» »

Laserski printer pušča sledi že sprintanega

Laserski printer pušča sledi že sprintanega

aambro ::

Gre za HP Laserjet 1010, problem pa je ta, da, ko sprinta npr eno vrstico teksta, se ta tekst odtisne še enkrat - za dolžino obsega valja nižje. Ponovni odtis je sicer slabo viden in ne na vseh mestih, vendar tako ne morem oddati kakega malo bolj uradnega dokumenta.

Zanima me za kakšno napako bi lahko šlo? Laično predvidevam da se valj ne "razmagneti" dovolj, in ob naslednjem obratu zopet pobere prah. Printer je sicer še vedno v garanciji, vendar bi raje popravil sam, če se da. Toner pa mislim, da je še poln, zato ne bi kupoval drugega.

Ima kdo kake predloge?

Highlag ::

Zgleda, da je boben za prenos praha na papir poškodovan. Če je še v garanciji ga nesi na servis. Upam, da uporabljaš originalen prah?

Bobna ne moreš poserviserat. Prevlečen je z organsko snovjo, ki pod vplivom svetlobe počasi razpada.
Never trust a computer you can't throw out a window

overlord_tm ::

Če je zadeva v garanciji ne pipaj in odnesi na servis ... naj se oni jebejo s tem, saj si plačal.

Ker če boš delal sam samo še kaj sfukaš in potem nisi rešil nič, samo naredil dodatne probleme.

Azrael ::

Uveljavljaj garancijo, svetlobni valj ali toner je zanič. Upam samo, da nisi tiskal na papir na katerem so bile sponke za akte in podobna železnina in da imaš originalen toner.
Nekoč je bil Slo-tech.

Šimpanz ::

Sem že imel isto stvar. Napaka je na tonerju in jo rešiš z nakupom novega tonerja. Na servisu ti bodo popravilo zavrnili ker je toner potrošno blago in nanj ni garancije. Vsaj tako je bilo pri meni.

aambro ::

Hvala za vse nasvete. Sem kontaktiral trgovino in čakam na odgovor, če lahko za tako napako uveljavljam garancijo. Tiskal sem le na navaden papir in kuverte, brez sponk. Sporočim, kako bom rešil zadevo.

BluPhenix ::

Tudi boben je treba menjati vsake toliko. Sicer ne tako "pogosto" kot kartušo, ampak še vedno je treba. Recimo na ene 5 menjav kartuš je potrebna menjava bobna.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

jype ::

Pri HP LaserJet tiskalnikih je boben vgrajen v vsako kartušo za toner. Zato so tudi precej dražji, hkrati pa se lažje reciklirajo.

mersol ::

DA razvijalni valj je zanič. Se zgodi tudi pri originalnih tonerjih.
V izogib tovrstnim težavam raje kupuj tonerje za pri podjetju Cosmo d.o.o. kjer ti dajo garancijo da njihov obnovljen toner deluje brezhibno do izpraznjenosti.
Ponudbo si oglej na www.cosmo.si
Cena za obnovljen toner je 44.99€ kar je zelo ugodno saj je tudi napolnjen z več prahu kot pri originalnem tonerju.
lp Miha


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barvni laserski tiskalniki

Oddelek: Kaj kupiti
203556 (2638) Pina
»

Toner original ali obnovljen?

Oddelek: Kaj kupiti
254854 (4130) g7_logic
»

Poceni obnovljeni/novi laser tonerji...

Oddelek: Kaj kupiti
53357 (3324) bond007
»

Polnjenje kartuš pri laserskih tiskallnikih...

Oddelek: Kaj kupiti
144242 (3880) bond007
»

Čiščenje tiskalniškega valja laserskega tiskalnika

Oddelek: Strojna oprema
336962 (6567) Brane2

Več podobnih tem