» »

Namestitev Viste z USB ključa

Namestitev Viste z USB ključa

digg.com - Na otgnet so objavili kratek vodič, ki razlaga kako je moč namestiti Windows Visto z USB ključa, kar še dodatno pospeši že tako kar hitro namestitev. Tako pravijo da bi moral biti sistem pripravljen za uporabo že čez 5 do 10 minut po začetku namestitve. Za tak podvig sicer potrebujete dovolj hiter USB ključ s 4 GB prostora.

28 komentarjev

Kenpachi ::

Mja... Kamorkoli na svetu lahko pridete v le nekaj urah z letalom.

Za ta podvig sicer rabite letalo...
Zaraki Kenpachi.

lunamit ::

Odlično.
USB ključ 4GB imam. Naj bi bil tudi hiter.
Zdaj mi manjka samo še dober razlog zakaj bi visto inštaliral. >:D

Ali tole deluje z vsemi verziajmi viste? Samo skopiraš DVD kot bootable na USB in to je to?
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

matejv ::

uporabna zadevca, ce moras slucajno na vec racunalnikov namestiti visto. za samo svoj racunalnik, pa se mi zdi brezveze, ker vec porabis za kopiranje in vse, kot pa da das dvd noter in imas v slabe pol urce namesceno visto.

Poldy ::

uporabna zadevca, ce moras slucajno na vec racunalnikov namestiti visto

To se ponavadi dogaja le v podjetjih, tam pa računalničar vse naredi preko mreže.

Mislim da je to neuporabno. Sploh pa je USB medij predrag, da bi gor hranil inštalacijo.

Jernej L ::

vir: digg?? se mi je zdelo da je vir otgnet...

matejv ::

@Poldy, mogoce pa za kake serviserje na dom, da pac ko namescajo visto gor. sigurno se vsaj kako uporabnost najde.

Pesimist ::

totalka brezveze pocetje. Visto sem ze instaliral enih 10x in vedno se instalira v 15 minutah z DVDja. Torej bom profitio 5 min? Zakaj le. Ce pa ze na vec racunalnikov pa bom naredo enih par kopij DVDja kurc pa zgubi ta USB kljuc big time ce multitaskam >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Witboy ::

Prov lahko pride pr racunalnikih brez CD enot :)

Pesimist ::

jaz taki racunalniki dvomim da znaja startat z USBja in so zmozni poganjat Visto >:D

Witboy ::

Jst mam recimo prenosnik z zunanjo dvd enoto, pa jo doskrat znam zalozit :) ampak vista dela gor pa ko sus ;)

MrStein ::

|Sawyer|:
Visto sem ze instaliral enih 10x in vedno se instalira v 15 minutah z DVDja.

Hmm, bom štopal, ko bom prvič to počel ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

Bolj zanimivo v Sawyer-jevi izjavi je to, da je visto _že_ 10 krat instaliral... koliko časa pa je stvar v prodaji? Reinstall na vsake 2-3 dni? Če je stvar tolk stabilna pol je pa MS posekal vse rekorde...

No, šalo na stran... Ta install z USB stick-a je larifari. Brezveze. Je sicer "lepo" slišat na kak način se da Visto piratizirat, ampak vseeno rahlo brezveze. Ko bomo Visto lahko poganjal z USB stick-a kot ene sorte LiveCD (brez da se človek za to jajca ene 2 tedna)... pol pa dejte to obešat na velik zvon.
Life is as complicated as we make it...

BoLhCa ::

Zelo uporabno, vendar nimam ključka, tako da lunamit boš kdaj pa kdaj prišel k meni na pivo (v manjši količini kot včeraj:D ) pa bomo poinštaliral, juhej:D

@Pithlit mislim da je uporabljal ze beto in rc kandidate, pa lahko je instaliral se kolegu, starsem... ^^

MrStein ::

beto ?
sem malo pogugla in sem videl, da je folk instaliral 2 uri.
No ja, za XP so tudi tu pa tam kaki šaljivci trdili, da instalirajo v 15 minutah... :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matejv ::

2 uri?! meni je v slabe pol urce.

Jaka83 ::

MrStein: RAID 0 in hiter DVD/CD pogon, pa imaš XPje zelo hitro gor ... kolk točno ne vem, ampak skoraj enkrat hitreje kot na neRAID in običajnem DVD/CD pogonu.

MrStein ::

Kako to misliš "hiter DVD/CD pogon" ?
Vsi so 48x ali tu nekje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jaka83 ::

Bolj je pomemben ATA66, kot pa tist 48×. ;)

jest10 ::

Ja seveda. Kot da z 48X brzino zapolniš ATA33:\

Jaka83 ::

jest10: Ne boš verjel, ampak razlika se dejansko pozna ali inštaliram iz pečice, ki ni ATA66 ali iz DVD pogona, ki je ATA66. Tud men je čudno, ampak tko je.

Dr_M ::

men se je vista instalirala cca eno uro na A64 z 2x 160GB v raid0.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pancho ::

Hmmm,

a je kdo poizkusil tole?

Jaz sem poskuzil z Windows XP, vendar se mi ustavi že pri "DISKPART" delu telih jako enostavnih navodil... Namreč diskpart mi vidi samo HDDje, USB ključka mi ne vidi kot disk, ki bi ga lahko izbral...

Če je torej kdo, ki je tole uspešno izpeljal, bi se priporočal za kakšen info...
I haven't failed, I just found 1000 ways that don't work...

ales85 ::

MrStein zakaj praviš, da so šaljivci trdili da naložijo XP v 15 minutah? Meni nikoli ne traja dlje kot 20 minut.

DominusSLO ::

No ja, za XP so tudi tu pa tam kaki šaljivci trdili, da instalirajo v 15 minutah... :)

Moj bivši barton na 2300mhz je rabil okroglih 15min...
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

BoLhCa ::

Odkar mam enermaxov napajalnik mi instalira v 17min.

MrStein ::

No ja, ce ne upostevas instalacijo driverjev in ostelih zadev "ki jih ne stejemo", potem mogoce res...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shubell ::

Pancho ::

A je kdo od vas uspel z diskpartom formatirat ključ? Meni ne uspe... Diskpart ga enostavno ne vidi.

Ja, Windows XP se da inštalirat v 20 minutah (cel setup + inštalacija driverjev), če si prej malo pripravljen. Vendar je tu še ena malenkost, ki se imenuje windows update, ki ti vzame še nekaj časa ;)
I haven't failed, I just found 1000 ways that don't work...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ob nakupu prenosnika - naloženi windowsi

Oddelek: Pomoč in nasveti
111993 (1826) filip007
»

Asus EEepc - kako povoziti MeeGo OS

Oddelek: Operacijski sistemi
81446 (1206) RejZoR
»

Namestitev Windows 7 z USB ključka

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4117426 (15446) mtosev
»

USB problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
182174 (1927) Swiwer
»

Kako zaboga spravit usrane WinXP na asus eee 701

Oddelek: Strojna oprema
102098 (1903) Oddin

Več podobnih tem