» »

Mreža težave

Mreža težave

domzi ::

Imam težav z vzpostavljanjem mrežne povezave na prenosniku. Naj priklopim kabel ki je prej v namiznem računalniku in tam vse dela normalno. Na prenosniku pa se poveže in takoj napiše kao da je kabel izklopljen in to se ponavlja v nedogled. cennect-disconnect-connect-disconecct.... povezan ni niti 2sec ko spet vrže ven in se spet po 2sec poveže in tako ponavlja... v čem je problem? Nastavite ipjev sem dal iste kot imam na namiznem rač.

domzi ::

Anyone? res bi nujno rabil odgovor plz.

Gwanaroth ::

Ne bi smel dat ISTIH ipjev, kot jih imaš na namiznem.

Recimo, če imaš na namiznem: 192.168.0.3, daj na prenosniku 192.168.0.4

IP je kot telefonska številka. Nikjer na svetu nista dve enaki.


Če ni to krivo, je verjetno kaj z opremo.. mrežna, kabli,... itd.
Lights often keep secret hypnosis..

domzi ::

Saj prikloplena nista istočasno. Pa na enem dela na drugem ne :S

Gwanaroth ::

Kam to priklapljaš? V router, hub/switch, v tretji PC, nekomu nekam? Povej kaj več, madona.
Lights often keep secret hypnosis..

domzi ::

aha, prikljaplal sem na switch in ker nisem imel se enega kabla sem testiral na istem kablu na keterem je povezan drug komp. Sedaj sem dobil še en kabel in priklopil vse in deluje brez problema. Res čudno. Me pa zanima vseeno zakaj se to zgodi. Vseeno hvala za pomoč.

Gwanaroth ::

In iz switcha gre naprej v modem ? Hmm, mogoče si modem zapomne MAC adreso mrežne kartice PCja, in zato na laptopu, ki ima isti IP, noče delat.. ne vem, samo sklepam.
Lights often keep secret hypnosis..

amigo_no1 ::

Če imaš statični IP , ter switch in modem potem je logično da te vrže dol po 2 sekundah.

domzi ::

Ip ni statični. Sedaj je gor 4kompi in dela bp. Priklopljeno je pa iz modema v port 1 na hub in pol ostali porti 2345 kompi.

amigo_no1 ::

Mislim da je max št. povezav če imaš dinamični IP (in vsak komp vzpostavi svojo) :
4

Daj nariši eno sliko tvojega omrežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

domzi ::

Kot sem rekel sedaj dela brez problema in v mreži so 3kompi. Problem je bil samo ker nisem imel kabla za en racunalnik in sem za test starga odklopil in na isti kable priklopil drugega da bi videl ce je vse ok. Nastavitve so bile iste kot na starem povezavo pa je metalo ven.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563482 (311) c23po
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
233051 (2436) NeMeTko
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313802 (3276) NeMeTko
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
473112 (2663) RuskiSnajper
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384842 (4361) SasoS

Več podobnih tem