» »

Asus EEepc - kako povoziti MeeGo OS

Asus EEepc - kako povoziti MeeGo OS

azzkikr ::

Živjo!

V rokah imam Asusa EEepc x101 z nameščenim MeeGo OS-om. Na drugem računalniku imam .iso fajle WIN7 in najnovejši ubuntu. Rad bi namestil enega izmed teh dveh OS-ov, pa mi nikakor ne gre. Sledim vsem možnim tutorialom, delam z 4GB USB ključkom, naredim Bootable USB. Ko EEja zaženem (boot order sem uredil) mi VEDNO napiše "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected Boot device and press a key". Bootable USB sem poizkušal narediti tako v Ubuntu kot na WIN7, pa mi nikakor ne uspe...

Mi lahko kdo, lepo prosim, pomaga?

Najlepša hvala!

hojnikb ::

Tule gor boš težk spravu Win7, ker 8GB ssd je afaik mal premal, razn če jih čist oskubiš.
Ubuntu bi pa mogu delat.
Probi ubuntu z temlem gor spravit
http://www.linuxliveusb.com/en/download

Če pa ne bo hotu bootat, pa pejt v bios pa naštimaj tam ko so diski, da bo usb kjuč primarn disk, ta ssd pa sekundaren.
#brezpodpisa

Icematxyz ::

Tako Ubuntu, kot Windows 7 lahko namestiš na ta prenosnik.

Ubuntu ima najverjetneje dobro out-of-the-box podporo za to strojno opremo. Pri izbiri OS za to strojno opremo je pomemben podatek tudi kapaciteta podatkovnega nosilca.

Za namestitev Ubuntu OS:

-Predhodno formatiraj USB ključ
-Uporabi UNetbootin s katerim izdelaj LiveUSB
-USB ključ priključi v prenosnik in prenosnik zaženi
-S tipko F2 pojdi v BIOS in nastavi USB ključ, kot prvo zagonsko napravo

azzkikr ::

Hvala za hiter odgovor! Pravkar sem poizkusil tudi po UNetbootin varianti, pa mi ob bootu napiše enako kot prej. Nagibam se k možnosti, da bi moral spremeniti še kaj drugega poleg Boot order-ja.

Mogoče kot podatek še tole - v primarnem OS-u mi zazna USB ključek, nevem zakaj ga pri bootanju ne :/

Icematxyz ::

Hvala za hiter odgovor! Pravkar sem poizkusil tudi po UNetbootin varianti, pa mi ob bootu napiše enako kot prej. Nagibam se k možnosti, da bi moral spremeniti še kaj drugega poleg Boot order-ja.


Ne, to mora zadostovati. Poskusi še:

1.) Obstoječ ključek poskusi zagnati tako, da ob zagonu prenosnika držiš pritisnjeno tipko ESC in v ponujenem izbirniku izbereš USB ključ.
2.) Poskusi drug USB ključ.
3.) Namesto UNetbootin poskusi Universal USB Installer.

ISO slika seveda predvidevam, da je OK in ni "okvarjena"?

jacal ::

Iz izkušenj s starim eeejem tudi jaz priporočam, da za začetek poskusi z drugim ključkom.

azzkikr ::

Najlepša hvala vsem! Zadevo sem rešil, z istim klučkom, isto sliko. Icematxyz, poskusil sem z ESCjem, vendar ni šlo. Kasneje sem ugotovil da F10 odpre nek menu, kjer sem samo izbral s česa naj se boota. Naprej je šlo vse ok. Čudno mi je le to, da je bilo treba ob zagonu držati nek drug ukaz/tipko, in da ni šlo po standardni poti (F2 -> boot order). Zopet sem se nekaj naučil. :)

Najlepša hvala vsem za pomoč!

lp

Icematxyz ::

Kasneje sem ugotovil da F10 odpre nek menu, kjer sem samo izbral s česa naj se boota.


Da ta izbirnik sem mislil da se na tem modelu "nahaja", če držiš tipko ESC. Pravilno je torej F10. Drugače pa super, da si zadevo rešil!

RejZoR ::

azzkikr je izjavil:

Najlepša hvala vsem! Zadevo sem rešil, z istim klučkom, isto sliko. Icematxyz, poskusil sem z ESCjem, vendar ni šlo. Kasneje sem ugotovil da F10 odpre nek menu, kjer sem samo izbral s česa naj se boota. Naprej je šlo vse ok. Čudno mi je le to, da je bilo treba ob zagonu držati nek drug ukaz/tipko, in da ni šlo po standardni poti (F2 -> boot order). Zopet sem se nekaj naučil. :)

Najlepša hvala vsem za pomoč!

lp


Boot menuimajo pod različnimi tipkami. Eni imajo pod F12, eni pod F10, drugi pod F2, tretji pod F8 itd itd... Čist odvisno od proizvajalca.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB v BIOSU

Oddelek: Pomoč in nasveti
10763 (576) videc
»

gonilniki za wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
271326 (864) crniangeo
»

Linux start - pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
181228 (846) Zvezdica27
»

Ne pridem v operacijski sistem

Oddelek: Operacijski sistemi
162179 (2058) sdamir
»

Ubuntu 10 live USB problem

Oddelek: Operacijski sistemi
211818 (1425) hokuto

Več podobnih tem