» »

100 milijonov prodanih iPod-ov

100 milijonov prodanih iPod-ov

Daily Tech - Vsekakor najbolj popularen izdelek podjetja Apple, ki je sprožil po celem svetu, predvsem pa v ZDA, ogromen družbeni fenomen (na čase že precej zaskrbljujoč) je dosegel nov mejnik. Zabeležena je bila namreč prodaja 100-milijontega, s čemer se količina iPod-ov na planetu bliža težko predstavljivim številkam (Jerry Seinfeld bi najbrž rekel: We all get it, you've sold a lot!). S tem zavzema kar 75 odstotkov celotnega trga prenosnih glasbenih predvajalnikov, še nekaj statističnih podatkov o svetovni dominaciji zlobnih belih napravic lahko najdete v izvorni novici.

70 komentarjev

«
1
2

BigWhale ::

ah, to pomeni, da so pridobili kakih 11mio userjev... Apple loverji so jih vsaj po deset pokupili... ;> Ipod, Ipod nano, mini, potem vse second generation.... :P

c00L3r ::

Neverjetno, da so ljudje še vedno pripravljeni plačat dvojno ceno za izdelek, samo zaradi tega ker je "fancy".

zee ::

ni toliko fancy kolikor je bistveno bolj funkcionalen v primerjavi z ostalimi masincami.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zaejec ::

moj shuffle je postal uporaben sele s podporo winampa zanj. :) res je bil veliko drazji od alternativ (za to kar ponuja), ampak v casu, ko je moj brat menjal ze canyona in sanso jaz se vedno veselo "shufflam" naokoli 8-)

Road Runner ::

http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

To je moralo bit pa kar drago.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Fr33man ::

Mam shuffla že 2 leti zdej, pa še vedno dela 1A, niti slušalk nism rabu zamenat. Za njega sem dal takrat 23 jurjev, moj brat pa si je v teh dveh letih kupu že 2 no-name playerja plus dvoje slušalke, kar ga je pršlo okol 40 jurjev, če seštejemo. Pa naj še kdo reče da so dragi, tut če bi kupu takrat nanota bi v primerjavi z njim proftiral. Kako že pravjo "nisem tako bogat, da bi poceni kupval".

energetik ::

Zame povsem neuporabna stvar. A da bi 2h film gledal na sprehodu? Zakaj že?
Raje doma na kvalitetnem velikem LCD v miru pogledam film.
Pa za par 10€ MP3 predvajalnik za morebitno prenosno uporabo...

opeter ::

Not using iPod, rather a Mac. Ne maram iPodov, ker ga Apple vsepovsod sili na Mac-ih. Mac je za delo in punktum. ;(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

c00L3r:
Neverjetno, da so ljudje še vedno pripravljeni plačat dvojno ceno za izdelek, samo zaradi tega ker je "fancy".

Neverjetno, da so ljudje še vedno pripravljeni plačat 10 in vec tisoc EUR za avto, ce pa dobis rabljeno katrco za 150 EUR ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Roadkill ::

>> ni toliko fancy kolikor je bistveno bolj funkcionalen v primerjavi z ostalimi masincami.

Boš argumentiral? :)

Drugi playerji imajo več fukncij (iriver) ali pa boljšo kvaliteto zvoka (creative, iriver).
In ker naj bi funkcija mp3 playerja bila predvajanje mp3jev.. razloži, kako je lahko iPod bistveno bolj fukncionalen.

Je pa lep.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

c00L3r ::

Sony, Creative, Teac, Philips itd... vsi ti so cenejši od iPod-ov in so enako dobri. Če pa eni mislite da je vredno dajat (pre)več denarja za iPod, potem pa kar veselo :D

kokos ::

Image counts... to je to.

Mavrik ::

Prednost iPodov: Nanotove baterije zelo dolgo držijo. Ostalo je vse bolj drek kot ne. Click wheel zna precej najedati, svinsko dragi pripomočki tudi, nestabilnost OSa in posiljevanje z iTunes pa še posebej.
The truth is rarely pure and never simple.

Vanquish ::

par prednosti:

podpora ipod-a v avtomobilih in avtoradijih. Jaz svojega ipoda kontroliram preko svojega radija v avtu. Vse več novih avtomobilov imajo že vgrajeno to podporo. Za mene je v tem primeru edini primeren mp3 player.

za šminko - nike podpora za nanota, štetje korakov etc - zanimiva funkcionalnost.

ALTbla ::

2007-04-10 12:13:58 spisal Spisal Zbiljc komentarji Komentarji: 9

ja res zgleda kot da je ta zbiljc kr prekopiru novico od tu:

"Vsekakor najbolj popularen izdelek podjetja Apple, ki je sprožil po celem svetu, predvsem pa v ZDA, ogromen družbeni fenomen (na čase že precej zaskrbljujoč) je dosegel nov mejnik. Zabeležena je bila namreč prodaja 100-milijontega, s čemer se količina iPod-ov na planetu bliža težko predstavljivim številkam (Jerry Seinfeld bi najbrž rekel: We all get it, you've sold a lot!). S tem zavzema kar 75 odstotkov... ...."

sramota za partis..

>>><<< ::

Za iPoda ti ni treba uporabljati iTunesa. Obstajajo alternative :D.

Mavrik, glede nanota in baterije, to si mislil 1. ali 2. generacijo? Ali kar obe? :\
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Mavrik ::

Govoril sem seveda za 2. generacijo, kjer baterije trajajo skoraj enkrat dlje in si jo tudi lastim.
Vse "alternative" iTunesom delajo zanič in nimajo četrt podpore. Ne vem če kera sploh podpira album art, bog ne daj da bi bilo sposobno brati ocen pesmi in držati v syncu kak playlist ali pa celo uploadati podcaste.
Saj načeloma je iTunes za silo ok, samo pretirano je sistemsko požrešen in počasen na Windows platformi, pa še občasno ma neverjetne izpade kar se tiče računaja fraj prostora na playerju.
The truth is rarely pure and never simple.

Roadkill ::

ALTbla: Glede na to, da se partis ukvarja s serviranjem piratiziranih vsebin, ni nič kaj zelo čudno, da spiratizirajo tudi kakšno novičko.
Ü

ALTbla ::

heh, zanimiv pogled.. ampak vseeno se mi zdi da ce hocejo ustvarit neko spletno stran z vsaj kolko tolko dobrim imagom bi lahko vsaj teh par novick sami napisali, ce ne drugega v svojih besedah prepisali ali pa dali referenco na originalno stran.. ne pa objavit kot da je njihova..:\

tripi ::

Ja seveda, 100 miljonov my ass..To si samo reklamo delajo. Sploh pa ko pise da zavzemajo 75% celotnega trga omg :D Nevem kdo je delu te raziskave :D Kakor opazam folk, vsi uporabljajo mp3 player na telefonu ali pa neko no name varjanto. Ipod sem videl celo ene 2x ali pa 3x v lajfu :\

AntiFriz ::

Imam ipod nano G2, prej mini G2, zadovoljen vsekakor z obema.
itunes kot bazo mp3jev uporabljam ze dlje časa tako da je ipod vec kot pisan na kozo :) V avtu, ki ima podporo za ipod se obnese super.

Vanquish ::

ALTbla - tako kot to slo-tech počne ne:)?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: madviper ()

Road Runner ::

ce se ne motim so podatki za ZDA. tam je zadeva bolj razsirjena in cenejsa. in tudi v sloveniji ni tako malo uporabnikov. saj ne ves kaj polusajo vsi tisti ki hodijo mimo tebe s slusalkami v usesih :)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

c00L3r ::

podpora ipod-a v avtomobilih in avtoradijih. Jaz svojega ipoda kontroliram preko svojega radija v avtu. Vse več novih avtomobilov imajo že vgrajeno to podporo. Za mene je v tem primeru edini primeren mp3 player.


Vse več avto radijev ima USB priklop, tako da lahko nanj priklopimo poljuben mp3 predvajalnik. Kar je boljše kot 1 priklop samo za iPod-e. Še vedno ni nihče napisal 1 prednosti iPod-ov pred ostalimi predvajalniki znanih proizvajalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

Byla ::

prednosti?

- boljsi dizajn
- izredno kvalitetna izdelava
- bistveno boljsi zvok od vecine konkurentov
- bistveno boljsi GUI od vecine konkurentov
- trend settingstvo na svojem podrocju kar za sabo potegne definiranje standardov itd.
www.thirdframestudios.com

Looooooka ::

v bistvu je bl tkole:

- slabsi dizajn
- izredno nekvalitetna izdelava(si pozabil na probleme s praskami)
- celo slabsi zvok od vecine konkurentov
- bistveno slabsi GUI od vecine konkurentov
- credni nagon ™ ki pelje do "standardov",ki sploh niso novi ampak jih pomp in patent lepo napihne.

tko da te "prednosti" so vsec sam apple fanom.In to da so clo preprical avtomobilsko in letalsko industrijo industrijo da je sla not dajat podporo za IPODE namest da dajo lepo USB prikljucek not in jih prisilijo da se lepo prlagodijo temu to je pa se najvecji kriminal crednega nagona.Nekak bi si skor upu trdit da clo microsoft ne bi su tok dalec da bi si zmislu nek nepotrebn nacin priklapljanja na ze obsojece zadeve.
*I HOPE*

Roadkill ::

>> bistveno boljsi zvok od vecine konkurentov

*kreh*BULLSHIT*kreh*

Mislem... resno..? Povej kak primerek iz te večine. Pa le glej, da boš primerjal mp3 playerje iz iste cenovne skupine.

>> trend settingstvo na svojem podrocju kar za sabo potegne definiranje standardov itd.

Ja... monopol je tako fajn, če si "a part of it". :)
Ü

Fr33man ::

Novica se je spremenila v vsesplošno prerekanje med tistimi k majo dnar za ipod-a in tiste k ga nimajo (ampak bi si ga želel) majo pa neke no-name predvajalnike. Kako tipično za ST. Slovenska zavist.

Oven-2k ::

Ah, že tko mam eno opeko v žepu dost (mobitel) in se mi nič ne dopade ideja, da bi obtežil še drugi žep. Raje sem si kupil telefon, ki zmore to, kar zmore iPod in še veliko več ter imam tako vse v enem, vedno pri roki.
Rok

Roadkill ::

freud: Imaš še kako pametno besedo za tiste, ki smo kupili ne-jabolčni predvajalnik, ki je bil enako drag ali dražji od jabolčnega?
Ü

>>><<< ::

V ceni pa ja niti eden ne prekaša iPoda.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

PARTyZAN ::

A zdaj pa, ce nimas ipoda avtomatsko nimas kesa za njega? Svasta. Ko glih govorimo o pranju mozganov... ;)

>>><<< ::

Lahko bi prebral vsaj en post višje od mojega. Konkretno mislim to: ne-jabolčni predvajalnik, ki je bil enako drag ali dražji od jabolčnega?

Edit: Napisano je bilo s sarkazmom, da ne bo pomote.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

Byla ::

haha, smesno tole.

edina rec, ki se prekleto strinjam je noro dejstvo da se ne uporablja USB priklopov in da avtomobilska industrija slepo sledi applovim zapovedim.
www.thirdframestudios.com

__luka__ ::

ne vem no freud, k sm jest kupoval mp3 player sem najprej hotu ipoda pa sm naj player ki dela dlje časa, ma bolšo kvaliteto zvoka, priklop preko navadnega usb kabla, večji disk in imho lepši dizajn, pa nakoncu je biu še clo cenejši od ipoda.
lp
the truth is out there

Oven-2k ::

Pa sej ni res, da slepo sledijo iPod maniji. Obstaja še pa još avtoradijev, ki imajo USB priključek in/ali režo za spominsko kartico, v vseh cenovnih razredih. Odsurfajte recimo na www.ceneje.si Avto Oprema > Avtoakustika > Avtoradio in nastavite filter "Reža za USB / spominske kartice". Se kar dosti najde.

Edit: Typo
Rok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oven-2k ()

JutriPS3 ::

Ok tisto z imidžem zagodovo drži, vendar pa ...
iPod je overall na vseh področjih med boljšimi - med lepšimi po dizajnu, med boljšimi po zvoku, med boljšimi po načinu upravljanja, baterija. Pri vsakem konkurentnu nekaj od tega fali.

Obstajajo pa tudi funkcionalno boljši a precej dražji konkurentje (iriver Clix recmo je kakor vem precej dražji).
- izredno kvalitetna izdelava

Mi lahko poveš kako si lahko jaz razlagam "izredno" izdelavo na Nanu 2 generacije -> tam ko je ono jabolko na sredi se mi je začela "lupiti" barva stran?:\ Tako da zgleda sedaj kot da bi bilo popraskano. Player pa zelo malo poslušam in tudi pazim na njega. Če mi ne verjameš ti lahko nalepim fotko;)

Jaz sem precej zadovoljen. Samo upravljanje je odlično vendar me moti neka zadeva ->velikokrat se ga ne da vgasniti in moram malo brskat po meniju or. something da prime. Vendar to zelo redko:)

kanzyani ::

mam nanota že eno leto pa prow nobenga problema nism meu z nim.

in takrat k sm se odloču kaj bi kupu ni blo nbenga drujga predvajalnika, k bi biu kaj lahek, tank in imeu dovolj prostora, da bi zanj zapravu 60k sit. in mi niti približno ni žal.... usa "jajca" od konkurance so bila debelejša in si z nimi ne predstavljam laufanja al pa kake druge športne dejavnosti.

sam ku je blo že prej omenjeno .....

Sba ::

Ostalega ne mislim komentirati, lahko povem da sem jaz zadovoljen z njim (nano 2g). Všeč mi je meni, "tipke", iTunes pa uporabljam že od prej.

@JutriPS3: to se tud men kdaj zgodi da se ne ugasne prec. No, za mene vem v čem je problem. Ponavadi malo pordsam in se spreminja glasnost, takrat se pač ne ugasne, pol pa počakam, pa kliknem še enkrat.
Drgač maš pa že v prvem meniju lahko sleep, ugasne se tudi, če je dlje na pavzi ...
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Fr33man ::

No dobr da ne posplošujem. So tut uporabniki ki jim dizajn ni všeč in so tut nekateri k so jim drugi playerji bolši, bolj kakovostni.
Samo med podalpskim narodom hitr pride do zavisti, ko ugotovijo da se je nek izdelk pa res mogoče bolši od tistga k ga sami posedujejo. Pol se pa začne pluvanje pa merjenje tičov.
Res je da obstajajo bolši, lepši, imajo več funkcij ampak je tut cena temu primerna (so že v rangu ipoda). Ne pa nabijat da je player iz Tuša za 40 evrov bolši od nekajkrat dražje konkurence.

samix ::

iPod je itak vredn svoja dnarja, daš bivših 40 jurjov, pa dubiš kwaliteto, ne pa tiste kopije iPoda, iFun al karkol so, k ti škripa use še predn ga sploh iz bajte nesš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: samix ()

Vanquish ::

c00L3r - oprosti ampak s tem USB flancaš o stvari ki je ne poznaš. USB je samo storage in je za mene neuporaben.

Da ti na kratko opišem zakaj je priklop iPod-a toliko boljši od neke mass storage napravice.

Jaz imam čisto vse štikle urejene z id3 tagom, kar pomeni sledeče.
Ko se vsedem v avto si prvo izberem kateri žanr hočem poslušat. Če hočem kaj specifičnega si zberem znotraj žanra še izvajalca, če hočem še bolj specifično si znotraj izvajalca izberem album. Seveda lahko čisto v osnovi rečem, sedaj pa mi je za poslušat "house" in izberem house ter se več ne ubadam.

Še dalje, možnost si imam izdelati playliste, ki so shranjene posebej in takoj dostopam do njih.
Da pa je stvar še boljša imam možnost med tem ko poslušam štikl surfat po avtoradiju z iskanjem naslednjega štikla.


In sedaj boš mi rekel, da se lahko neki usb storage primerja s tem? USB si predstavljam zgolj kot nek cd z mp3-ji sortiran po direktorijih. V tem primeru sicer lahko tudi sam si strukturo direktorijev narediš po zgornjem principu, vendar si omejen v tem, da če imaš 7000 štiklov se v določenem trenutku ne spomniš v katerem direktoriju je in si mrzel, tukaj pa lepo pobrowsaš po abesedi in maš, da enostavnosti sinhronizacije s smartlistami, podcasti in ostalimi zadevami niti ne omenjam
Zadeva ni niti približno poceni je pa hudo praktična če jo imaš.


ps: čist sem pozabil, na koncu se vstanem iz avta in grem peš na pohorje s prenosnim mp3 playerom, ki je napram kombinaciji velik usb disk in prenosni mp3 player za izven avta dosti bolj praktičen kar se tiče shranjevanja komadov, pa še dosti dosti cenejši

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

Vanquish ::

aja še to - niti ne približno ne trdim, da je to best buy za vse, ma pa definitivno določene zadeve, ki jih ostali nimajo. Že iz tega samega razloga je čisto brezveze govoriti o tem kako je nekaj sranje, ker ti ne vidiš pametnega razloga zakaj bi imel - probaj pri komentarjih naslednjič malo majn subjektivno gledat na zadevo...

christooss ::

Edina prednost Ipoda je da lahko gor laufaš Gameboy igre. Zaenkrat ga pa po funkcionalnosti doseže oz prekaša Zen Vison katerega cena je 200 € za 30 GB različico.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

__luka__ ::

vanquish - to je pa odvisno samo od radija kako bo indeksiru mp3je na usbju. kaj misliš da radio ne zna pogledat na disk kaj je tm pa ustvart nek indeks vsega kar je gor? al misliš da zna to samo ipod delat? problem sistemov za ipod je glih v tem da so samo pripravljeni samo za ipod in ne za druge playerje, čeprav bi blo za večino usb stvari že sandarden usb priklop čist dovolj.
the truth is out there

c00L3r ::

Prvo kar se tiče USB priklopa. Če imaš dober avtoradio ti ta prav tako omogoča iskanje po podatkih od id3, recimo žanr. Imajo pa tudi možnost splošni search, kateri išče po bilo katerem atrburu in v ničem ne zaostajajo za iPod-i. Pomembno je da ima avtoradio te funkcionalnosti in samo dostopa do datotek.

Drug komentar pa je na "TUŠ MP3 player super X sound..." ipd. Ti predvajalniki so klump, jaz ga nebi nikoli kupil. V mislih imam predvajalnike v rangu 60€ in več. Tukaj se pa najdejo zelo kvalitetni mp3 predvajalniki priznanih proizvajalcev.

Sam ne trdim da je iPod slab. Ravno nasprotno, je zelo dober mp3 predvajalnik. Samo se pa da kupit enako dober predvajalnik za manj denarja, ki pa ni dovolj "fancy".

zcetrt ::

Kupil bom Ipod Yocto. Prej pa ne.
4.

Vanquish ::

dumbo911,c00L3r - pustimo kaj je vse možno, povejte mi direktno kateri avtoradijo to omogoča. Za kaj takega bi moral preskenirat čisto celi HD in si indeksirat zadeve. 99% sem da to noben ne dela.

Pa še vseeno, tudi če bi kdo delal, rabiš USB disk za avtoradijo ter prenosni player za izven avta. To dvoje enake kapacitete kot iPod sigurno stane neprimerno več.

Rekli ste katera funkcionalnost je za iPod-a takšna da upravičuje svojo ceno - za mene je to ta - ker je najbol univerzalna. Seveda pa univerzalno praktično nikoli ni tudi najbolje na vseh področjih.
Dejstvo je, da objektivno najbolšega mp3 playerja ni, za ene je to en za druge je to drugi. Nekateri imajo za svojega favorita upravičene razloge, drugim pa je to modni dodatek. In s tem se bosta z menoj vrjetno strinjala
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPod

Oddelek: Kaj kupiti
241893 (1122) __Devil__
»

100 milijonov prodanih iPod-ov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
707769 (5808) frikec()
»

Konec z iPodi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
668656 (6491) Nejc Pintar
»

iPod in Mac mini članek na Jabuk.net (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
608473 (7371) Roadkill
»

iPod, kje ga kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
262818 (2030) rh^

Več podobnih tem