošča Asus P8H77-I, VGA, LGA1155

Pomnilnik (RAM) Kingston HyperX Blu DDR3 1 x 4 GB 1600 MHz (KHX1600C9D3B1/4G)

2,5" SSD disk Intel 330 120 GB, SATAIII (SSDSC2CT120A3K5)

Utemeljitev:

Mašina bo v dnevni sobi, potrebujem jo za obdelavo slik (Photoshop ipd.), sicer pa na njej laufajo še HD zadeve, IP TV, to pa je tudi vse od zahtevnih opravil.

Želim si procesor z HD4000 grafiko, čeprav bi zaradi manjše porabe skoraj raje štartal na kakega s HD3000. Sem pa bral, da je razlika med 3000 in 4000 (tudi kar se tiče recimo Photoshop operacij kar precejšnja).

Asusovo matično sem izbral, ker jim zaupam in jo imam tudi trenutno. Sicer je alternativa tudi tale:

http://www.mimovrste.com/artikel/238001...

Pogoj je seveda mini ITX format.

120 diska imam za primarnega dovolj, kaj več bo potem zunanji USB.

Rama nisem posebej izbiral.

--------

Kar me sedaj najbolj daje, je dobiti kakšno pametno, čim manjše ohišje z zunanjim napajalnikom. Kakor sem videl, več kot 150W zunaji napajalniki (laptop varianta) ne obstajajo.

Menite, da bi bilo za zgornjo konfiguracijo (+ vračunati še CD-ROM in kakšno USB napravo) 150W dovolj?

Ima kdo doma že kakšno (ČIM)manjše ohišje z zunanjim napajalnikom oz lahko je tudi notranji, le da bi bil brez ventilatorja?


Hvala za mnenja in odgovore.
Lukcc

Blindeye ::

Zdravo,

jaz imam tole.
http://www.seom.si/Izdelek.aspx?trz=2110
Ti pa povem, da je kar nekaj dela s kablovjem itd. DVD-RW nisem vstavljal (raje USB-DVD kupiš, če že potrebuješ). Ko vidiš koliko je dejansko prostora, ti mine do DVD...
Ventilator sem pa zamenjal, je bil glasen že v začetku. Zdaj je dokaj v redu. Ventilator procesorja in ohišja se ob gledanju filma ne sliši (kar je v bistvu najtežja stvar za ta računalnik). Ni pa med najtišjimi no.

Moj predlog: Micro-ATX; boljši pogoji za hlajenje, cenejše komponente - seveda, če ti prostor dopušča...
Če pa hočeš, da bo zadeva tiha - potem pa obvezno drug procesorski hladilnik, pa kvalitetno ohišje...

LP

akulp ::

Ja seveda, bi čim tišjo zadevo rad. Hladilnik za procesor bi posebej nabavil, mi je pa tole ohišje luštna zadeva. Ima tudi napajalnik ventilator?

Kaj meniš, glede na mojo konfiguracijo bi bil 150w napajalnik dovolj? Po izračunih bi rekel da ja, ampak točno izračunat je težko, ker ni podatkov za vse komponente.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Blindeye ::

Glej, jaz mam tudi i3, 3 gen, pa navaden disk (ki več žere... :) ). Pa dela in to brez težav. CPU požere cca 55 W, potem pa ti ostane plata, ram, ventilator in disk. Mislim, da to ne niti do 100 W ne pride.
Veš, da sem gledal - napajalnik ima ventilator, žal. Mislim pa, da je najglasnejši ventilator od CPU-ja (stock pri meni). Zadeva se sliši, oni mini ventilator ohišja je potrebno takoj zamenjat. Na DVD morda raje pozabi...
Ohišje je lepo (ne tako zelo, kot na sliki, vendar je ok). Ni pa funkcionalno, ni narejeno perfektno. Če nisi zahteven, bo ok. Pri ekstra hladilniku za procesor pa pazi, da ne bo visok. To ohišje je nekaj ožje od drugih mini ITX. To sem opazil šele po nakupu. Ko zadevo enkrat spraviš skupaj, je ne boš več jemal narazen...

Kar ti hočem povedati je: malo denarja, malo muzike. Predlagam ti raje dobro ohišje mini ITX. Še raje pa vse skupaj na micro ATX, če ti znese.

LP

akulp ::

Blindeye hvala za info.

MicroATX-u se bom izognil, ker imam že sedaj (sicer spet ne v najmanjšem ohišju) in bi rad prestavil vse skupaj na micro.

Zaenkrat sem našel kaj v tem stilu:

http://www.gigabyte.com/products/produc...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Ventilator za proc se zavedam, da bo moral biti nizek, glede na to, da so ohišja visoka tam okrog 10cm (spodaj pa še os. plošča).

Če praviš, da imaš porabo okrog 100w, potem bi moral 160w napajalnik povsem zadostovati.

Tako da bom še malo pobrskal, če se za kakšno pametno ceno dobi kakšna škatlica z zunanjim napajalnikom, lahko pa tudi notranjim brez ventilatorja. Rad bi namreč dosegel, da bi bil edini ventilator v mapšini na procesorju. Pri tem je namreč največja izbira in vem, da se da dobiti zelo tihega.
Lukcc

Blindeye ::

Zdravo,

zase sem takrat gledal ta hladilnik: http://www.scythe-usa.com/product/cpu/1...
in razmišljal o menjavi ventilatorja (32 dB max ima instaliran). Prednost je, da je nizek. No, stock hladilnik mi gre komot v ohišje.

Pa, če že kupuješ, kupi še 2x4 GB RAM-a. Je res poceni, pa morda pride prav. Kakšnega boljšega argumenta pa nimam.

Gigabyte ohišje s tvojega linka je 7 cm visoko. Vzami več, ta drugi je 9 cm. Pa Gigabyte ima ventilatorje v ohišju...
Se pa bojim, da zadeve ne boš popolnoma utišal. V ITX imaš nestandardne napajalnike z majhnimi (glasnimi) ventilatorji... No, razen če vzameš zunanji napajalnik, to bi bilo pa super, samo se ne spomnim, da bi videl zunanji napajalnik nad 120 W.

Fajn kupi, lp.

matobeli ::

se ravno sam ukvarjam z temi stvarmi. na svojem mlinčku.

Ohišje sem vzel Thermaltake element Q, ima 200W napajalnik, katerega ventilator je potrebno utišat.

Je pa dobra (ali slaba) stran tega ohišja da je visoko, notri gre tudi full size PCIe, narejeno je pa relativno lepo.

Teoretično ima prostor za: 2x 3.5", 1x 5.25", mini ITX plata z fullsize PCIe

http://www.thermaltakeusa.com/product.a...

Lahko pa vzameš za napajalnik pico PSU, dobiš do 200W, kar rabiš za njega je 12V izvor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

akulp ::

To sem gledal ja.

To je meni čisto preveliko, skoraj miniATX format ohišja že.

Trenutno sem našel tole:

http://www.mimovrste.com/artikel/241000...
Lukcc

Pithlit ::

 HTPC

HTPC


mATX plata, placa za najmanj 2 3.5"HDD (2.5"SSD pa verjetno lahko kake 8-10 zgatim not), 5.25" DVD-RW, pico-psu (120W). Grafika je integrirana, low profile cooler pa navadni rami - bi bli low profile sicer boljši ker se mi zdej DVD dobesedno 'usede' nanje.

Popolnoma 'neopazno' ždi pod TV-jem pa nobenmu ni nič jasno.
Life is as complicated as we make it...

akulp ::

Meni osebno preveč "načičkan", pa iščem res nekaj do max 30x30 cm.

Ko si že ravno omenil ta picoPCU, daj mi malo razloži. A za v matično ima običajen priključek, potem pa na drugi strani navaden 200 kabel za v vtičnico?

Jaz sem zdaj našel tole.

http://www.cartft.com/catalog/il/1223

Mišljeno sicer kot ohišje za v avto, ampak kakor mi je jasno, se lahko da vanj povsem običajno itx ploščio in proc.

Edino tole mi ni čisto jasno:

"Because of the integrated ATX 120W power supply and the external 84W AC/DC adapter you fanless can power also systems with higher performance. For using the system as a car-pc you can exchange the internal PSU against a M2-ATX(-HV) Automotive power supply. "

A to pomeni, da ima 120W napajalnik+84 zunanji. Torej skupaj 200? Ali je tako, da uporabiš enega ali drugega?
Lukcc

Pithlit ::

Pa sej so ti že povedal... do pico-psu moraš pripeljat 12V (un cegu za prenosnike filat, recimo). Se pa vsede direkt na 20pin power na matični. Od tam ven pol spelješ kable lepo po plati.

Click.

Meni osebno preveč "načičkan", pa iščem res nekaj do max 30x30 cm.

Point ni bil v tem da je kaj načičkano ali ne. Point je v tem da si lahko sam spackaš skupaj eno ohišje. In to tako da se lepo vklopi v tvojo dnevno/spalnico/pisarno. Jaz sem si pač izbrala VHS škatlo... zato ket je HiFi format in je dejansko popolnoma neopazna čeprav je vsem na očeh. Lahko bi, recimo, izbrala en star subwoofer... ali pa škatlo od piškotov (al pa od praška...)... ali pa kr-eno-plastično-škatlo pa jo našraufala na TV zadaj (VESA). Whatever.

Point je tud v tem da te kupljena ohišja lahko tudi precej omejujejo (pač mATX plata ne gre v ITX ohišje, ane?). Jaz sem pač rabila plac za mATX plato pa navaden DVD (da ga lahko tamala nuca brez da odlomi tray).

Pa nenazadnje... point je v popolni odsotnosti kreativnosti. Osebno imam zelo, zelo rada stvari ki niso to kar se zdijo.

Example + many more in the right menu.
Life is as complicated as we make it...

akulp ::

No saj, sem se ti zahvalil za mnenje in pomoč:)

Zdaj pa iščem še ostala mnenja...
Lukcc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Majhno, lično in dobro premišljeno ITX ohišje - izbira? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
32953029 (11739) ZandorV2
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27857580 (34305) Netrunner
»

Poceni, hitra in tiha mini-ITX konfiguracija (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8615470 (11601) simongrega1
»

PicoPSU oz. nekaj pod 150W

Oddelek: Kaj kupiti
191964 (1340) veqlargh
»

Tih itx sistem

Oddelek: Strojna oprema
161510 (1196) zavajon

Več podobnih tem