» »

Poceni obnovljeni/novi laser tonerji...

Poceni obnovljeni/novi laser tonerji...

Brane2 ::

Par dni nazaj sem nujno rabil nov toner in se spomnil podjetja, kis em ga srečal na MOSu (Celjski sejem).

Ker NEP Laserja nisem dobil na tel, in sem stvar rabil nujno, sem skočil k tem fantom, čeprav so iz Trebnjega.

Gre za neko "cvjećarnica" varianto, ki pa ima dobre cene.

Za svoj HP LaserJet 1200 sem dobil obnovljeno kaseto ("X" varianta z več prahu ) za mislim da 27 EUR z davkom, s tem da sem prinesel stare kasete ( brez njih je mislm da 32EUR), sam toner je pa 19 EUR za polnjenje.

Sem od navdušenja vzel kar tri kasete. Čeprav sem bil malo skeptičen, stvar dela.
Kaseta, ko jo dobiš v roke, ni povsem enakovredno zapakirana kot je original in nima tistega takca, ki ga moraš odtrgati z nove kasete ( ki ji pri NEPovih kassetah vedno dobim) ampak hej, najcenejša druga varianta je bila takrat 48EUR.

Za ostale cene ne vem. Vem,d a prodajajo tudi barvne OKIje in kasete zanje, a tisto kakovost težko peresodim. Sam nad odtisom nisem bil navdušen a o barvnih lasrjih jaz pojma nimam in težko sodim.
VSekakor so refilli za barvne laserje tam poceni...

kako je s pošiljanjem, ne vem . Jaz sem nujno rabil toner in sem skočil tja.

Naslov:

http://www.dobratrgovina.com

GOREC d.o.o.
Obrtniška ulica 22
8210 TREBNJE
gorec@siol.net
tel: 07/30-41-815
On the journey of life, I chose the psycho path.
  • spremenil: Brane2 ()

bond007 ::

S tem človekom sodelujem že dlje časa... Obnovljenih in kupljenih približno 10 tonerjev - le enega sem moral po mesecu uporabe reklamirat. Čez 2 dni sem dobil novega nazaj - brez vprašanj. Zelo korekten in profi odnos. Tonerji so za hp1010 in samsunga ml1520.

Tam pa kupujem tudi prah, saj ko zmanjka prahu v obnovljenem tonerju, so le ti tako kvalitetni, da brez problemov še vsaj 1x nafilam prah kar sam, preden je boben zanič.
Najbolj se pomoje splača ene par izrabljenih tonerjev po pošti poslati .. recimo jst prakticiram ponavadi kar 3 naekrat .. poštnine je okoli 2-3€. Tip jih obnovi za hp1010 za 21€ za komad. Pošlje nazaj v parih dneh!

Torej z moje strani same pohvale!

Phoebus ::

OK, samo upoštevajte nekaj zadev:

- če ti gre toner v maloro po 250 straneh si vrgel stran denar
- kakovost tiska, sploh pri HP-jih ni nikoli enaka novemu, ker je valj dizajniran da zdrži malo več kot je kapaciteta tonerja, ti pa greš 2x, 3x, 4x, Nx uporabit isti valj. Že pri tavelikemu originalu se kdaj na koncu, pozna da ne dela več kot bi moral
- garancija se izdelku ne prizna

Če se vam zdi vredno...BTW, koliko si pa dal za bencin in čas ki si ga porabil na cesti do njih? :)

Brane2 ::

ne štekam o čem ti to.

Že pri NEPu sem imel na izdelek GARANCIJO. In to tako, ki je v štacuni ne dobim. Zraven VSAKE kasete sem dobil z njo sprintan testni list papirja in natanko enak je imel tip v arhivu.

Če pa je šlokdaj kaj narobe, ne bi bil problem. Pravim "ne bi", ker je to moja ocena. Pri ene 15 kasetah nisem imel enega problema.

Pri teh obnovljenih kasetah gre obnova tako, da kaseto razstavijo, zamenajjo dele, ki so dobili preveliko zračnosti in film na valju obnovijo in prečekirajo.

Za vse praktične namene je bilo tako, da je kaseta kot nova, v praksi se je obnašala mogoče še bolje kot nova.

Tu pri tej novi štacuni nekih dolgoročnih izkušenj še nimam, ampak zaenkrat kaže povsem v redu. Sploh pa stvar je v garanciji.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja, glede benza- poglejmo. Recimo da je do Trebnjega 100 km tja in nazaj. To je pri meni ene 7 EUR.

Kupil sem tri kasete in pri tem prišparal ene recimo 21 x 3 - 7 = 56 EUR ( glede na najcenejši konkurenčen NEoriginal, ki sem ga našel)

Pa bolj sem šel tja zato da prečekiram novega dobavitelja in njegovo ponudbo. Zmeraj se splača poznati koga novega, ki je soliden.

Če se mi ne bi mudilo, bi pač naročil stvar po pošti in plačal tistih par EUR za poštnino.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

bond007 ::

Tako je. Tip vse razstavi, pregleda vse dele, če je valj še primeren za obnovo, ga obnovi, sicer ga zamenja z drugim. Glede kvaliete tiska - jst ne opazim razlik napravm originalu. Res pa je, da printam samo tekst (kot verjetno večina userjev ČB lasercev). Vem pa, da njegovi obnovljeni tonerji zdržijo dlje kot original, tudi večkrat ga lahko sam napolniš preden se izrabi valj. Torej če so valji pri originalu dizajnirani tako, da se zrabijo po porabljenem prahu, so pri teh obnovljenih očitno še za malo dlje uporabni..

Čeprav dobim original tonerje za moj tiskalnik že za 30€, bom vseeno poslal temu tipu spet par tonerjev v obnovo... Že če bi bila enaka cena obnovljenih kot original, bi močno premislil, kaj bi kupil (čeprav so mi zelo všeč original hp škatle in tista vrečka z mehurčki pa trakec :D )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Original ali nadomestni toner za laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
268274 (2946) Miha 333
»

Polnjenje tonerjev

Oddelek: Strojna oprema
169829 (7556) kmetek
»

K'ter barvni A4 laserc?

Oddelek: Kaj kupiti
262642 (2142) trnvpeti
»

Čiščenje tiskalniškega valja laserskega tiskalnika

Oddelek: Strojna oprema
336962 (6567) Brane2
»

Prah za Laserki toner

Oddelek: Kaj kupiti
303037 (2386) N-E-O

Več podobnih tem