» »

Windows xp na Macbooku

Windows xp na Macbooku

kalcek16 ::

Živjo, mene pa zanima, če se da na Macbook-ih met samo windowse instalerane, brez OS X? Pa če mi lahko kdo pove kako se to naredi?

jperc21 ::

Kolko vem se da , samo moraš imet mac z intelovim procesorjem.

Ne vem pa kak.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

borchi ::

če si pameten si boš pustil vsaj par Gb veliko OSX particijo. drugače ne boš mogel narediti nobenega firmware update-a več.
l'jga

CoolBits ::

Macbooka raje prodaj nekomu, ki bo uporabljal OSX, ker ga je škoda za XP-je :) ti si pa nabavi en navaden prenosnik...
Drugač pa zaženeš s cd-ja particioniraš formatiraš in to je to... aja imet moraš najnovejši firmware, ki ga naložiš preko OSX-a

kalcek16 ::

Mi lahko poveš kako ga naložim bolj podrobno Firmware?

CoolBits ::

http://www.apple.com/downloads/macosx/apple/firmware_hardware/
Poišči zadnji firmware za tvoj macbook prenesi in poženi...

IceIceBaby ::

Mislim, da se da, ampak vseeno raje naredi tako kot je borchi napisal. Drugače pa je potrebno najprej disk razdeliti na 2 particiji, ko namestiš windowse pa mislim, da lahko združiš particiji.

Jaz na macbooku poganjam samo windowse, ampak imam vseeno cca 5gb particijo na kateri je minimalna inštalacija OSXa. Ne vem zakaj bi bilo macbooka škoda. Še vedno je težko dobiti podobno majhen, kvaliteten
in zmogljiv računalnik za takšno ceno. Windowsi pa na njem delajo odlično.

kalcek16 ::

kst mi lahko poveš kater model računalnika imaš in ali ti v vindowsih normalno dela bloototh in internet, ker jaz ne najdem gonilnikov.

IceIceBaby ::

MacBook 13" core 2 duo 2ghz in bootcamp 1.2 beta.

v OSXu enostavno zapečeš driverje na DVD in ko ti inštalira windowse vstaviš DVD z driverji, da ti avtomatično inštalira vse potrebne driverje.

Meni zaenkrat dela vse. wireless net, bluetooth, isight... Edino sleep mode me zajebava. Prvič gre v sleep mode normalno in se tudi normalno zbudi. Drugič pa nikakor noče več zaspat in moram uporabt hibernacijo ali pa ugasnit računalnik.

kalcek16 ::

Aha, havala, zanima me če bi imel recimo instalirane samo windows xp- bres osx, ali bi se dalo potem naknadno dat gor še os x in kako?

IceIceBaby ::

To pa ne vem. Verjetno se da, ampak moraš v vsakem primeru imeti 2 particiji. Če ne rabiš nujno tistih 5gb prostora na disku se ti splača imeti eno minimalno inštalacijo OSXa gor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple prenosnik z Windowsi 8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
204222 (2953) xrotek
»

Izšel Mac OS X 10.7 Lion

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4511541 (8983) gslo
»

smisel nakupa Macbook

Oddelek: Kaj kupiti
242837 (1933) IceIceBaby
»

Instalacija osx-a v windows xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
71072 (964) kalcek16
»

XP gonilniki za macbook

Oddelek: Pomoč in nasveti
171092 (188) CoolBits

Več podobnih tem