» »

Od USB ključa do prenosne pisarne

Od USB ključa do prenosne pisarne

jahtba ::

V bistvu gre za to,da bi želel usb ključ uporabit še za kaj drugega kot zgolj prenos podatkov sem ter tja.Za u3 ključe sem nekaj slišal, kaj mi ki, ko imamo zgolj navadne ključe, ki so prav tako mal večje kapacitete.
Upam,da bo lahko kakšen poznavalec teme kaj dobrega svetoval vsem nam,za kar lepa hvala !

Mirko5 ::

StratOS ::

Hja malce lastnega intuzijazma in stvar je rešena :
USB key lahko uporabljaš kot avtologin/pc lock pri zagonu računalnika ( brez uporabe passworda pri loginu )
PC lock - te pač avtomatsko odlogira iz sistema, če ključ potegneš iz USB utora.
Uporaba skritih osebnih particij za o/posebne in važne podatke, se pravi za kakšen security data-backup.
Sam sem ob izbiri ustreznega mikroprocesorja naredil tudi multy user USB elektronsko ključavnico z logerjem ...
Če pogledaš kaj so imeli tovornjaki že pred nekaj časi, predvsem za multy userje glede konfiguracij nastavitev ( višina globina volana, mp3 datoteke za radio, nastavitev ogledal ....) ta stvar počasi prihaja zdaj že na avtomobile, v bistvu gre za usb ključek z podatki.

In še mnogo ostalih idej
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

jahtba ::

Odgovor bi bil vsekakor še bolj dobrodošel,če bi postregel tudi z napotki kako recimo realizirat "avtologin/pc lock ".V pričakovanju nasveta lep pozdrav !

StratOS ::

USB stuff
Če imaš pa recimo Transcend JetFlash ključke pa imaš že aplikacijo proizvajalca JFSW ipd ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri USB ključ kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531388 (18301) Izi
»

kako odklenem USB ključ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
197141 (6222) WamPIRe-
»

MacLockPick - avtomatizirana kraja podatkov

Oddelek: Novice / Zasebnost
273841 (2640) poweroff
»

Zaščita DVD diska

Oddelek: Programska oprema
312398 (1808) bosmla
»

Predladajte mi linux sistem, kateri se boota iz usb kljucka.

Oddelek: Operacijski sistemi
171909 (1439) Jst

Več podobnih tem