» »

XP gonilniki za macbook

XP gonilniki za macbook

kalcek16 ::

Zanima me kje bi dobil gonilnike za windows xp za macbook (rabu bi gonilnike za grafično, ki je integrirana, bluetoot...) CD-ja nimam več.

CoolBits ::

Bootcamp ti da možnost, da si ustvariš cd z vsemi potrebnimi gonilniki za XP... Preberi mal :)

kalcek16 ::

Na compu mam OSX in windows xp, pa mi zmeraj avtomatsko gre v windowse ali obstaja kakšen program da bi v windowsih naštimu d mi naslednič zažene OSX?

bluefish ::

priredi boot.ini datoteko v XP-jih.

kalcek16 ::

kako pa se to naredi

bluefish ::

control panel > system > advanced > startup and recovery settings > klikni na edit in nato prilepi vsebino sem na forum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

CoolBits ::

kalcek16 a pol nimaš macbook-a ? :D To bo kar hitro zaklenjeno pol...:)

kalcek16 ::

Ja mam ja, samo problem je v tem d ga prvič uporabljam

CoolBits ::

Aha... pol pa pod system preferences/startup disk naštimaj, da se privzeto zaganja OSX...:)

kalcek16 ::

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

bluefish ::

če imaš pa maca, pa naredi tako, kot je napisal CoolBits. Moja stvar bi veljala v primeru XP-jev in PC-ja.

CoolBits ::

Če maš macbook-a pol ta boot.ini nima prav nobene veze pri zagonu...
A sploh dobiš menu z dvemi diski in izbiro OSX-WIN ko vžgeš?

bluefish ::

sicer se ne spoznam na mace, vendar pa glede na izpis iz boot.ini niti nimaš druge izbire za zagon ampak je na voljo le XP. Torej poskusi tako, kot je napisal CoolBits.

bluefish ::

sicer sem sedajle gledal nek članek v reviji. Če si stvar pravilno namestil in Bootcamp deluje tako kot je treba, med zagonom drži Option tipko. Na izbiro ti bo dalo oba sistema. Sicer pa še izsek iz manuala:

Boot Camp Beta lets you select the operating system for your computer to use when
it starts up. You set the default operating system using Startup Disk preferences
(Mac OS X) or the Startup Disk control panel (Windows).

Za ostale reči pa beri Manual PDF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kalcek16 ::

Zdj sm pa neki zajebu mi pa pri zagonu napiše napiše error loading operating system. Kva naj pa zdj nardim k mi noče tud u windowse pidt? a obstaja kakšna kombinacija tipk za zagon al pa kj podobnga?

CoolBits ::

Kaj pa si naredu sploh? Da vidim če se da rešit...

kalcek16 ::

ja z patrition magic sem dau d mi ob naslednjem zagonu boota tadrugo particijo k je OS X gor

CoolBits ::

Ja hehe... to ni navadn PC...
Najbolje in najlažje ti bo da uporabiš restore DVD, ki si ga dobil zraven in poženeš z DVD-ja... in izbereš možnost Archive & install tko ti ostanejo vse datoteke, nastavitve in programi nedotaknjeni, le sistem se bo popravil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba aktivne particije

Oddelek: Operacijski sistemi
5966 (740) Oldi
»

Mini problem pri inštalaciji Win. XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
5799 (769) racunalnik3
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262023 (1377) ta_ki_tke
»

kako se znebiti boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
51438 (1368) m.i.h.a.
»

win XP startup

Oddelek: Operacijski sistemi
61451 (1353) ToniT

Več podobnih tem