» »

HDD garancija

HDD garancija

Xserces ::

Torej imam seagate hdd ki ima po 6 mesecih napake na SMARTU. Bolj natančno rellocated sector count. Po testih v seatools vse štima in ne javi nobenega SMART fail ali podobno. Torej moje vprašanje je ali lahko tak disk sploh reklamiram? Ali bodo na servisu rekli da je vse vredu ker "proizvajalčevo" orodje tako pravi?
Disk kupljen na Mimovrste.

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|
  • spremenil: Xserces ()

strom_15 ::

Za to lahko uveljaviš garancijo.

Baja ::

morske gate? tole boš dobil nazaj refurbished disk, ki bo delal kakšen mesec, če boš mel srečo.

Xserces ::

Uveljavljal bom stvarno napako... torej če se zadeva ponovi bom gladko zahteval kupnino in kupil drug disk.. Na mimovrste jo baje nemorm več ker jo baje lahko zahtevaš samo prvih 6 mesecev (Nism ziher ker tega ne najdem napisanega na njihovi spletni strani ampak so mi rekli po telefonu) tako da morm zdaj podati stvarno napako na Asbis.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Miha 333 ::

Xserces je izjavil:

Torej imam seagate hdd ki ima po 6 mesecih napake na SMARTU. Bolj natančno rellocated sector count. Po testih v seatools vse štima in ne javi nobenega SMART fail ali podobno. Torej moje vprašanje je ali lahko tak disk sploh reklamiram? Ali bodo na servisu rekli da je vse vredu ker "proizvajalčevo" orodje tako pravi?
Disk kupljen na Mimovrste.


Načeloma ne gre za napako. Disk je dizajniran tako, da tistih nekaj slabih sektorjev pač prestavi drugam, to je normalno. Tudi normalizirana vrednost je še vedno 100 od 100, kar pomeni, da je število premaknjenih sektorjev (8) znotraj toleranc proizvajalca. Problem lahko nastane, če bi se število teh hitro povečevalo.

Xserces ::

Ja sej to me skrbi. Da mi zavrnejo ker je v meji toleranc in potem se številka hitro poveča in disk crkne.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Baja ::

meni so vse diske s slabimi sektorji vzeli v garancijo. sicer v lokalni štacuni, ampak po moje to nima veze.

neo5468 ::

Absolutno uveljavi garancijo. Takoj ko se te stvari začnejo pojavljati, je disk za v smeti.

Han ::

S SeaTools ga pobrišeš / formatiraš in bo zopet kot nov. Enako bodo naredili na servisu... Dokler SeaTools ne javi napake, ne dobiš drugega diska.

Pa izklopi APM, da se ne bodo glave parkirale tako pogosto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

DarwiN ::

Sem za hec po dolgem času prečekiral moja diska... Oba imata premeščene sektorje. WD4TB jih ima 200, 850EVO pa 100, enako kot ta tvoj.. Ampak zanimivo, da pri stanju piše good, oziroma 100% good, medtem ko pri tebi piše caution. Go figure.

Predvidevam, da imata moja diska že več let nespremenjeno število teh premeščenih sektorjev, morda že vse od nakupa, in ker število ne narašča, sta zato 100% GOOD. Medtem pa pri tvojem piše "caution", ker je disk nov in ti premeščeni sektorji tudi novi. Zna bit, da sploh ni nič narobe in bo čez čas, ko število predvidoma ne bo naraščalo, tudi ta tvoj disk postane "100% good". :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Xserces ::

Dokler SeaTools ne javi napake, ne dobiš drugega diska
To je 100%? Imas izkušnje iz prve roke?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

Smešno mi je to da imam doma disk ki ne da napake v seatools ampak dela pa tudi ne. Disk izginja in spet prikaze in enkrat lahko pises drugic ne... hdd regenerator najdu ogromno pokvarjenih sektorjev ampak SMART test še zmeraj piše pass. Torej bi dobil nazaj ntič formatiran disk?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

blackbfm ::

Mogoce je disk fizicno ok, pa je tezava nekje pri njegovem izhodu oz v komunikaciji s pc

neo5468 je izjavil:

Takoj ko se te stvari začnejo pojavljati, je disk za v smeti.


Ne pretiravaj. Ce po full formatu s programom proizvajalca napaka izgine in disk ne spusca kakrsnihkoli cudnih zvokov potem je disk lahko povsem brezhiben.

Xserces ::

Kako sformatirat s seatols? Erase ali kako drugače? Da vidim če bo res pomagalo. Če nebo bom nesel v pon na asbis.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

blackbfm ::

če ti disk *izginja* je problem v vezju/komunikaciji, ne v sami plošči kjer so podatki. Format ti ne bo popravil vezja.

Han ::

Ja, v SeaTools izbereš Erase. Če je možno, izvedi to v DOS oziroma novejši USB verziji.

Je to isti disk (ST2000DM006), ki izginja?

MrStein ::

Han je izjavil:

S SeaTools ga pobrišeš / formatiraš in bo zopet kot nov.

Zakaj bi, saj "slabi" sektorji so že realocirani?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Miha 333 ::

MrStein je izjavil:

Han je izjavil:

S SeaTools ga pobrišeš / formatiraš in bo zopet kot nov.

Zakaj bi, saj "slabi" sektorji so že realocirani?

Sem že doživel, da je seatools tudi smart vrednost prestavil nazaj na 0.

Miha 333 ::

DarwiN je izjavil:

Sem za hec po dolgem času prečekiral moja diska... Oba imata premeščene sektorje. WD4TB jih ima 200, 850EVO pa 100, enako kot ta tvoj.. Ampak zanimivo, da pri stanju piše good, oziroma 100% good, medtem ko pri tebi piše caution. Go figure.

Predvidevam, da imata moja diska že več let nespremenjeno število teh premeščenih sektorjev, morda že vse od nakupa, in ker število ne narašča, sta zato 100% GOOD. Medtem pa pri tvojem piše "caution", ker je disk nov in ti premeščeni sektorji tudi novi. Zna bit, da sploh ni nič narobe in bo čez čas, ko število predvidoma ne bo naraščalo, tudi ta tvoj disk postane "100% good". :)

Ne gledaš pravega stolpca. Dejansko število premeščenih sektorejev je v zadnjem stolpcu (raw value), na sliki prvega posta jih je 8. V stolpcu Current je normalizirana vrednost, ki v povezavi z Worst in Threshold da izračun, kako huda je težava.

Kot rečeno, nekaj premeščenih sektorjev ni napaka.

neo5468 ::

Ah dejte no. SeaTools in podobni ti lahko javijo 100% health in vse klukce zelene, a disk je na robu smrti. Jaz ne bi 1 KB podatkov zaupal disku z reallocated sectorji. Če ne bi mimovrste uveljavila garancije in zamenjala disk, ne popravila, bi šel direktno na seagate spletno stran in bi ti oni 100% zamenjali. Ko se ti red flegi pojavijo, se stvar takoj zamenja. Kot kaže še noben od vas ni imel raid arraya. WD ti te stvari instantno zamenja no question ask, če je disk znotraj garancije.

ST-777 ::

Nekaj o tem - Reallocated Sectors Count: What It Means For Your Hard Drive https://harddrivegeek.com/reallocated-s...

St235 ::

Xserces je izjavil:

Uveljavljal bom stvarno napako... torej če se zadeva ponovi bom gladko zahteval kupnino in kupil drug disk.. Na mimovrste jo baje nemorm več ker jo baje lahko zahtevaš samo prvih 6 mesecev (Nism ziher ker tega ne najdem napisanega na njihovi spletni strani ampak so mi rekli po telefonu) tako da morm zdaj podati stvarno napako na Asbis.


Stvarno napako lahko uveljavljas samo in le do prodajalca.

Miha 333 ::

neo5468 je izjavil:

Če ne bi mimovrste uveljavila garancije in zamenjala disk, ne popravila, bi šel direktno na seagate spletno stran in bi ti oni 100% zamenjali.

Iz lastnih izkušenj: za odpret RMA case pri Seagate-u rabiš kodo napake, ki jo izvrže SeaTools. Če ni napake (premeščeni sektorji to niso), ni kode in ni RMA.

Ma dajte no, diski imajo že iz tovarne ven slabe sektorje, le da to vpišejo že v tovarni v eprom in vi tega ne vidite. V starih časih si zraven novega diska dobil list z naslovi slabih sektorjev, ki si jih moral ročno vnesti v BIOS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

neo5468 ::

Če ti Seagate ne zamenja, kar še vedno dvomim, potem je res žalostno. WD ti takoj zamenja, no questions ask. Pomoji bi ti Seagate tudi, če jim ročno pišeš gor in malo težiš, ampak ja, žalostno. OP, priporočam da za naslednji HDD kupiš WD/HGST ali pa celo Toshiba. Vse zdrži dlje kot Seagate. Mene so itak izgubili že od tistega 3TB fiaska pred leti, kjer so imeli 50%+ failure rate in dobili tožbo. Firmi ni več za zaupat. Pač zdej se bojo oglasili tisti, ki jim Seagate disk dela že 10 let, ampak ok. To, da ti firma ne zamenja diska, ko ti SMART javi errorje, so red flagi po dolgem in počez in diska ne bi imel v računalniku/raid arrayju pa tudi če mi ga daš zastonj.

Miha 333 ::

neo5468 je izjavil:

ko ti SMART javi errorje

Caution != Error

Pa tudi če ti ga Seagate sprejme v RMA, boš dobil nazaj refurbished disk, ki je lahko še slabši. V večini primerov so to diski, ki jih ljudje vrnejo, oni jih pregledajo in programsko izločijo slabe sektorje, dajo novo nalepko in je to to. Pri drugih proizvajalcih ni nič drugače, WD temu reče celo "recertified", piše pa na disku tako na malo, da če ne veš, kje iskati, sploh ne opaziš.

Preveč komplicirate, uporabljaj disk, dokler se ne pojavijo resne napake, backup tako ali tako moraš imet.

MrStein ::

Miha 333 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Han je izjavil:

S SeaTools ga pobrišeš / formatiraš in bo zopet kot nov.

Zakaj bi, saj "slabi" sektorji so že realocirani?

Sem že doživel, da je seatools tudi smart vrednost prestavil nazaj na 0.

Je kje kaj več o tem?

Imam en Samsung disk, kjer se trmasto poskušal prebrati en unreadable sector in nabil SMART ID 01 "Rad Error Rate" v višave in zdaj skoz jamra, da je disk "Bad" (vmes sem ta sektor prepisal in lepo deluje).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Miha 333 ::

MrStein je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Han je izjavil:

S SeaTools ga pobrišeš / formatiraš in bo zopet kot nov.

Zakaj bi, saj "slabi" sektorji so že realocirani?

Sem že doživel, da je seatools tudi smart vrednost prestavil nazaj na 0.

Je kje kaj več o tem?

Imam en Samsung disk, kjer se trmasto poskušal prebrati en unreadable sector in nabil SMART ID 01 "Rad Error Rate" v višave in zdaj skoz jamra, da je disk "Bad" (vmes sem ta sektor prepisal in lepo deluje).

V mojem primeru sem imel Seagate Barracuda z nekaj slabimi oz. prestavljenimi sektorji. Ko sem v SeaTools pognal full erase, potem teh slabih sektorjev v SMARTu ni bilo več.

Han ::

Imam en Toshibin 1 TB disk, za katerega CDI že leta javlja enak problem kot pri OP, pa še vedno deluje brezhibno, brez izgube podatkov...

Prijatelj je zagnal paniko, ker mu je en diagnostični program javil, da bo 3 TB Seagate vsak čas kaput. Nesem disk na Asbis, kjer ga podrobno pregledajo in ugotovijo, da z njim ni nič narobe. Preverim še sam s SeaTools, vse OK.

Drug prijatelj mi je dal 3 TB NAS Seagate, ker ga je Synology označil kot slabega. Po testu in tudi po formatu s SeaTools je njegovo stanje brezhibno. Nanj sem skopiral za polne 3 TB podatkov, vse OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Xserces ::

Ne disk ki izginja je nek drug seagate 1.5TB. Podal sem ga kot primer. V sliki v prvem postu se vidi. Imam ga še zmeraj v kompu ker me zanima koliko casa bo še živ
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Xserces ::

Je imel mogoce kdo probleme z seatools in bootanje z usbja? Missing operating system... nikakor nemorem odpravit te napake... naredil bootable usb z seatools wizardom/ setupom
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

MrStein ::

Če to ni ravno sistemski HDD (tisti problematičen), lahko Seatools poženeš iz Windows.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

DarwiN je izjavil:

Sem za hec po dolgem času prečekiral moja diska... Oba imata premeščene sektorje. WD4TB jih ima 200, 850EVO pa 100, enako kot ta tvoj.. Ampak zanimivo, da pri stanju piše good, oziroma 100% good, medtem ko pri tebi piše caution. Go figure.

Predvidevam, da imata moja diska že več let nespremenjeno število teh premeščenih sektorjev, morda že vse od nakupa, in ker število ne narašča, sta zato 100% GOOD. Medtem pa pri tvojem piše "caution", ker je disk nov in ti premeščeni sektorji tudi novi. Zna bit, da sploh ni nič narobe in bo čez čas, ko število predvidoma ne bo naraščalo, tudi ta tvoj disk postane "100% good". :)

Vse je ok, narobe bereš diagnostiko. Na žalost dosti ljudi ne zna interpretirati SMART podatkov, kar včasih povzroča nepotrebne skrbi (in tudi nepotrebne in zavrnjene garancijske zahtevke).

Na primeru zgoraj:

current: 100, worst: 100, treshold: 10, raw 000000000008

Gre brati takole:
- trenutna vrednost je 100 (maksimalno v redu)
- še nikoli ni bila nižje od 100
- če bi padla na 10 bi bilo kritično
- raw vrednost, dejanski odčitek trenutnega stanja, je trenutno 000000000008.

Pri interpretaciji raw vrednosti je potrebno paziti, niso vedno v desetiškem formatu.

Z drugimi besedami, z diskom ni nič narobe. V zgornjem primeru je firmware diska zaznal nekaj nezanesljivih sektorjev in jih nadomestil z drugimi, ki jih ima vsak disk v rezervi. To je popolnoma normalno.

In to je mimo, zgodilo se je v preteklosti, noben slab sektor ni v uporabi, uporabna velikost diska ni nič manjša, vse je ok. Zelo verjetno je, da je firmware sam zaznal, da so ti sektorji nezanesljivi in jih je nadomestil z drugimi, brez da bi prišlo do kake izgube podatkov.

Tudi če ta raw sčasoma še kaj naraste, ni rečeno da je sploh kaj narobe, dokler si na 100 in dokler še nikoli ni bilo pod 100. Če se to spremeni, je potrebno podrobneje pogledati, kaj se dogaja.

Daleč bolj pomembno je spremljati ali se kaj nahaja pod Current Pending Sector. To so sektorji, ki so v uporabi in pri katerih se pojavlja težava, ki jo je firmware zaznal a je še ni popravil. Taki sektorji lahko pomenijo okvarjene podatke, če so zasedeni in jih morda ne bo moč prebrati.

Han ::

Xserces je izjavil:

Je imel mogoce kdo probleme z seatools in bootanje z usbja? Missing operating system...

Enako je pri meni na novejšem računalniku, zato uporabim ali Windows verzijo ali SeaTools za DOS na starem PC.

MrStein ::

Han je izjavil:

Imam en Toshibin 1 TB disk, za katerega CDI že leta javlja enak problem kot pri OP, pa še vedno deluje brezhibno, brez izgube podatkov...

Prijatelj je zagnal paniko, ker mu je en diagnostični program javil, da bo 3 TB Seagate vsak čas kaput. Nesem disk na Asbis, kjer ga podrobno pregledajo in ugotovijo, da z njim ni nič narobe. Preverim še sam s SeaTools, vse OK.

Drug prijatelj mi je dal 3 TB NAS Seagate, ker ga je Synology označil kot slabega. Po testu in tudi po formatu s SeaTools je njegovo stanje brezhibno. Nanj sem skopiral za polne 3 TB podatkov, vse OK.

Saj, en (ali nekaj) slab sektor še ne pomeni nič.
Imam en WD10EAVS (torej nekje 10 let že), ki je imal totalno sesut del površine. Read attempt je dobesedno sesul firmware, šele po power cycle se je spet začel odzivati. Sem ta del izključil iz uporabe in od takrat lepo dela. Sem pravkar pognal full surface test* (brez omenjenega izključenega dela) in je vse šlo lepo skoz.

* branje celotne vsebine, Error Scan funkcija v HDTune_2.55
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Xserces ::

Erase v seatools nikakor ne pride do konca... SCT write same erase fail...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Han ::

V kateri verziji? Long Test gre skozi? Disk preveri še z PassMark DiskCheckup...

https://www.passmark.com/products/diskc...

Xserces ::

Verzija je zadnja ki jo lahko stegneš dol. V windowsih. Disk sem formatiral in izbrisal particijo da mi ja ne piše kšna aplikacija gor. Ampak še zmeraj napise fail. Bom probal še z passmarkom

Long test gre čez.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov 1TB disk, PC zazna samo 33mb

Oddelek: Pomoč in nasveti
223348 (1988) Han
»

Prenosnik - trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162005 (1505) AC_DC
»

Kaže mi da je kapaciteta HDD-ja 500MB, v resnici je pa 750GB. Format ne pomaga.

Oddelek: Programska oprema
273318 (2393) franci0
»

trdi disk ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
324735 (4022) alkoo
»

Kaj je to fora samsung diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
211886 (858) kmetek

Več podobnih tem