» »

EP-5EPA+ ide problem

EP-5EPA+ ide problem

alexxxx ::

Dobil sem računalnik z matično ploščo EP-5EPA+ dobil sem ga brez trdega diska (prej sata + 2 dvd rw). Disk je bil kot je razvidno priključen na sata konektor, dvd rw ja pa na ide 0 priključek. Jas sem v računalnik vstavil Ide disk ter še en dvd rom (torej 1 ide disk in 3 dvd enote). Disk in en dvd rom sem priklopil na primarni ide 0 (plošča ima 3 ide priključke), ti dve enoti delujeta normalno, nato sem 2 dvd roma priklopil na drugi ide konektor - ide 1, ki ju nato ne zazna, dvd enoti delata na drugih računalnikih normalno, kabel je OK, enoti ne prepozna niti v biosu, tudi če ju priključim na ide 2. Kje tiči problem?? Prosim za pomoč.

lp sandi

alexxxx ::

Aja da ne pozabim,.. na dvd romih sem nastavlal jumpere tako na master kot na slave,.. posikusil sem tudi cable select.

dejansan ::

kaj se zgodi, če pa samo enega priklopiš?

a ga zazna ali tudi samo eno enoto ne
dejansan

alexxxx ::

Ne ne zazna je,.. Dvomim da je ide priklop na matični kaput,.. mislim da morem v biosu kaj nastavit samo sem že gledal pa nisem najdel,... al pa novi bios,..

edit
No sedaj sem malo testiral in probaval
V biosu sem nastavil pod opicjami On-chip Serial ata torej sata sem prestavil na disabled,.. sedaj pa mi napiše IDE cannel 0 no 80 conductor cable installed na internetu sem prebral da morem menjati kabel z novejšim,... Kaj pa vaša mnenja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alexxxx ()

dejansan ::

ti bo še kdo drug bolje razložil verjetno, samo pomoje je stvar v tem, da imaš samo en pravi ide konektor

tista druga dva sta v bistvu, če te prav razumem potem ide raid konektorja, kako pa je s tem, če nanju priklopiš dvd pa ne vem
dejansan

alexxxx ::

Sem preletel dokumentacijo in res sta raid konektorja,..
Sedaj pa novo vprašanje kako priklopiti ide dvd rom na ide raid konektor?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE SATA adapter

Oddelek: Kaj kupiti
315688 (2102) tv6865
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595098 (4372) T-Mac
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161526 (1124) solatko
»

'setup did not find any hard disk drives installed in your computer'

Oddelek: Pomoč in nasveti
183991 (3631) roko11111
»

IDE to SATA

Oddelek: Kaj kupiti
101031 (1031) Maximus

Več podobnih tem