» »

9600pro na MB z integrirano grafiko

9600pro na MB z integrirano grafiko

krikoman ::

Zdravo
Mam sledeči problem, prijatelj ma PC, ki ga je kupil pred letom in pol v Merkurju za majhne denarce. No ta stvarca ma integrirano grafiko in prosto AGP režo. No notr ma Celeron D 2,8 pa neko QDI plato. No pa samo nabavl Radeon 9600 pro 128(rabljena) stvarci instaliram driverje, nastavim resolucijo, grem probat v špil pa mi zmrzne monitor, z magic kombinacijo pridem na namizje, kjer je vse zmrznjeno, nič se ne odziva ter slika je dobesedno zblojena aferaktov ko krompirja; naložim stare driverje isto, zaženem nek drugi špil ma se mi kišta resetira, v špilu sem dokler je majhna resolucija, ravno tako je v winsih, če je resolucija večja in mu naložim malo garanja slika spet zblodi v grde pikice. Sumim da je napajalnik, zadeva je 300w(pomojem bo kar manj), zanima me ali je mogoče možno da je kaj z winsi narobe, je po pravici povedano kar nekaj nesnage, se mi splača formatirat??:( Še to ali se pod obremenitvijo stvar sklopi oz. resetira, ali na monitorju ni slike, ali pa polno pikic, jutri testiram grafo v drugem kompu
  • spremenil: krikoman ()

Urc ::

A v biosu je integrirana grafa sklopljena?

krikoman ::

Ubistvu verjetno ne, v bios ne morem prit ker je pod geslom... a se komu sanja kako bi jo lahko dobil? a to bi se našlo na strani od matične, ker pri kompu ni bilo nobenih navodil za matično

krikoman ::

Če se ne motim je to tale plata.

ciper ::

Če je BIOS pod geslom, izklopi napajanje računalnika in odstrani baterijo ter ponovno vstavi baterijo oziroma naredi "Clear CMOS" (poglej v "manual", če ne veš kako se to naredi!). To je to!

lp

ciper ::

Navodila imaš v "manual-u" od matične plošče na strani 14 (Clear CMOS (CLR_CMOS)).

lp

krikoman ::

Jah vrgel vn baterijo prišel v bios, ampak tam kaj dosti se glede izklopa ne da nastaviti. Saj kot razumem ima auto detect za agp, pa tudi na integrirani grafi ni slike tko, da mislm da to ne bi smel biti problem. Probal sem zamenjati napajalec z drugim 300w. Stvar ko grem obremenit ne dela več aferaktov, ampak se cel pc resetira oz se pojavi črn zaslon, vendar je slika čista sistem pa je tako zabit da ni mogoče nič narediti. Glede na to da je veliko nesnage, menim da je problem v winsih mogoče z driverji ali bog ve kaj, ker ko sem sistem spet pognal na integrirano stvar dela kot mora. Ali je pač napajalec, najprej pride v poštev format all potem pa se bo videlo.

xabre ::

A si odstranil šoferje od integrirane grafe?

zee ::

ali pognal računalo v varnem načinu?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krikoman ::

Sformatiral, stvar brez driverjev dela, dela v safe načinu. Probal sem s 400w napajalcem pa samo črn zaslon. Ko ima za pokazat welcome screen že običajno crkne. Oprosti; kaj so to šoferji:\ ?

xabre ::

driverji = šoferji = gonilniki :D

krikoman ::

Jaa to je to hvala bogu končno.. sicer sem neumen da nism logično sklepal do so to driverji, ampak oni so krivi.. štos je v tem da jaz nism instaliral nobenega driverja, bil sem 100% da jih xp nima... stvar je sledeča, pač odstranim napravo, restartam pridem notr in ˝najdena nova strojna oprema˝ a mi zna kdo povedat kako lahko jst onemogočim napravo, v win 98 je to blo tako preprosto ampak tukej mi stalno ponuja restart

xabre ::

Zraven te tudi vpraša nekaj v stilu, če hočeš vsakič poiskati driverje. Pa pol pač rečeš, naj ne išče več gonilnikov za to napravo.

Onemogočiš jo pa lahko v upravitelju naprav, če že hočeš.

krikoman ::

Vbistvu bi moralo to naredit a noče, vse dela avtomatsko po svoje, kar mi je zelo čudno. Zdej kokr sem razbarl iz originalnega manuala se baje da sklopit to stvar v biosu, ampak nič ne piše kako, veliko sem prebral po forumih, a nič ne učinkuje.. kakšna ideja, bios je award

Tic ::

Poskusi z drugo grafično.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji monitor ne deluje priklopljen na HDMI izhod.

Oddelek: Pomoč in nasveti
132752 (2494) shadeX
»

Čuden zagon in počasen BIOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
519109 (8085) Amadeuss
»

Okvara pci-e reže?

Oddelek: Strojna oprema
272108 (1713) amacar
»

Grafična kartica Asus Radeon 6870 na Lenovo plošči? Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1409103 (7607) rzidar1
»

plata/rami težava

Oddelek: Strojna oprema
15956 (883) jizzer

Več podobnih tem