» »

zunanji trdi diski - seminarska

zunanji trdi diski - seminarska

Pinzl ::

živjo

za seminarsko sem dobi naslov zunanji trdi diski o kateri moram napisati 3000 besed
mora bit predstavitev ztunanjih trdih diskov in pa kakšen opis
ampak na netu ne dobim čisto nič
ali kdo slučajno ve za kakšno stran kjer bi lahko dobil kaj podatkov lahko je slovenska ali ang.

že vnaprej hvala za pomoč"!!

Timmah ::

na netu ne dobis cisto nic ? 8-O 8-O ja kurc pol bo pa u kniznco treba

no jest sm najdu eno stran pa se to komej samo zate klik
donde esta francesca

Pinzl ::

ja sej to pravim sem probal na netu najdat pa zato sprašujem če kdo ve kje bi to lahko dobu
ali pa če kdo ve kakšen časopis in številko tega časopisa da bi tam pogledal
zate poet pa lahko povem samo poglej ZS

bluefish ::

analogne knjižnice so še zmeraj uporabne. Sicer pa boš o zunanjih trdih diskih težko našel za 3000 besed teksta. Poleg tega pa je zunanji disk le navaden disk v ohišju, ki je namenjeno prenašanju,... Sicer pa ti že prvi zadetek na Wikipedii da nekaj o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Pinzl ::

blueFish to sem že našel pa mi je profesor rekel da to ni "tisto ta pravo"

ZlobneZ ::

Na kateri soli imas sploh to seminarsko? najbrz srednja? po moje vse skupaj razdeli na delcke, pa potem opisuj vse od a do ž. Ce pa ne bos resnicno nic nasel na netu, potem skoci v trgovino po en zunanji disk, pa ga razstav in poleg pisi kaj si videl ... no mal heca ... :))

bluefish ::

vprašaj profesorja, o čem naj bi torej govorila ta naloga. Ker kot sem že napisal, se zunanji HDD ne razlikuje popolnoma nič od "navadnega" diska - le v zunanjem ohišju, ki ima znotraj priključek za power in data.

Pinzl ::

sej zdaj v ponedeljek imamo spet uro pa ga bom vprašal če lahko kar tako da opišem navadne hdd potem pa samo še dodam da so to taki ki so pač zunaj PC
a pa slučajno kdo ve ker časopis da je bil en članek o zunanjih HDD pred kratkim
pa še nekj ko in če bom dobil kaj v časopisu kaj je že tisti program ki ti prepozna besedilo v skenirani sliki ali pa slikani

hvala za pomoč

bluefish ::

OCR

McHusch ::

Ti si pa res slika.

Hard disk
Hard disk platters
History of hard disks
External HDD Comparison

Zraven napišeš nekaj o SMART-u, RAID-u, merjenju kapacitete (Giga-gibi dispute) in specifiki zunanjih diskov (podvrženost fizičnemu stresu, ozko grlo je priključek - USB, firewire ...) ...

roba87 ::

Pa napišeš še da propada, da ga bo čez nekaj časa zamenjal usb ključek ;D

Pinzl ::

hvala vsem
zdaj pa samo še prevedem vse pa je
aja pa še to a kdo ve če pri telemachu blokirajo torrent cliente

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pinzl ()

bluefish ::

Ne. Ali si za routerjem oz. firewallom?

Pinzl ::

trenutno ne ampak bom danes montiral router čeprav na vse testih namesto 2Mbit/s dobim samo 1,8 ali 1,9 in pri downloadanju se unih 25 Kbyt/s kr pozna še posebaj ker vlečem 30Gb velke fajle dol
ker od 256Kbyt je največ kr sem imu 233Kbyt/s
a pa lahko kj nardim da pridobim unih 25 Kbyt nazaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pinzl ()

bluefish ::

poglej v torrent clientu, če imaš nastavljene kakšne omejitve hitrosti. Sicer pa na hitrost vpliva tudi razdalja od centrale, povezava vtičnica-modem-računalnik,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lidl zunanji disk

Oddelek: Operacijski sistemi
173429 (1111) DocRob
»

"DVD-R" vs. "XviD"

Oddelek: Pomoč in nasveti
203319 (2210) norcuron
»

Prvi JEDEC standard za SSDje

Oddelek: Novice / Diski
134362 (3502) PrimozR
»

Zunanji eSata preneha delovati?

Oddelek: Strojna oprema
232256 (1922) thebaloh
»

Le še malo časa za nakupe trdih diskov, DVD-jev, USB ključkov, CF kartic, tiskalnikov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
25929611 (15141) bluefish

Več podobnih tem