» »

Linux ne boota na prenosniku!

Linux ne boota na prenosniku!

dj_marc ::

Tezava je v tem da mi prenosnik ne boota dobebe distribucije linuxa, katere je možno poganjani iz cd-ja. Najde mi vrsto diska in cd/dvd pogona potem pa se ustavi ko išče cd v pogonu. Pol ga lahko pustim v takem stanju cele ure pa se ne zgodi nič nejavi dobene napake samo ustavi se cel sistem. Drugače pa mi poganja iste distriucije namizni računalnik normalno. Mogoče gdo ve kaj bi zanlo to bit kaj je potrebno kaj nastaviti v BIOS-u. Prenosnik pa je HP Pavilion dv5000. Hvala za odgovore.

zee ::

ce imas noter katerokoli inkarnacijo ATIjeve graficne, je lahko to problem.

EDIT: nasel konfiguracijo in ja, problem je tvoja vgrajena graficna kartica, ki je znamke ATI. kaksna manj klikabilna verzija Linuxa (ne Ubuntu & co.) se ti bo verjetno zbootala brez problema, vendar je instalacija potem pravi projekt.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Quikee ::

ce imas noter katerokoli inkarnacijo ATIjeve graficne, je lahko to problem.
Ne.. samo ATI, ki nimajo open source driverjev so problem. Kolko berem ima ta model Radeon Xpress 200M grafični, ki pa je v xorg 7.2 podprta v open source "radeon" driverju.

zee ::

xorg 7.2 ima resda podporo, samo je zaenkrat se nestabilen (vsah v Gentoo-ju).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nonenone ::

ko pokaže boot - napiši acpi=off nato enter - pa bo šlo, lp

Quikee ::

Kakorkoli že, dvomim, da je to problem. Vsak kolko tolko spodoben live cd bo v primeru nedelovanja X server-ja z detektanim driverjem preklopil na vesa driver, ki bi moral delovati na vsaki grafični. Pomoje je trik drugje...

amigo_no1 ::

Preden pritisneš "Enter" lahko v večini distribucij vklopiš "Verbose/debug/expert mode" da vidiš kje se proces ustavi.

dj_marc ::

Sem probal vse nastete opcije toda zal se vedno ne gre sem probal v expert pa ne javi dobene napake se vedno se ustavi. Mislim pa di kriva grafična kartica saj se ze prej ustavi pred sploh poisce grafično kartico. Zaporedje pa je nakoko tako:
-Najprej isče usb naprave
-nato pa iszpise Enabling DMA acceleration for: hda [TOSHIBA MK1031GAS]
Enabling DMA acceleration for: hdc [TSSTcorpCD/DVDW TS-2532M]
Looking for CD in: /dev/hdc
pol pa se ustavi in ne javi vec nic.

Če bo mogoče kaj komu koristli podatki. Sprobati pa hočem KNOPPIX Linux.
Hvala!

bond007 ::

Enaka stvar se je meni dogajala z knoppixom (pač zmrzovalo sredi bootanja live cdja). Po nekaj poizkušanja, sem obupal in raje instaliral kubuntu s katerim imam tudi velike probleme - več o tem tukaj - 6 post od spodaj.

Spomnem se časov, ko sem imel slo-tech linux in mi je vse tako lepo delalo. Sedaj pa taki problemi:\

Jaka83 ::

Probaj nastavit drugačno resolucijo na začetku in slovensko tipkovnico (vem da se sliši trapasto, ampak men enkrat ravno zarad tega ni hotel bootat live CDja - simptomi so bili podobni tvojim). V Ubuntu imaš F3 mislim da za nastavit drugačno resolucijo, sicer pa spodaj ponavadi piše. Za knoppix žal ne vem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri prehodu na linux (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
96343800 (21102) Anteus
»

Ubuntu Live CD problem

Oddelek: Operacijski sistemi
342577 (1907) Anteus
»

[Linux] - 3D namizje

Oddelek: Operacijski sistemi
242037 (1242) neboben
»

[Linux] namestitev (črn ekran)

Oddelek: Operacijski sistemi
431830 (1284) Makkaba
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295334 (22991) Skrat

Več podobnih tem