» »

bad sectors

bad sectors

Aljo1 ::

Zanima če da kaj narediti z mojimi bad sectorji na trdem disku.
Disk je star 1mesec pa že ima bad sectorje (WD 20G)
Kake posledice lahko to ima za disk.

Boky ::

JAz se natvojem mestu nebi kaj dosti zajebaval, ampak bi ga takoj reklamiral !!!

CCD ::

Ja kaj pa delaš ž njim? Igraš basket ali fusbal?8-O
Če pa ravnaš normalno ga res nesi reklamirat, ker ti ga morajo zamenjat. (bo imelo za disk zelo všečne posledice.):D:D:D

OrlyTM ::

Lej ... če se kej spoznaš na zadeve, pol poišči low level format tool za WD diske in ga spusti čez disk ... blagodejni učinek zagotovljen,

Če se ne spoznaš, nesi na servis, kjer ti bodo naredili prav isto.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Pretorijanec ::

Na WD strani dob DLDIAG program. Skopiri na disket, dej disketo u drive, przgi comp, resi disk. Amapk reklamacija je pa se vedno najbolsa!

Samson ::

Probaj z spinrite-om, po moznosti 5.0....
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Boky ::

Dokler imas moznost uveljavljati garancijo, jo uveljavi. Skoda cajta!

zile ::

Nč škoda cajta.
Dejstvo je da imajo vsi na novo izdelani diski bad sectorje, dokler jih tovarniško ne odstranijo z raznimi low-level formati.

Vse kar rabiš je tukaj. Pod sekcijo Diagnostic si dl-ji dlgdiag.zip. V programu potem izbereš opcijo: write zero samples, ki ti na vsak sector diska nabije nulo:D, tudi tam k so t.i. bad sectroji. Po tem postopku nardiš še fdisk (za kreiranje particij) in potem še formatiranje particij z format c: /u switchem
Na ta način se definitivno znebiš bad sectorjev.
Če se ti spet pojavijo je pa nanos materijala na plošče prešibak in boš moral menjati disk oz. uveljavit garancijo.

ADF ::

Tudi jaz mislim, da je brezveze nosit disk na servis, ker ti itak naredijo najprej low level format, poleg tega pa moras še čakat, da se zmigajo.

matevzm ::

Najboljse, da poberes z web strani proizvajalca program za testiranje diska. Ta ti bo hitro povedal, ali je z diskom kaj narobe. Mislim, da imajo sedaj prakticno ze vsi diski vgrajeno diagnostiko.

Boky ::

Vem da im imajo vsi diski ob izdelavi bad sektorje in jih pol skrijejo, tako, da jih koncni uporabnik ne vidi. Ampak, ce se mi na 1 mesec starem disku zacnejo pojavljati bad sektorji, ki jih jaz vidim potem bi ta disk kar lepo nazaj nesel in zahteval drugega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404218 (3200) amigo_no1
»

Bad sektorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
91302 (1067) kalcek16
»

Bad sectorji

Oddelek: Strojna oprema
82065 (1804) Mr.B
»

Kako odstranit BAD SEKTOR?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151787 (1551) YiMMi
»

Disk in Bad sectorji!!??

Oddelek: Strojna oprema
222912 (2613) XtX

Več podobnih tem