» »

Windows XP + reb0otanje

Windows XP + reb0otanje

nuclear ::

zdravo.

zadnje dni sm opazu, da se mi kompjuter kr sam od sebe reboota... po kakih 17urah uptima, se kr sam reboota, kt da je kje naštimano... pa ni.. pregledu sm za mogočimi virusi, spyware... nič...

prejle se mi je kr pred očmi rebootu... lol? sm šou odklukat, brez rebootanja ob napakah, zj bom pa vidu... mogoče kdo meu podobn problem, in kko ga je rešu?

računalnik je pa: p4 3ghz prescott, 512ddr, ati 9500

hvala

edit: na tem kompu še nisn nč brsku po napajalniku, če bi biu kej možnost... krneki... z hardware monitorjom mi pa voltaža -12 nonostop in od začetka že kaže da je -14,92 in je rdeče pofarban...
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB
  • spremenil: nuclear ()

PeterE ::

Zdravo,

kako pa se naredi reboot? Kot da pritisnes tipko reset na kompu, ali kot da bi ga sam rocno restartal?

nuclear ::

wtf? naredi pač tko normalno, resetira pol pa pač procedura stvari, in gre nazaj v win... ni fore, kr nisn nć prćču v napajalniku, vsaj v tem kompu ne...
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB

PeterE ::

In jasno, avtomatski update tudi nimas omogocen? A to se ti zgodi ko si prikljucen na mrezo, oziroma poskusi, ce pride do tega, ce nisi v mrezi...

DominusSLO ::

kakšen antivirus pa imaš?

Markiz ::

pomoje je ali kaj narobe z rami.. če maš 2 probi dat enga vn pa pol probat če še reboota,
ali pa je kej z napajalcem, dasiravno nisi nč drkov po njem. dej za foro udar z roko po mizi al pa mal zatres komp pa boš hitr vidu :D :D
pa če maš tam dejansko -15 voltov pol neki nebo uredu :) probej sz multimetrom

DominusSLO ::

Če je hardware kriv, bi prej reku, da je napajalnik, kot ram...

Phil ::

Sem imel teden nazaj podoben problem. Računalnik se mi je povsem naključno (hard) resetiral, ko je bil dalj časa prižgan.
Kriv je bil napajalnik. Je že dalj časa ventilator na napajalniku "jamral", če sem obremenil računalnik. Splača se ti pognati memtest, da vidiš če je mogoče ram kriv.
LP

Markiz ::

ja pr tastarih ramih če je blu kej narobe je biu to običen problem d se je komp resetiru po nekaj časa delovanja. zdej pr DDRjih nevem kaku je

BigWhale ::

Ne WTF ampak clovek te sprasuje, ce se naredi shutdown ali se masina kar resetira sama od sebe.

nuclear ::

kr shutdown... mislim, kr bum, pol pa nazaj spet začetek, črn ekran in specifikacije... jah sj ne vsake 4-5 ur... ampak po enem dnevu, pol sm čis veseu, pol se pa reboota... prej ni, zj je neki že 2 dni zatežen... edin kar sm delu v tem kompu je, d sm zameju hladilnik na procu... pr drugih sm tt meju hladilnik, pa ni nč problemov, pa celo po napajalnikih štoru... tuki pa krneki...

@DominuSLO: zonealarm antivirus... drgač mam en ram, pa pomoj ni to... pa še neki, tis hladilnik od zlamana je zej blizu rama, mgoč to kj? kr ga prevč hladi(:D )..hehe... nwm no, lih si rihtam tihe mašine d bi lah čimveč uptima meu, pol me pa že tuki začne zajebavat, ko nit nisn nič napjalanika še začeu tišat ne...
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Markiz ::

dej pomer napetosti na molexu takoj k užgeš komp pa pol k je že mal vroč napajalc.
pa dej sz multimetrom če ga maš. k jst mam tud frko sz napajalcam pa mi pol k mam u sobi ene 25°c začne voltaža nihat u p materno ;(( rezultat je restart

nuclear ::

js sm tak hotu nov napajalc kupt... kr tale noname mi žre živce z glasnostjo...

LC 550W 120mm silent je ql mnde... klik
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

DominusSLO ::

nuclear
Zonealarm ni antivirus!!! To je firewall.
Priporočam, da si pobereš dol avast home- CLICK
Poberi, inštaliraj in na koncu inštalacije odkljukaj: schedule boot scan(nekaj takega, ne moreš falit). Na isti strani pa imaš tudi: Avast home registration, kjer se zastonj registriraš za 2 meseca.
Zonealarm pa seveda pusti, ker se z antivirusom dopolnjuje.

Mogoče ti bo to rešilo vse probleme...

DominusSLO ::

ups! zonealarm antivirus je antivirus:8) sem se zmotil-sorry
Vseeno lahko probaš avasta... s tem, da potrebuješ zraven firewall...

nuclear ::

avast je našu 2 trojanca... upam d bo pomagal...
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen računalnik..

Oddelek: Strojna oprema
232061 (1724) dmorec
»

Kateri AV je najbolje imeti?

Oddelek: Informacijska varnost
202293 (1652) hamax
»

ugašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
231744 (1336) nonenone
»

Popolna varnost za uporabnike z adsl-jem

Oddelek: Omrežja in internet
363070 (2068) HriBB
»

Računalnik se resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
6846 (755) ql000

Več podobnih tem