» »

[Fizika]Navori - Težišče

[Fizika]Navori - Težišče

urosz ::

Lepo bi vas prosil, ce mi pomagate rešiti eno nalogo . .

Na konec 1 m dolge lesene palice z maso 250g pritrdimo 20 cm dolgo kovinsko palico z maso 500g.
a) Kje je težišče sestavljene palice?
b) Kolikšna mora biti masa dodane palice, da je težišče sestavljene palice ravno na spoju?

gzibret ::

Naj ti bo, ko sem glih pri volji.



Upam, da se nisem kje zmotil. Rešitev je za primer a. Za primer b pa se še sam malo pomatraj. Princip je isti.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Ehhh, napaka....

Tam, ko piše a12=..... je treba vnest prave cifre ( a12 = (b^2+-sqrt(b*b-4ac)) / 2a ).

b=1; a=-0.25; c=1.35

Pol pride, da je težišče 6.6 cm desno od spoja, v bistvu že v kovinski palici.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

mare_ ::

gzibret... v 1. letniku srednje šole se za enkrat še ne učijo ne integralov ne kvadratnih funkcij ;)
Lej... postaviš vrtišče v levi konec lesene palice, leseno palico pa tudi daš na levo stran. Obe palici imata težišče na sredini (dokler jih ne daš skuapj). Nato pa uporabiš formulo, ki jo maš napisano 4 strani nazaj: x = (m1*x1+m2*x2)/m = (0,250*0,5+0,500*1,1)/0,750 = 0,9. (torej 10 cm od spoja v leseni palici, kot piše v rešitvah ;)

aja:
x - težišče
m1 - masa 1. palice
x1 - težišče 1. palice
(isto za 2.)
m - skupna masa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

gzibret ::

Ufff, še eno napako sem našel. 1.2 * 2 = 2.4 in ne 1.4 kot piše v nalogi. Ne morem iz svoje kože... :D Pa konec šihta je bilo....

mare_ - nisem vedel, da je za 1. letnik srednje šole. Se mi je zdela kar malo komplicirana za takšno stopnjo. V bistvu mi tega v gimnaziji nismo imeli (vsaj spomnem se ne). Drugače pa nič hudega, če še vidi, kako se to dela z integrali. Lahko napiše seminarsko o tem :D
Vse je za neki dobr!

mare_ ::

No, saj v bistvu tudi jaz ne vem, če gre res za 1. letnik, ampak tako sklepam glede na prejšnje teme in glede na to, da je naloga direkt iz knjige :P

urosz ::

hehe hvala obema..
ja, gre za 1. letnik, naloga iz knjige.. in ko sem pogledal prvi odgovor na moje vprasanje sem kar vse skup dol zaprl..
mare_ glede na tvoj odgovor mi je sedaj vse skup bolj jasno
tnx, cu

koyotee ::

sam fak, folk je zmer bolj len...
najbols da gremo se maturo namest vas pisat a...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vakuumski pritrdilci

Oddelek: Loža
275181 (3804) Unknown_001
»

[Fizika] Nihanje

Oddelek: Šola
52375 (2216) NeOman
»

Fizikalne naloge - Energija, moč

Oddelek: Šola
333595 (3285) gzibret
»

Speed of Gravity - again! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19614059 (10457) Thomas
»

Problem FIZIKA 1...

Oddelek: Šola
71931 (1761) Blinky

Več podobnih tem