» »

CMOS checksum error

CMOS checksum error

Glicerin ::

Strela je skurila napajalnik in plato tko da smo ju zamenjali. Nabavu sm rabljeno plato MSI MS-6378. Ko sm jo prklopu se je lepo zagnala nato pa napiše

Cmos checksum error - Defalts loaded

Sm gledal po googlu in bomo preverli če je res baterija kriva. Je pa še en problem da tle računalnik zamrzne, vsi s tem errorom so z F1 šli lahko naprej v windowse ali bios, meni pa zamrzne ter lučke na tipkovnici ki ponavadi samo utripnejo kar gorijo. :|

Vsak predlog dobrodošel


LP

asus ::

poglej da jumper za cmos ni na clear ,ampak na na normal oz.default

amigo_no1 ::

A si 100% da matična dela OK ?
Kaj pa procesor & rami so ostali isti kot predenj se ti je zgodila strela ?

billposter ::

To je men napisalo potem ko sem BIOS sflashal.. tko da me je kr primlo ... potem sem pa znova zagnal in je blo OK

Glicerin ::

OK, pojavijo se novi problemi.

Kar sm posumil je bilo tudi narobe. Zamenjava baterije ne pomaga. Ker so gorele lučke na tipkovnici sm jo zamenjal in ugotovil da je tudi ta fuč. Sledi še da tudi disk ne dela ;(( , cd-rom najde samo stara težava z odpiranjem tako da nam ga ni uspelo odpreti.

Po nekaj časa v biosu se kar naenkrat sklopi vendar napajalnik še vedno dela, sklopim stikalo na napajalniku in poiskusim ponovn vklop, mrtvo 8-O .

Torej po moje je za to kriva strela ki je skurila napajalnik (varovalka cela), plato, ram je sfukan, disk.

Procesor ne kaže znakov okvare Amd Duron 1200. To je starejši računalnik ki ga imam sedaj doma, bomo vidli kaj bo še iz tega :|

mat3 ::

Kot kaže ti je strela povzročila več škode kot si sprva mislil. :O
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Glicerin ::

Nastal je nov problem, ko sprobam drugo plato se zažene,pridem v bios, po nekaj časa vse skupaj crkne, vendar napajlanik ne utihne. Po ponovnem zagonu črn ekran. :|

Od takrat mi plate ni uspelo zagnati, ventilatorji se zaženejo, ekran pa črn, proc dela na drugi plati.

A je možno da je karkoli skurilo plato kr tko???

Good Guy ::

prešvoh napajalc?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Glicerin ::

Nebi reku kr sm ga prklopu na 350W napajalca pa nardi isto.

Plata se zažene naredi tisti pisk ob uklopu, vendar kmalu za tem vrže vn (se sliši ko plata izklopi), preveril sm ram ki dela uredu na drugi plati, procesor tud dela, probal sm tudi z drugim procesorjem. CMOS sm tudi resetiral tko da nevem kaj bi blo ?
Ne morem verjet da bi šla plata spet nemore no.

Stratus ::

Pa si probu sam plato procesor pa ram brez grafike, diskov, flopija in cdroma prklopit, bi moral slišat enakomerne piske.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Glicerin ::

Na plati je samo proc in ram, grafika je integrirana.

Plata je MSI MS-6378 v1.0
Strela je najbrž skurila staro plato,napajalnik in disk.Ne verjamem da bi v primeru da je poškodovan procesor, skuru plato.

Prebral sm si tud manual od plate vendar nevidim nč kar bi bilo lahko narobe nastavljeno.

Če bi blo več enakomernih piskov bi jih slišal. Zdaj je samo edn. Potem pa še sliši (zelo potihem) klik in takrat postane vse mrtvo.Na zaslonu mi ne uspe da bi videl če kaj napiše. Bom poiskusil z drugim ekranom.

Ja še ena reč mi je prišla na misel. Trenutno nimam termalne paste tako da je pri menjavi procesorja nisem menjal, vendar dvomim da bi blo to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Glicerin ()

SasoS ::

Ne verjamem da bi v primeru da je poškodovan procesor, skuru plato.

Take stvari se dogajajo, je pa res da če je nekaj časa delalo je to malo verjetno...

Glicerin ::

Ja ma problem je da se ne zažene, pa sm probal že vse menjat.:(

Če se prav spomnim ko se je plata ugasila je bil prklopljen tudi disk ki je bil skurjen, ter cd-rom ki ga bios zazna vendar se ne odpre(stara težava). Zdej da bi skurjen disk ustal od živih in uniču plato pa spet ne verjamem. Sm že mel en skurjen disk priklopljen samo z tistim se sploh računalnik ni vklopu kr je napajalnik izklopu zarad stika(to v drugem računalniku).


p.s.:zadnje čase mam same take probleme enmu gre ram drugmu spet drugo :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z rac.

Oddelek: Pomoč in nasveti
181093 (846) bnarbo
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939702 (7147) gregor
»

Matična Plošča ne dela

Oddelek: Strojna oprema
91759 (1574) Glicerin
»

Naredil kratek stik na maticni

Oddelek: Pomoč in nasveti
111684 (1386) Realman
»

Hud problem !!! Nujno !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
391473 (1041) roscha

Več podobnih tem