» »

Zamrznjen računalnik! (bo letel skoz okno! :))

Zamrznjen računalnik! (bo letel skoz okno! :))

dukebigalow ::

Mam en problem!
Na prenosniku se mi je zadne čase začelo dogajati, da mi je računalnik kar na enkrat zamrznil!
po eni do dve uri dela se je vse ustavilo in sem moral računalnik resetirati! nato se je spet vse lepo naložilo, nakar spet ista pesem! ;(
Mislil sem, da je kriv software, zato sem ga formatiral in namesto xp-jev naložil visto!
Ampak pojav se spet ponavlja! sedaj se je celo še pospešilo! včasih niti pet minut nemorem delati na njem! ;((

zdaj me pa zanima, kaj bi lahko tu bilo narobe! najbrš kakšna okvara strojne opreme (napajalnik, grafa, ram, ...) nevem!
sem hvaležen za vsakršni nasvet!
hvala!

bluefish ::

poženi memtest s katerim preveriš RAM, poglej tudi temperature vseh komponent (za to uporabi Everest ali SpeedFan).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

baron21 ::

Počisti ventilatorje in hladilnike - navadno pomaga pri takih težavah. Srečno!
baron21

___ ::

to se dogaja tud men.tko da če ugotoviš kaj je problem mi prosm sporoč....k men tud kr na enkrat komp zmrzne...razloga pa ne najdem....probavi..mogoč ti uspe.jst sm probu drug ram, drug disk, napajalnik spucan, ventilatorji zamenjani, hladilnik spucan, formatiran sistem...2 tedna nazaj sm novo grafo dau notr..pa ne pomaga nič:) tko da če ti uspe ugotovit...SPOROČ MI!:):)

ReBi ::

se strinjam z ribo in baronom. sestra je imela podoben problem. ko sem odpru kišto me je skor pobral od smeha. na hladilniku procesorja je bilo tolko prahu, da se je vent komaj vrtel..

nicjasno ::

Jaz pa sem mel enak problem na server kisti, ki je zacela na 5 ur ali pa ob vecjih obremenitvah zmrzovat. Izkazalo se je, da so bili vzrok napihnjenji kondenzatorji na maticni plosci. Po menjavi le-teh deluje vse skupaj spet tako kot mora, brez zmrzovanja.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

roli ::

Jaz sem iml tudi podoben primer.Starejši računalnik z P4 procesorjem je stalno zmrzoval in to čisto naključno.Zmrznil ni edino,če sem igral kako igro ali poganjal kak program,ki je požrešen z procesorjem in grafiko.Menjal sem napajlnik,poizkusil drugo grafiko,spremljal temperature,testiral RAM z memtestom.... včeraj sem pa po dveh letih končno rešil problem in sicer z menjavo matične plošče.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri kos opreme povzroča zmrzovanje v igrah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505425 (4473) lordgreg
»

komp se ob obremenitvah (?) samodejno resetira (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
694162 (3393) Pyr0Beast
»

zmrzovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
261639 (1295) ___
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412131 (1585) gpetrov

Več podobnih tem