» »

26037 obratovalnih ur diska, menjava kliče?

26037 obratovalnih ur diska, menjava kliče?

Tilen ::



Danes sem prvič sploh pognal S.M.A.R.T ter si malo pogledal statistiko že zgleda precej uporabnljenega diska.

Zdaj pa me zanima sledeče. Disk kot tak je OK vendar teh 26k ur me je sedaj začelo skrbeti. Simptomov, ki bi kazali kakršne koli težave z diskom ni, kar je pokazal tudi S.M.A.R.T, pa vseeno. Kaj menite vi? Velikost diska mi glede na način uporabe še ustreza, ni pomanjkanja po prostoru. Podatke, ki jih rabim oziroma s katerimi razpolagam imam na backupu.

Torej, bi zamenjal disk z ogromno kilometrino ali naj počakam da ga odnese? Koliko časa bi še lahko šel? [hecno vprašanje pa vseeno]

Lp
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mtosev ::

frendu kaze fittnes na 0% pa disk se dela :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zdobersek ::

pocakaj, da ga odnese, a ne pozabi pogosteje delat backupov.

kekz ::

Jaz imam v uporabi še kar nekaj diskov, ki sploh še ne vedo, kaj je to S.M.A.R.T. Koliko ur že tečejo, samo bog ve.

Po drugi strani pa mi je odpovedalo že kar nekaj diskov v prvem tednu ali mesecu svojega "življenja".

Tako bi jaz zaključil, da je za tele diske pristojna edino Loterija Slovenije. Vprašaj njih, pa naj vržejo kuglco, da bo pokazalo, kako dolgo še. :D

Mitch ::

Ta podatek sploh ni tako pomemben. Power on Hours Count samo pove, koliko ur je disk že priklopljen in ga primerja z povprečjem drugih uporabnikov, ki imajo isti disk. Slab rezultat tega testa samo to pove, ali je disk starejši od povprečja ali pa da podatkovna baza vsebuje samo podatke od tistih "userjev", ki imajo ta disk šele od nedavna.

Skratka ni nobenega razloga za paniko!

LP, Mitch

CitroX ::

Kako se pa ta zadeva preveri?
Opazil sem v biosu nek S.M.A.R.T., kako pa se preveri koliko ur je delal??

Tilen ::

Nalozis Speedfan, zavihek S.M.A.R.T, izberes svoj disk ter kliknes "Perform an in-depth analysis..."
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

steev ::

Pa je to realno.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Cveto ::

V svojem računalniku imam (poleg ostalih 4-h) tudi 160GB Maxtorjem disk ki ima že preko 55.000 ur delovanja, pa deluje še brez vsakih napak, brez enega bad sektorja, sumljivih zvokov iztd...

Služi mi pač kot "shramba" za podatke ki jih imam sicer tudi na dvd-jih (MP3, filmi itd...)

ronaldo ::

Jaz imam podoben problem z diskom, v speedfanu pise da ima disk:

NOTE : your hard disk has 714 reallocated sectors (this value is very large and your hard disk should be replaced). Hard disks do have spare sectors (usually from 256 up to 1024) used to replace bad ones. This remapping operation is transparent to the end user. Anyway, this can lead to degradated performances (because remapped sectors are in different places of the disk than the original ones and the head needs additional moving). If reallocated sectors grow over time, you might encounter some serious troubles. A backup of the most important data is suggested anyway.

NOTE : your hard disk has 1 offline uncorrectable sectors. Those are sectors that an offline scanning found as unreadable. Offline scanning is a process that can be automatically started by the hard disk logic when a long enough idle period is detected or that can be forced by some tool. Those unreadable sectors are identified and the hard disk logic is waiting for a write command that will overwrite them to try to remap them to spare sectors (if available). According to the Reallocated Sector Count attribute, your hard disk seems to have available spare sectors. A simple disk surface scan won't be enough to force the remap operation. You need a read/write surface scan to remap the sector. The best option should be a tool that knows about what should be read from that sector so that it has some option to apply the best fix to the missing data
in tole:

NOTE : your hard disk Power On Hours Count attribute current value (197) is below the normal range (219 - 253) reported for your specific hard disk model. Basically your hard disk was powered on for more than the maximum time the average user did. This means that either all of the reports collected are from hard disks that were not powered on for too long (this is realistic for recent models) or that your hard disk is becoming old. Usually this is not considered as a pre-failure advisory, but you should check whether you want to replace the hardware or keep an eye on its performances over time.

The overall fitness for this drive is 0%.
The overall performance for this drive is 94%.

A lahko posljem disk nazaj na mimovrste in zahtevam novega ?
Ker vsake nekaj dni, naredi disk en cuden zvok in se pc kr zasteka (nisem pa 100% da to naredi glih ta disk, ker imam v pcju 2 diska).

bluefish ::

in koliko je ta disk star?

steev ::

Ker ma moj disk 12k ur, pa ga uporablam ene 15 mescev. Se pravi nemogoče.
:|

Tilen ::

Steev, kako da ne ? 12.000 ur = 500 dni = ~ 16 mesecev

ronaldo, a ju imas v RAID-u?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ronaldo ::

Diska nista v raid-u. Disk je star 2 leti, garancije je se 1 leto. Oba diska sta Maxtor, in ta novejsi 200gb verzija ima te probleme. Diska bom se enkrat pregledal z powermax, ker prvic ni naslo nekih napak.

DimmniBurek ::

naredil test na svojem WD 160GB PATA disku in me mal skrbi tist Reallocated Sector Count imam 14ko, nevem pa točno kaj pomeni. Neki glede spare sektorjev, spodej piše tole:

NOTE : your hard disk has 14 reallocated sectors. Hard disks do have spare sectors (usually from 256 up to 1024) used to replace bad ones. This remapping operation is transparent to the end user. Anyway, this can lead to degradated performances (because remapped sectors are in different places of the disk than the original ones and the head needs additional moving). If reallocated sectors grow over time, you might encounter some serious troubles. A backup of the most important data is suggested anyway.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Daedalus ::

Reallocated sektorji so oni, ki jih je disk zarad napak (bas sectors) preselil. Ni lih vzpodbudno tole, če tale poročila spremlja še občasno "praskanje" po disku - menjat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

DimmniBurek ::

Ma nč mi ne škrta, tko je tih da ga 3 venti na 5V (80mm, 92mm in 120mm) preglasijo. Razen ko bere je pa čiiiist mal glasnejši.
No upam da zdrži še kako leto, dva...:8)
There Is No Stronger Drug Than Reality

ronaldo ::

Sem pregledal disk z SeaTools za windows. Prvo sem dal short test in je napisalo fail (kar pomeni da lahko disk direktno posljem v Seagate), cez noc pa sem pustil long drive self test in je bil rezultat spet fail. Upam da bodo na Mimovrste disk sprejeli in ga zamenjali.

zvery1 ::

Bodo sprejeli.Meni so brez problema zamenjali 2 diska WD 80Gb.
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

bond007 ::

Meni pa 3 - tudi WD 80GB. Zgleda kr radi crkujejo 80GB WDji.

gavro ::

moj ima 64596 obratovalnih ur delovanja! pa je se v redu8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Številke kreditnih kartic na rabljenih Xboxih

Oddelek: Novice / Konzole
216856 (5319) antonija
»

Diagnostično orodje za WD

Oddelek: Programska oprema
144365 (4225) clovk
»

Težave s trdim diskom

Oddelek: Strojna oprema
191467 (1189) [SpydeR]
»

Disk dela cudne zvoke

Oddelek: Pomoč in nasveti
10907 (796) marnit
»

SMART failure predicted.

Oddelek: Pomoč in nasveti
141233 (1025) jype

Več podobnih tem