» »

Problemi z resetiranjem Wireless Routerjem lINKSYS WRT54GS v4

Problemi z resetiranjem Wireless Routerjem lINKSYS WRT54GS v4

olyverster ::

Hi!

Jaz imam Wireless Router lINKSYS WRT54GS v4 in sem zadnjič si dal gor novejšo verzijo firmware za moj router iz Linksys-ove strani, in sicer 1.06.1. Zgodilo se je to, da mi router resetira vsakih 15 minut, včasih 5 minut, pa se pol takoj povezava po resetiranju ponovno vzpostavi.

Zdaj ne vem več, kj nj naredim, da to preneha.

Prosil bi Vas za nasvete in pomoč.


Hvala Vam v naprej za odgovor.


Lp,
Oliver

amigo_no1 ::

Kaj vse imaš zagnano (p2p) ?

jan01 ::

1. Preveri, da je res v4, ne pa katere novejše verzije. lahko iz serijske
Če je:
2. flashaj z odličnim firmwarom <u>dd-wrt</u>. Pozorno preberi navodila(najprej(izberi v23 sp2) z mini, potem pa z standart, oboje generic in flashaš kar s web vmesnikom. Ne pozabi pred flashanjem dati na tovarniške nastavitve in (preventivno) še kakih 30 s tiščati reseta. Po uspešnem flashanju spet kot prej tišči reset. Kaj bi ti pisal, preberi si:
NATANČNO preberi oz si celo sprintaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

olyverster ::

hello!


Jaz sem prebral navodila, sam ne razumem, kaj hočeš povedat, tu imaš več možnosti, ena je z sp2, druga je da kliknem na mini in standard datoteko, ki vsebuje generic za mini in standard posebej, pa še za moj rutar wrt54gsv4 tudi mini in standard.


Po navodilih sem gledal v mapi , kjer je sp2 je noter generic.bin, pa za moj router wrt54gsv4.bin, sam v navodilih je omenjeno, da za siemensov router se tudi uporabi generic.bin, poleg tega če uporabim generic.bin, ne vem kaj naj z tistim wrt54gsv4 naj naredim. Vse je tak dvoumno.


Kaj moram prvo narediti.


Ni mi jasno čisto nič.


Če mi lahk mal bolj jasno opišete, nisem glih neki frik.


Please.



Lp,
Oliver

Zgodovina sprememb…

olyverster ::

Hi!


Kaj bi pa lahk p2p sploh vplivalo na router?

Sploh ne vem, ki ga naj najdem.

Hvala.

Lp, Oliver

jan01 ::

Pozabi na tiste z imenom routerja(te so za flashanje s tftp-jem...)
Prvič rabiš flashati s dd-wrt.v23_mini_generic.bin link, zaradi linksysovega firmwara, ki ne dopušča večjih firmwarov flashat

Potem pa s dd-wrt.v23_generic.bin link

Ne odgovarjam za nobeno škodo, ki bi jo lahko ti povzročil s tem! Natančno beri navodila(imej jih pred sabo), pa se nima kaj zgodit. Le ne prekinjaj procesa nadganje, za vsak slučaj začasno izklopni antivirus, antispyware, firewall, pa še ruter iz modema izklopni...


p2p -> a npr o torrentih še nikoli nisi slišal oz nobene stvari iz neta downloadal?

olyverster ::

Hi!

Vse sem naredil po navodilih, tako da imam standardno verzijo gor generic.bin. Izboljšava je samo v povezavi, mam boljši signal. Prekinitve se mi kar naprej ponavljajo, sam da zdaj bolj redko.
Ne vem več kaj naj naredim.
Ali so mogoče akšne posebne nastavitve, ki jih jaz ne vem, prosim vas napišite mi čim več o teh nastavitvah.

Jaz sem nastavil WEP zaščito, Firewall imam vključen, SSIDimam disable, nastavljen je router na 6-kanal, Ppoe nastavitve imam, ker imam adsl z dinamični IP, Mac adrese imam nastavljene (kateri računalniki naj bi dostopali na moj router.

Ne vem več kaj bi naj še nastavo.


Posim vas še enkrat, če mi pomagate.


Hvala vam.


Lp, Oliver

Senitel ::

Natavi število povezav na 4096 (administration -> management), oziroma še bolje, omeji število vzpostavljenih povezav v p2p programju.

jan01 ::

V router nastavitvah imaš čisto zgoraj desno v črnem Time: 10:50:10 up 15:12 ... Koliko ti časa ti piše, da je router povezan na net?
Zaščito obezno daj na wpa ali še bolje wpa2. Ne pozabi spremeniti gesla.
Svetujem tudi, da izklučip dhcp(pod basic setup) in na svojem računalniku nastaviš fiksen ip...
Pod administratio->management, razdelek IP Filter Settings (adjust these for P2P) daj Maximum Ports na 4096, tcp in udp timeout pa na 120(oz kaj več recimo 1200, če boš imel probleme...)
Ko si že tam daj Remote Access na disable, geslo pa za router že spremenil, a ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z Linksys Wireless- WRT54G routerjem

Oddelek: Strojna oprema
423583 (1502) AC_DC
»

Problem z ruterjem Linksys WRT54G

Oddelek: Pomoč in nasveti
91280 (1011) jan01
»

Kateri wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
71834 (1647) suntrace1
»

Problemi z firmware na linsysu

Oddelek: Pomoč in nasveti
131785 (1545) chucki
»

Linksys router - omejen speed

Oddelek: Omrežja in internet
111312 (1183) trnvpeti

Več podobnih tem