» »

plata/rami težava

plata/rami težava

UNIVERZUM ::

Kot vedno, sem tudi danes čistil comp (vsakega 15 in zadnjega mesecu). Vedno iz compa zamem diske, ventilatorje, rame in grafo. Plata ostane not, prav tako je ne izklapljam od napajalca, ker PC izštekam iz vtičnice. Težava je sledeča, ko sem sestavil PC se le ta ni hotel zagnati, tema/ nič od nič, le ventilatorji so se vrtel.

-najprej sem predvideval, da sem kaj ušpičil z grafo in jo zato zamenjal z rezervo :P/ni sprememb
-nato sem ven pobral rame in vtaknil samo enega /PC se zažene normalno (rami so 1/1/2/2 gb istega proizvajalca enakih specifikacij)
-dodam še ene rame, pc še vedno dela, vse dokler ne vstavim zadnje (četrte) palčke, ko je spet popolna tema/niti v bios se ne da

nato sem experimentiral z raznimi kombinacijami 1/2/1/2 in 2/1/2/1 gb kot tudi 1/1/2/2 in 2/2/1/1gb, pc se ne zažene, ko pa odstranim eno palčko (katerokol) iz katerekoli reže, pa se PC normalno zažene (in ja sprobal sem vse kombinacije/porabil eno dobro uro). Ko govorim o vseh kombinacijah je govora o 0/1/2/1 kot tudi o 1/0/1/2 itd.... bilo veliko prestavljanja in kar nekaj pisanja da sem sprobal vse. 0 pomeni prazen slot.

Komp je v omenjeni konfiguraciji z rednim čiščenjem 2x mesečno normalno deloval 1,5 leta. Kable preveril (na plati), kljub temu da jih nisem odklapljal. Napajalc je 650W cooler master-plata v podpisu.


kakšen nasvet?
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

TOP ::

Ja rami,oziroma probaj posodobit bios.

sandmat ::

v vsaki drugi kombinaciji se stvar požene? weird ...
ok, to je wild shot ampak vseeno: si mogoče pozabil kak kabel za napajanje vtaknit v matično ploščo?(poleg tistega 20 pinskega 4kotnika imaš še dodatni 4 pinski zraven in še en 4 pinski nekje poleg procesorja mogoče? ) Jst sm mel plate, ki so se zagnale brez enega dodatnega napajanja. Mogoče se matična pač sesede, ker ne more pognat?

UNIVERZUM ::

@TOP ta konfiguracija je delovala leto in pol bp. PC se zažene z eno palčko (katerokol) v kateremkoli slotu. prav tako s katero koli v kombinaciji z drugo. 0/1/0/2, 2/0/0/1 itd.... vse dokler ne vstavim 4 potem ne deluje. Bios je star cca pol leta

@sandmat ne odklapljam kablov z plate pri čiščenju, ravno zaradi tistega 4 pinskega, k ga je cela umetnost dosežt zarad mojega hladilnika na procu. drugega 4 pinskega nimam za priključit (na plati), če me spomin ne vara ga napajalc ima.

ko sem po čiščenju zagnal pc, je bil zagon, pa reset, pa zagon pa spet reset,... predn se je karkol vidlo na ekranu, pol sem resetiral bios (pri agasnjenem PC, da ne bo spet kdo pametoval), se je PC zagnal ampak tema- spet niti do biosa (pa PC ni bil navit), ko pa sem vzel zadnjo palčko ven, se je zagnal. Ker sem najprej pomislu na okvarjen ram, sem iz 3 slota vzel ram in vstavil tistega, ki sem ga najprej vzel ven in spet dela. Potem sem ga prestavil v zadnji slot (torej je bil tretji slot prazen) in vseeno dela. Tako sem izločil, da bi bil slot v okvari kot tudi ram.

Nisem začetnik pri teh zadevah ampak tudi meni kdaj zmanjka idej kaj je šlo narobe
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

sandmat ::

hm ... jst bi tud pomislil na grafično. A maš mogoče kako integrirano na matični plošči? mogoče si z resetiranjem biosa ponesreči "povozil" nastavitev za default grafično pri zagonu ...? (to je spet en tak wild shot, k men je tud zmanjkal idej :S)

edit: sam to pomojm ne bi smel met veze s tem, da ti pa brez ene platice stvar deluje normalno ...

edit 2: a so mogoče rami različni(čipi na eni strani ali na obeh, različno število čipov itd...)?
se spomnim iz enega manuala, da je pisalo na katerih slotih podpira določene rame ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

UNIVERZUM ::

plata nima integrirane grafe. Sej PC dela (drugače bi težko tukaj postal, ker je edini), ampak namesto 6gb lahko uporablam samo 5. Pa to niti ni problem, problem, je da ne vem zakaj z 4 ne dela, prej pa toliko časa je. Huh;(
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

sandmat ::

ja sej verjamem, samo zanima me, če so vsi rami identični(vizualno)?

UNIVERZUM ::

jp, ista firma, enake specifikacije, razlika le da sta prvi palčki 1gb drugi dve pa 2gb, ko sem kupoval dodatni palčki, sem bil ravno na to pozoren. Celo hladilnik je enak (design in barva) in enako pakiranje, kljub 3 letom razlike pri nakupu.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

sandmat ::

lahko mogoče pod hladilnikom pogledaš, če so spodaj fizično enaki? (število čipov/eno stransko, dvo stransko)?

imaš mogoče kje pri roki model matične plošče?

UNIVERZUM ::

plata je v podpisu MSI- p43 neo ver 1.0. Hladilnikov z ramov še nisem probal vzet, so pa obojestranski
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Duhec ::

Naredi Clear Cmosa, da se postavijo nazaj tovarniške nastavitve. Mogoče te hecajo kaki čudni timingi za rame.
Kje pa imaš ta pc postavljen, da ga čistiš 2x mesečno ?:|

UNIVERZUM ::

v sobi je par cm od tal, samo je precej prahu, sobo moram dnevno pometat-pa ne da bi hodil obut v njej. pa 3 je venti vlečejo not zrak :P. Biose sem resetiral najprej pa ni pomagalo.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

tony1 ::

Po moje imaš samo kontakte od ramov/plate zasvinjane.

Sedaj vidiš, zakaj ljudje čistijo strežnike le na nekaj let (ali pa še to ne)? :P

Tr0n ::

UNIVERZUM je izjavil:

Kot vedno, sem tudi danes čistil comp (vsakega 15 in zadnjega mesecu). Vedno iz compa zamem diske, ventilatorje, rame in grafo. Plata ostane not, prav tako je ne izklapljam od napajalca, ker PC izštekam iz vtičnice. Težava je sledeča, ko sem sestavil PC se le ta ni hotel zagnati, tema/ nič od nič, le ventilatorji so se vrtel.

WTF? Why?

Ne recem, da malo spihas tu pa tam, ampak narazen vse jemat tak pogosto pa ni ravno najboljsa ideja.

UNIVERZUM ::

Poanta čiščenja je, da se moja grafa greje in to zelo. V idle mode (kljub temu da je downclockana) pride tudi do 60°C. Če ne čistim cel mesec je to 63°C, da potem o full load ne govorim. rami sonekaj mm nad grafo in se posledično tudi fulllllll grejejo. Jih ni za prijemat kadar comp nekaj časa laufa.

Zahvaljujem se za vaš čas. Vse deluje normalno sedaj. Kaj sem naredil? Slišati bo čudno ampak zagrozil sem teli škatli pod mizo, da leti na smetišče, če ne bo delala, vstavil ram (tisto palčko ki je bila sedaj zunaj) in dela. Pa ne, da bi se norca delu iz vas ampak res.

Se opravičujem, ker sem brezveze tratil vaš čas.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

jizzer ::

kupi si hladilnik za grafo...dobiš poceni :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689445 (7907) Helena123
»

Namizni računalnik do 150 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
303464 (2803) lonewolf_
»

Menjava napajalnika, delajo le ventilatorji

Oddelek: Strojna oprema
151913 (1681) Janac
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398590 (8037) Pšenični
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354867 (2995) Riff

Več podobnih tem