» »

Instalacija osx-a v windows xp

Instalacija osx-a v windows xp

kalcek16 ::

Zanima me če se da kako instalirat osx na macbooka iz windows xp, problem je v tem, da nimam instaliranga os x-a ampak samo windows xp na macbooku, dvd-ju original nimam. Mogoče kdo ve katera particija je za os-x NTFS ali FAT 32 ali čisto katera druga?

CoolBits ::

OSX ima HFS+ datotečni sistem... noben windows ne pozna tega in particije ne vidiš (v windows-ih)...
Za inštalacijo OSX-a nujno rabiš DVD...

kalcek16 ::

A ma maogoče macbook kakšno tako tipko, da pridš v kakšen meni, kot je naprimer bios, ker jaz sedaj nimam nobenga sistema gor, dvd-ja ja mi pa tud noče zalaufat k mam os-x gor. al pa da bi vsaj nekako spremenil particije nazaj v ta format, ker sedaj je NTFS format.

CoolBits ::

Nič te ne razumem... v prvem postu si napisal, da nimaš OSX-a gor in bi ga rad imel... zdaj pa da ga imaš...
Odloči se kaj imaš in kaj bi rad imel gor...
Po tvojih postih sodeč ti priporočam, da neseš na servis...

Drugač pa držiš "Option" (Alt) tipko ob vklopu za izbiro OS-a...
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=303572

kalcek16 ::

Ma ja sj res preveč kompliceram, rabim use tri dvd-je za macbooka, mi jih lahko kdo posname?
Sem iz okolice kamnika

OmegaBlue ::

Rabiš _svoj_ dvd/cd ki je prišel zraven maca. Ali kupljen osX v trgovini (naprimer nadgradnja iz panther v tiger). Vse ostalo enostavno tukaj ni dovoljeno.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

kalcek16 ::

Ups! Sm čist pozabu na pravila. Za nevšečnosti se iskreno opravičijem.

kalcek16 ::

Sedaj me zanima naslednje, kako bi NTFS format spremenil v HFS+, na googlu sem gledu pa ne najdem. Aja, zanima me nslednje: Mam dva diska razdeljen na dva dela NTFS, eden je prazen, na drugemu pa so xp-ji gor, a obstaja kak program d bi mi formateru ta disk z xp-ji d bi meu pol dva čist prazna?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tema samo za MAC OS - Vse kar se tiče MAC-OSa(Vprašanja, odgovori, predlogi, nasveti)

Oddelek: Operacijski sistemi
342153 (430) nejcek74
»

os x na pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
595998 (4520) bluefish
»

Low power sistem

Oddelek: Kaj kupiti
81166 (947) dr.J
»

Applov spisek napak, Foxconn priznal kršenje delovne zakonodaje

Oddelek: Novice / Ostale najave
285195 (4325) Kilgore T
»

Applov "Service Pack 2"

Oddelek: Novice / Varnost
92354 (2354) mathjazz

Več podobnih tem