» »

Wireless vprasanja

Wireless vprasanja

TechFreak ::

Pozdravljeni,

Tj. uporabljam neposredno brezzicno povezavo med serverjem (ASUS WL-167g) in prenosnikom(Intel Wireless Adapter) - ad hoc. Tezava je v tem, da mi ne uspe preko WinXp modula za brezzicne povezave za WL-167g prenastaviti iz 11Mbit/s na 54, torej iz b na g; opcije nikjer ne najdem...

Nadalje me zanima kako najlazje nastaviti dolocanje ip-naslovov. Slednje si masini (pre)dolgo pridobivata...je mogoce DHCP uporabiti tudi tukaj?

Kako zablokirati preko XP-jevega vmestnika ostale racunalnike preko MAC naslovov?

Hvala vnaprej za pomoc!

bluefish ::

oglej si malo nastvaitve routerja. V browser vnesi 192.168.2.1 ali pač tistega, ki ga ima router (poglej v njegova navodila).

TechFreak ::

Tu ne gre za router...to je pac ASUSOV USB adapter za wireless. Zraven je sicer prilozena programska oprema, kjer se da marsikaj nastavljat a mi ni fukcionirala kot bi morala...

Brainstorm ::

A pa podpira sploh ta usb ključ ASUS WL-167g delovanje v AP načinu(dostopna točka)?
Ali ima še kdo ta ključ?

panece ::

podbno težavo imam tudi jaz. Ko boš našelrešitev jo prosim objavi. In kaj pomeni ta softwerski AP na ASUSU?.
Osebno imam dober radijski sprejem, potem mi pa zmanka vedenja. Baje obstaja nek oh in sploh dober Free program
Mobile Net Switch - The Network Connection Manager.htm http://www.mobilenetswitch.com/ . Če boš z njim imel uspeh povej

amigo_no1 ::

Ad-hoc dela v 802.11 B načinu (11 mbps)

Vpišeš pa IP address in Subnet mask (brez gatewaya) ter vsaj 1 dns naslov

Maksimalna enkripcija pri ad-hoc je WEP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WLAN krizi in tezave

Oddelek: Omrežja in internet
151907 (1322) amacar
»

WLAN preko USBja

Oddelek: Omrežja in internet
121592 (1270) jan01
»

Kateri Router?

Oddelek: Kaj kupiti
152147 (1585) jan01
»

Brezžični USB adapter

Oddelek: Kaj kupiti
123638 (3497) Spajky
»

ASUS WL-167g USB2.0 WLAN in Linux

Oddelek: Strojna oprema
51079 (943) CCfly

Več podobnih tem