» »

Disk dela cudne zvoke

Disk dela cudne zvoke

marnit ::

Slisi se nekako kot, da bi nekaj mlel, vse deluje dokaj grobo. Vendar to ne pocne skoz, ampak le obcasno, takrat pa sistem - winsi - popolnoma obstoji, vcasih celo zamrzne in je potreben restart. Ko sem reinstaliral windowse, mi je ene parkrat se ustavilo nekje na sredi in je samo se svetila oranzna lucka, disk pa je mlel v nedogled. Tudi ko sem uspel naloziti winse so se le-ti ob 2. zagonu podrli oz. se je prikazal modri zaslon z neko tehnicno napako.

Programska oprema najbrz ni kriva za to (ali pac?), torej me zanima ali je disk fuc ali se ga da se na servis nest - to sprasujem ker ni vec v garanciji. Naj torej kupim novega?

Najlepsa hvala za vase odgovore!

xabre ::

Poglej SMART s kakim speedfan-om

marnit ::

Hvala za nasvet. Mi izvrže da je vse načeloma ok (The overall fitness for this drive is 99%.
The overall performance for this drive is 100%), ampak tudi pravi:

NOTE : your hard disk has 4 pending sectors. Those are sectors that couldn't be properly read and that the hard disk logic is waiting for a write operation to try to remap to a spare sector (if available). According to the Reallocated Sector Count attribute, your hard disk seems to have available spare sectors. A simple disk surface scan won't be enough to force the remap operation. You need a read/write surface scan to remap the sector. The best option should be a tool that knows about what should be read from that sector so that it has some option to apply the best fix to the missing data.

Mi lahko prosim kakšnega priporočate (program - tool)? Oz. če mi lahko sploh kdo razloži za kaj gre v preprosti Slovenščini.

xabre ::

Lahko da imaš slabe sektorje. Eden prvih znakov da disk umira. Z nekim orodjem, pa ne vem katerim:D lahko poškodovane sektorje nadomestiš z nepoškodovanimi iz "skritega" dela diska. Ta del je velik 10mb, 20mb odvisno od velikosti diska.

Če govorim traparije, naj me nekdo popravi.8-)

marnit ::

Hvala za razlago. Zdej je upam, da tvoje besede "Z nekim orodjem, pa ne vem katerim" niso mišljene kot sarkazem in da res obstaja kakšno orodje 8-)

Se pa trenutno trudim z DiskPatchom, poskušam nardit read/write surface scan.

xabre ::

Verjetno res obstaja tak program, ampak ti žal ne morem pomagati.

Pa za vsak slučaj naredi varnostno kopijo pomembnejših podatkov.

marnit ::

Ne bo potrebe, je že vse formatirano :) Ampak sej itaq ni nič pomebnega tak da se ne sekiram....

Torej, mi lahko kdo predlaga kakšen uporaben program, prosim?

marnit ::

Anyone?

opeter ::

HDD Regenerator je kolegu pred tremi leti na njegovem disku popravil (točneje: prepisal) slabe sektorje. Res, da je disk izgubil nekaj malega prostora, ampak mu še vedno deluje. Je pa treba dodati, da on tedensko 1x defragmentira celoten disk...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Stratus ::

Ja HDD Regenerator je program ki ga potrebuješ.
HDD regenerator poskuša z večkratnim branjem določenega bita in s pomočjo algoritma ugotoviti kakšen bit je bil zapisan na določenem (okvarjenem) mestu, če mu uspe potem na novo magnetizira bit z 1 ali 0. Če pa mu ne uspe označi slab sektor in premakne podatke na drug dober sektor, vpiše podatke o novi lokaciji sektorja v telemetrično tabelo diska. V 90% programu uspe popraviti disk brez izgub prostora.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

marnit ::

No, sem si že zrihtal HDD 1.42 in ga bom zalaufal danes zvečer, ker sem opazil, da to potrebuje veliko časa.

Upam na uspeh :) Pa tnx vsem, ki ste pomagali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396163 (5466) fr4nc
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353714 (2613) k4vz0024
»

Samsung Spinpoint F1 HD753LJ 750Gb disk - Zabijanje glave ob branju in piskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
81192 (1058) Daedalus
»

Težave s trdim diskom

Oddelek: Strojna oprema
191470 (1192) [SpydeR]
»

26037 obratovalnih ur diska, menjava kliče?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202300 (1411) gavro

Več podobnih tem