» »

"flashanje" BIOS-ov

"flashanje" BIOS-ov

cultko ::

mi lahko svetujete kako naj na novo postavim BIOS-e. nekaj sem se igral in sem zgleda izklopil AGP vodilo in se mi ekran več ne prižge oz. mi napiše da ne zazna kartice.

prosim za pomoč

hvala,

C
amd 2,7

BluPhenix ::

Na koliko ploščah moraš to zrihtati? 3, 5?

V računalnik moraš dati PCI grafično kartico.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

cultko ::

ne grafična kartica ima AGP vodilo, delala je dokler se nisem nekaj igral in sem jo zgleda izklopil sedaj pa ekran ne dela (ni kriv monitor, sem pozkusil na drugem računalniku!)
amd 2,7

bucccko ::

če gre za novejšo plato ima najrž možnost naložitve novega BIOSa. Namesto AGP grafike vstavi kako staro PCI pa boš imel sliko. Pol pa poglej v navodila in flešaj ponovno.

cultko ::

plata je asus a7v8x in je že malo starejša
amd 2,7

Azrael ::

Napiši točno kaj si delal, preden si dobil mrk

Tole sedaj je samo ugibanje, ker iz napisanega ne moremo ugotoviti ali si sesul BIOS (piše se v ednini!) matične ali grafe ali si mogoče samo nekje nastavil take nastavitve, da se stvar ne pobere več.

Ko bomo to vedeli ti bomo lahko resnično pomagali, prej samo tipamo v temi.
Nekoč je bil Slo-tech.

cultko ::

prišel sem v BIOS, in v nastavitvah za AGP namesto AUTO nastavil 4× AGP potem sem shranil nastavitve in računalnik se je resetiral, ko se je zaganjal mi je na ekranu napisalo "no signal input"

plato imam starejši Asusov model A7V8X



LP C
amd 2,7

Duhec ::

Naredi Clear Cmosa.

Azrael ::

Mogoče še to ni potrebno (Cmos Clear).

Lahko poskusiš tako, da računalnik ugasneš (potegneš kabel za štrom iz vtičnice), ga čez 1 minuto vklopiš nazaj in potem pritisneš tipko Insert (ali Delete, odvisno od BIOSa ) na tipkovnici in šele potem pritisneš tipko za vklop računalnika. Tipko Insert držiš pritisnjeno nekako 5 do 10s . Če se bo računalnik zbudil, potem samo spravi nesrečno nastavitev v prvotno stanje in ti ni treba odpirati kište.
Nekoč je bil Slo-tech.

cultko ::

duhec a mi lahko mal bolj opišeš ta način
amd 2,7

cultko ::

Azrael tipko delete naj držim ??

lp,

c
amd 2,7

Azrael ::

TAko je, oz. najprej poskusi s tipko Insert. Drži tipko pritisnjeno in vklopi računalnik. Če po 5. do 10s ne bo slike, potem ta ideja ne dela.

Za Cmos Clear poišči manual od tvoje plate in postopaj tako, kot je tam zapisano.
Nekoč je bil Slo-tech.

cultko ::

to kar si mi priporočil azreal sem probal vendar se mi pri poizkusu z tipko DELETE, ekran "prelevi" v takšno stanje kakor je v stanju pripravljenosti

lp,

c
amd 2,7

Azrael ::

OK potem ne gre. Manual snemi tu, če nimaš knjigice.

V glavnem zraven baterije je jumper z oznako CLRTC1. Jumper je sedaj na pinih 2-3. Potegni jumper dol s pinov in ga za nekaj sekund postavi v pina 1-2 in potem spet vrni na pine 2-3.

To je to. Izbrisal boš vse nastavitve v BIOSu in jih postavil na tak položaj, kot takrat, ko je bila plošča nova, torej boš moral spet nastaviti (vsaj) uro in datum.

Še opozorilo:

Obvezno to delaš pri računalniku izklopljenim iz elektrike! V nasprotnem lahko uničiš matično.
Nekoč je bil Slo-tech.

cultko ::

to sem naredil (s jumperjom) in mi še vedno ne pokaže ekrana, koliko časa pa naj imam jumper na pinih 1-2?

lp

c
amd 2,7

cultko ::

še eno uprašanje ali moram računalnik zagnati ko imam jumper na pinih 1-2?
amd 2,7

cultko ::

Azrael ali mi lahko točno opišeš postopek menjave jumperjev? mislim tko da poveš še kdaj mora bit računalnik prižgan in ugasnjen
amd 2,7

BluPhenix ::

Ja lahko probaš tudi to. Da ko daš jumper ana druga dva pina, da vlkjučiš računalnik v elektriki, pritisneš tipko za vklop računalnika (zgodilo se ne bo itak nič). Pol pa spet elektriko ven, pa spet jumper prestaviš v original pozicijo. Pa bi moralo delati.

SEj navado piše v manualu, koliko časa mora biti v drugi poziciji. Pri starejših ploščah je bilo to nekje 30s.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

cultko ::

hvala
amd 2,7

cultko ::

sem probal tudi to vendar se nič ne spremeni :(

imate še kakšen nasvet ?
amd 2,7

BluPhenix ::

Tisto kar sem ti napisal zgoraj. Daj PCI grafično noter, priklopi monitor nanjo in popravi. Čeprav bo čudno, če bo to delovalo, glede na to, da si "sčistil" BIOS.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

cultko ::

tukaj sem našel nekaj o cmos clear-u in sm ugotovil da imam jaz normalno jumperje na 2-3 tukaj pa sem zasledoil da jih ima na 1-2
prosim za pomoč
amd 2,7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cultko ()

cultko ::

a grafična mora biti nujo PCI=??
amd 2,7

bucccko ::

ja. ker imaš ti težavo z AGP, pa mora biti grafika PCI

cultko ::

samo moja plata nima PCI vodila
amd 2,7

BluPhenix ::

Huh? Kaj?

V manualu piše, da ima tvoja plošča 6 PCI portov.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

cultko ::

ups ja
vidim

sepravi da dobim eno PCI grafično in jo dam notr (ali AGP ven vzmamem??)
amd 2,7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cultko ()

BluPhenix ::

(ali AGP ven vzmamem??)

Ni nujno, lahko ostane noter.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Duhec ::

@Cultko, če si naredil Clear Cmosa in nisi iztaknil baterije je lahko to vzrok, da še ni nobene spremembe.
Je plošča taka ?


Clear Cmosa naredi takole (izvedi vse točke !):

1. Ugasni računalnik
2.Izakni 220V napajalni kabel
3. Vklopi tipko za vklop računalnika ( s tem se razelektrijo vse notranje komponente- kondenzatorji itd.)
4. Odstrani baterijo ! (z izvijačem porineš kovinski zatič vstran in rob baterije se dvigne. Nato jo izvlečeš.)
5. premakni jumper za Clear Cmosa iz pozicije 2-3 na pozicijo 1-2 in počakaj nekaj sekund
6. nato premakni jumper za Clear Cmosa iz pozicije 1-2 na pozicijo 2-3
7. Vstavi baterijo (pazi, da je ne obrneš narobe-glej sliko)
8.Vtakni 220V napajalni kabel
9. Vklopi računalnik
Srečno.

Če še ni slike, preveri, če sta grafika in spomini dobro v podnožjih. Ali pri tem gori zelena ledica (št. 14) ali celo rdeča ledica (št.7)?

Gapi ::

Fantje a pa je kdo pomislil da je naš kolega mogoče skuril grafično kartico. No tudi to je mogoče. Agp V2 pa agp V3 majo različne napetosti pa grafična ni prenesla. No mogoče pa samo slamo mlatim.

Duhec ::

Ravno zato sem ga vprašal, če mu gori rdeča ledica št. 7.
Še vedno pa mislim, da do Clear Cmosa še ni prišlo, ker ni iztaknil baterije in se praktično samo s premaknitvijo jumperja ni zgodilo nič.

Gapi ::

Če premakneš skakača in pri izklopleni mašini pritisneš power knof se cmos skoraj da mora resetirat. Naj proba še sklent konektorja na nosilcu za baterijo. To je tud en postopek za resetirat cmos. Seveda pa je treba tuki upoštevat vse varnostne napotke ki so bili v tej temi že napisani.

Dead_Eye ::

Fantje a pa je kdo pomislil da je naš kolega mogoče skuril grafično kartico.


Hmm, kaj nimajo grafične drugačno zarezo, tako da jih fizično ni mogoče vstaviti v agp režo? No, ja mogoče je pa uporabil kladivo>:D

Drugače pa provaj grafično vzet ven, malo počisti kontakte, popihaj...
The one and only

cultko ::

sveti mi zelena dioda(št 14), poizkusil sem že vse, vendar sem dal to grafično kartico v drug računalnik in je delala BP, ali res ne smem priklopiti računalnika ko je skakač na pinih 1-2? kaj naj še storim ker res ne vem kaj bi še lahko. mislim da samo še nisem "staknil" skupaj konektorja pri bateriji.

prosim za pomoč
amd 2,7

Dead_Eye ::

ma lahko prižgeš tudi ko je jumper na 1-2, oz. vsaj jaz sem tako delal na eni stari plošči od socket7, samo ne bo imelo efekta. :D Če ti z grafično vtaknjeno v agp slot ne dela je po mojem šla plata. Sej ne vem če se sploh da izklopit AGP, če stvar nima pci grafične bo šlo pač na agp,... Če bi pa že izklopil bi clear bios-a to resetiral na default...
The one and only

Azrael ::

Hmm, to je ugibanje, mogoče je samo brca v temo.

Kdaj točno se je mrk zgodil? 26.4 je nekdaj udaril virus Chernobil (ali pa je šlo za neko njegovo podvarianto), ki je sesul BIOS, tako da je ploščo flashal s kupom digitalnih smeti? Jasno je temu po ponovnem zagonu sledil mrk.

Je pa še ena varianta, kako sesuti BIOS. Kako sem to umetnijo izvedel, sem napisal v tej temi (BTW, link v tistem postu je dead, tu imate delujočega)..
Nekoč je bil Slo-tech.

cultko ::

ker nikakor mi ne uspe rešiti tega problema me zanima kateri servis mi priporočate v LJ da nesem računalnik in upam da mi ga bodo oni znali popravit :(
amd 2,7

cultko ::

sedaj sem prižgal računalnik brez AGP kartice in sem videl da mi rdeča lučka pod kartico sploh ne gori
kdo kaj ve?
amd 2,7


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okvara pci-e reže?

Oddelek: Strojna oprema
272107 (1712) amacar
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203839 (3388) fr4nc
»

Intel Core 2 Duo E4300 naviti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
585930 (4877) wethepeople
»

Ob vklopu rač. ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
101044 (928) Azrael
»

Kako dati računalniku umetno dihanj?

Oddelek: Navijanje
152123 (1922) KamikazA

Več podobnih tem