» »

Piskanje ob zagonu

Piskanje ob zagonu

Chump ::

Bratranec je kupil nov računalnik oz. novo plato, procesor, ram in ohišje. Ostalo smo reciklirali iz starega računalnika. Ko smo vse skupaj sestavili pa se računalnik ni hotel zbuditi. Ob zagonu začne piskat (dolgi prekinjeni piski), na monitorju pa utripa rdeča dioda (na ekranu pa nič). Ker naj bi to bila napaka v RAM-u ali grafični (tako piše v literaturi plate) smo poskušali s tremi različnimi RAM-i in tremi različnimi grafičnimi (dve AGP in ena PCI) ampak brez uspeha.

Kaj ima kdo kakšno idejo, kaj lahko še probamo?

Hvala, LP

R0K ::

Piska ti speaker (tist mali zvočnik k je prklopljen na plato (pin1) in je tko v stranici ohišja) ...

... drgač ti pa glede probleme ne znam nevem kok pogamat, ker tu je lohk velik vprašanj kaj je narobe ... si 100% da imaš kompaibitilen (a sm to prav napisal?) HW ?

VASkO ::

RAM ni dovolj noter zatlacen, probaj ful zatlacit, drugace pa ceimas award bios, potem se podaj na njihovo domaco stran in poglej tocno, kaj pomeni doloceno piskanje (dolgi, kratki piski...)

AngelOfDeath ::

Premalo informacij za diagnozo piska kolikokrat ???? 1 ali 100 krat mogoce se vec ?? ma osnovna vgrajeno graficno ? itd.

Chump ::

Ma saj vem, da piska speaker :) ...

Plošča nima vgrajene grafične, piska pa neskončno-krat (na monitorju pa tema). Na bioscentral.com sem prebral, da naj bi to bila napaka RAM-a ampak RAM je sigurno dovolj noter zatlačen. Tudi če vso periferijo izključim še vedno piska na enak način.

LP

jure1873 ::

men se pa zdi da se proc. prevec segreva ce tolko piska. meni se je zgodilo samo da je 3x piskalo to pomeni da je nekaj z graficno narobe. ampak pomoje so lahko tudi razlicne razlage za razlicne biose. ce mislis da je ram probaj uni ram na drugi osnovni

SLOWWWeb.net ::

Lej, probaj samo z osnovnimi komponentami [grafična + 1 ram], nato pa jih postopoma dodajaj.

Še to, ste pravilno nastavili plato, je hladilnik pravilno nameščen,...povej sploh kakšne izkušnje imaš.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

bodom ::

jah...je res plata pravilno nameščena, pa hladilnik pravilno na procesorju. glej da nisi procesorja uniču:D.
glih tku je men piskalo in se ni telo zbudit...pol pa nesm na servis in tip reče: "kaj pa to? to naj bi bil procesor, tako okrušen?".
lohk da mas ta problem.....

lp.

[t502] ::

Jaz mislim, da je proc hin...probaj ga menjat.

kuglvinkl ::

RAM je sigurno dovolj noter zatlačen. Tudi če vso periferijo izključim še vedno piska na enak način.

Jep, tu je keč. Pred pol ure mi je spet ledenela kri. Namreč nove grafične plata spet ni hotela potegniti. En dolg in 4 kratki piski. Ok, dam karto ven, zaženem comp., isti zvoki = karte ni zdetektalo oz. ni bila dovolj zatlačena notri. Kaj sledi je menda jasno. ZATLAČIL sem jo notri in dela.
Your focus determines your reallity

AngelOfDeath ::

Kaj pa ce mas bios zbrisan te ponavadi piska v neskoncnost.

SLOWWWeb.net ::

Samo v vednost: jaz sem pri ABITki moral pustit malo vzunaj kartice-rahlo, da je delala-nisem je smel preveč zatlačit noter 8-) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

kuglvinkl ::

Pri moji Abitki je ravno obratno. :\
Your focus determines your reallity

Sodom ::

Meni stvar isto piska, ce procesor bolj cudno vstavim, ker imam nekaj slot za procesor nekaj zjeban. Preveri to... slot za procesor je tudi moznost, da je kaj narobe
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugasnjen PC piska

Oddelek: Pomoč in nasveti
161671 (1300) grobijan
»

Računalnik piska, monitor se ne prižge!

Oddelek: Pomoč in nasveti
143826 (3718) IvoJan
»

Piskanje matične plošče - kaj pomeni?

Oddelek: Pomoč in nasveti
82312 (2165) R-S-LoVe
»

Piskanje ob obremenjenosti

Oddelek: Strojna oprema
162249 (1885) miko 55
»

kaj je šlo k vragu - ram ali...?

Oddelek: Strojna oprema
71102 (981) Azrael

Več podobnih tem