» »

ugašanje

ugašanje

r0x ::

Prvo en lep pozdrav vsem...
Evo moj problem: računalnik se mi zadnje čase kar sam od sebe ugaša, neglede na to kaj delam (gledam film, brskam po internetu, igram igre...) In ko se računalnik ugasne potem vcasih noce prizgati in moram izklopit napajalnik za nekaj casa in potem spet dela lepo (dokler spet ne ugasne). Ugašanje mi gre posteno na zivce zato vas prosim za pomoc...
Racunalnik se ne pregreva in vsi kabli so dobro priklopljeni..

se moja konfiguracija:
TAGAN TG-480-U22 480W
MSI MS K9N Ultra 2F Nvidia nForce 570 AM2 PCI-E
Leadtek NVIDIA GeForce 7900GT
AMD ATHLON 64 X2 3800+ BOX AM2
DDR2 1GB GeIL PC6400 800 DualChannel (2*512) RETAIL
SEAGATE 320Gb SATA300 Barracuda 7200

Westix ::

Mogoče se ti pregreje procesor...tm ko ma žice pritrjene z lotom lahk da se stopi, potem pa ni toka...

Good Guy ::

preglej linije napajalca lahko ti nihajo rpeveč...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

r0x ::

temperature mislim da niso problem


kako oz. kje se pogleda linije napajalca?

r0x ::

a res noben ne ve? :'(

TechBeats ::

men se je to dogajal k sm meu prešvoh napajalnik sam recimo pr kšni zlo zahtevni špilki k je ta SC-double agent, pa še kšna taka novejša

meu sm pa en gniu LC-power 350w
na p4 3ghz k je ta tko al tko več k 115w energije požru (sam sm ga še naviu na 3.6 sam sm pol zavohu smrad iz napajalnika hehhe pa prec zmanjšu na privzeto)
pa 1gb rama
6600gt

sam vidm da maš kul napajalnik, al pa nimaš dobr prkloplene kable al pa ventilatorje...
lohka si pa tud kšnga trojanca fasu k ti proc avtomatsko resetira...

aja za napetosti pa poglej u temu programu (sej to maš iz everesta ne) pod računalnik ta prva ikonca pol pa pod senzorji in une tazadne cifre so napetosti
cpu jedro
3.3v
+5v
+12v
dimm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

r0x ::

je iz everesta, ja.
evo se napetost...

a je uredu napetost?

TechBeats ::

Ja zgleda prou uredu.
Čudn pol, kwa mede da resetera, ja kaj pa k maš net odklopln, ti tud resetera?
če res ni kšna scena worma; tok k meu sosed pred kratkim tud tak problem, da se mu je kišta kr reseterala...pa je meu en trojanc al woorm...

TechBeats ::

Al pa še to probi pogledat če maš uredu uklopljen un 4pin 3,3 v kabel zraven proca...al pa probi uklopt še dodatne 4pine na matični če ti podpera tm k maš 20pin+4pin tračnco una taglavna napajalna...
aja pa še to tm sm še vidu da ti -12v kaže -0,10 v to se mi mal čudn zdi edin če ni to za sli voltaža to pa res nevem...

Matty ::

eno vprasanje... meni se je tudi zacel racunalnik ugasat, in to samo takrat ko je pod obremenitvijo (npr. po nekaj minutah trackmanie). Log za temperaturo procesorja ne pokaze nic, in a64 3200 ima najvec 42C.

Res pa je, da sem pred kratkim prikljucil se extra sata disk gor (sedaj imam 3 diske, 2 DVDja, radeona 9800pro + nekaj ventov, ki se vrtijo na minimum (da je tiho). Vse skupaj poganja enermax 365.

Je mozno, da je napajalnik presibak? Npr. na +5V malo niha napetost, od 3.5 do 4.90... (pa ceprav sem videl tudi ze 2.9). Je pa napajalnik star ze nekaj let, tko da verjetno nima vec vse moci...

TechBeats ::

Ja nov napajalnik bo treba. če ti tolk niha je zihr to krivo da se ti resetira... ma že premalo moči.
:)

megajver ::

Žiwjo!

Tudi meni se računalnik ugaša kar sam od sebe potem ko nekaj časa dela. MIslim da mam napajalnik čist zadosten saj gre za star računalnik celeron1,2ghz, geforceMMX440 64 MB, pa 512 RAM-a. ugasat pa se je zacel ko sem naložu windowse. prosim za odgovor če mi lahko kdo pomaga.

LP

r0x ::

ja jst mam net skos prklopljen, zato ker se ne ugasa tko da bom vedu kdaj ampak vcasih veckrat v enem dnevu, vcasih pa tudi vec dni ne....
glede virusov mi pa nod32 nc ne najde pa z adaware pa tune up utilities tut skos sprot pucam...
mislm pa zdj v kratkem naredit format pa bom vidu ce bo pol kej bols.

r0x ::

sem formatiral pa se vedno ugasa.... ;(

rdecaluc ::

meni se je sam od sebe ugašal ker se mi je prekurila palčka 512mb rama... sam tko da povem
Est modus in rebus. ,typos

funnyman ::

@r0x, men popolnoma isto dela kot tebi, sem tudi že formatiru računalnik pa še vedno ugaša. Enkrat ko bo cajt morem it po nov napajalnik, mislim da je to kriv.
lp

r0x ::

ker napajalnik pa mas?
dj potem ko bos menjal mi povej ce bo kaj boljse....

zazyay ::

Men se PC resetira kr tko. Enkrat dela dva dni in se pol resetira in takoj resetira in spet resetira, pol se pa dvigne. Drugič dela celo noč, potempa premaknem miško in mal pogledam pa se čez par minut resetira. Je pa skoz na netu in ima ZoneAlarmPro in Symantec AV.

Ne dolgo nazaj sem dodal še en disk, kar ne sme biti ovira, saj je za dva diska itak narejen. Zamenjal sem tudi DVD-CD-RW enoto. Da bi kar nekaj ljudi naenkrat imelo preslab napajalnik, je mal verjeten. Sem pa res napajalnik predelal da se je vrtel ventilator s 1/2 hitrosti. Samo sem ga dal nazaj na polno hitrost ventilatorja napajalnika, resetiranje se pa še vedno pojavi kr mal naključno. Od tega se včasih dvigne sam nazaj, včasih pa obstane v Biosu.

PC ni čist nič navit. Sem pa hladilnik snema in ga dajal nazaj gor s termalno pasto. Samo sem dolgo testiral gretje in tud slučajno se ni segrel ne CPU in ne MB. Malo sumim kakšen virus ker sem 24/7 na net priklopljen. Malo sumim RAM, da je možno kaj, ker sem ga dodal (enake vrste, hitrosti). Ne vem. Če je HW bom rajši cel PC zamenjal kot kupoval delčke in bo na koncu skoraj ista cena in še zmeraj star PC.

Zaenkrat se bolj nagibam, da je virus ali kaj podobnega. Dela pa čist enako W2K ali WinXP SP2. Resetiran nenadoma, nenapovedano in brez kakšnega pravega reda.

zazyay ::

r0x, funnyman

Imam čist podoben problem, kot ti, zato se mi še bolj zdi, da je kak virus.

Trije enak problem ob enakem času? (t.j. trije napajalniki?) pa ja de. Jaz ne bi tako hitel z nakupom napajalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zazyay ()

r0x ::

jah nevem ce bo tole virus, ker jaz sem formatiral pa je se vedno isto....
sicer mi sedaj ze nekaj casa lepo dela, a kaj ko se mu bo kmalu spet utrgalo in bo v enem dnevu veckrat crknil....
meni nagaja tudi disk( nekam cudno glasen )...

TechBeats ::

Hmmm, jst sem meu pred dnevi zaznam poskus udora - napadalec iz slovenije in sicer s starinskim programom k deluje tud prek irca net bot al neki tazga; sam mi je blokeru firewall ta napad ...pa to ni poskusu 1krat, ene 30krat na intervale tud ob 3h zjutri pa take fore (to se je dogajal ko sem snemu torrente iz ene bedne strani - torrentreakor mensezdi, tanou TDU -reloaded kao, pa še to je biu pol rar zaščitn s passwordom, pa pol je zahteval da si še en program naložim iz neta, sam sm vidu da je tist program backdoor trojan) ... lohka ste kej tazga staknl, če sm enkrat sam irc program polaufu pa mi je antivirus opozoriu oz. blokeru dva črva my doom, bagle al neki tazga...

zazyay ::

Na roke sem dol snel Malicious Software Removal Tool (Microsoft)
Snel sem z neta Avast Virus Removal Tool in Avast Antivirus Home (oba FREE)

V Safe Mode sem oba programa pognal (izklopljen internet) in mi je najdel nekaj, kaj vem kje in sem zbrisal. Potem sem v normalnem zagonu moral dol sneti Symantec Antivirus in nato spet v Safe Mode naložil Avast Antivirus Home. Ta je nekje v nekem temp ne vem kje nekaj najdel in to sem zbrisal.

V glavnem, resetiranje se je nehalo. Aja. Še prej sem naložil Zone Alarm Pro. Ta je res fajn.

Z MicroSoft Autoupdate imam še vedno težave. Enostavno moram imet to izklopljeno, drugače mi svchost pobira po 98% CPU. To je kar jasen znak za virus (črva).

No, sedaj zaenkrat dela. Bom malo počakal, da naredijo kakšen Remove Tool za to kar imam (nek črv), po moje na pol ubit.
----------------

Vsi nekaj pišejo, da "onemogočit System Restore" nikjer pa kako to naredit. Tko da tega nisem onemogoču. Face. Kot da vsi vse vemo.

rdecaluc ::

system restore izklops tako da gres z desnim na moj racunalnik in klikn na lastnosti potem pa system restore jeziček nakar odkljukaj sledeče.
Est modus in rebus. ,typos

nonenone ::

men je to delal ko sem inštaliral program retrospect express backup 7.5, kr ugasnu je računalnik, ko se to sranje odstranil vse dela normalno, včasih kak gonilnik ''serje'', treba raziskovat dolgotrajno hm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU težava. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584614 (3811) m0LN4r
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353610 (2677) Bostjan99
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29340311 (15293) brainiac20
»

Windows XP + reb0otanje

Oddelek: Operacijski sistemi
151086 (958) nuclear
»

virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111691 (1537) Dead_Eye

Več podobnih tem