» »

Vista vzpodbuja prodajo računalnikov

Vista vzpodbuja prodajo računalnikov

Hartware.net - Kakor so si proizvajalci in prodajalci računalniške opreme tihoma želeli, je splavitev novega operacijskega sistema Microsoft Vista zelo pozitivno vplivala na prodajo. Največji bum se je zgodil v zadnjem tednu januarja, ko je Microsoft začel prodajati Visto končnim uporabnikom (MSDN in MSDNAA abonentje so si jo lahko prenesli že prej).

V tednu od 28. 1. do 3. 2. so v ZDA prodali kar 173 % več računalnikov kot teden poprej, na letni ravni pa to predstavlja 67-odstotno povečanje. Zanimivo je, da je velika večina kupcev odštela nekaj denarja več za prestižnejšo Vista Home Premium verzijo (76 % kupcev prenosnikov in 59 % kupcev namiznih računalnikov), medtem ko je računalnike s prednameščeno Visto Home Basic nabavilo občutno manj (16 oz. 33 %) kupcev. Več.

42 komentarjev

Roadkill ::

Kaj naj rečem.... dobro za proizvajalce strojne opreme!
Ü

Kenpachi ::

Vse je za neki dobr! :D
Zaraki Kenpachi.

joebanana ::

Seveda vsi hočjo nove winse... :( Kdo pa nebi hotel samoproglašeno tehnološko čudo tega leta. Da pa bi se mal poglobil pa se vprašal zakaj rabjo nove winse in posledično nov računalnik...:D Razn uni šefi, k rabjo že iz prestiža, da se lohk na sestankih hvaljo: "Veste mamo najnovejšo tehnologijo to visto to al kak se že reče." :D Malo zlobno malo za res.

Tilen ::

Veliko poskusnih zajckov, kar tako naprej! Po prvem service packu sem pa najbrz ze zraven.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dunker ::

@Tilen: Tako nekako, ja. :D

simnov ::

ja saj ni čudno če na malo starejšh samo škreblja če imaš gor visto

Izi ::

V tednu od 28. 1. do 3. 2. so v ZDA prodali kar 173 % več računalnikov kot teden poprej

Ko bo upoštevano malo daljše obdobje kot en teden, bomo pa lahko postavljali neke zaključke.

Jasno, da se je prodaja povečala, ker tisti, ki so predprejšnji teden nameravali kupiti računalnik, so zaradi bližajočega izzida Viste pač prestavili nakup za en teden.
Statistika se da vedno prirediti po svojih potrebah.
Če ne bi "pozabili" napisati, da se je v Januarju nakup računalnikov za precej procentov zmanjšal, bi bila zadeva precej bolj jasna.

Zaradi Viste je malokdo kupil nov računalnik. Samo tisti, ki so ga nameravali kupiti v Januarju so počakali na izzid Viste.
Torej toliko, kot se je nakup zmanjšal v Januarju, se bo povečal v Februarju in vse bo spet kot je treba.
Ampak lepo se je hvaliti, čeprav nekaj podatkov prikriješ.

jype ::

Ma kakšna Vista.

Armed Assault je kriv.

@LOL ::

Impozantno.

Gates & Co je zopet pokazal kako se stvarem streže. Super ponovno nekaj prepotrebnega zagona na vseh področjih.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

driver_x ::

v zda januarja zmeraj pade prodaja vsega zaradi božično novoletne norije.

Poldy ::

Jokali bodo večinoma starši. Svojega denarja ne bi zapravljal za računalnik glede na to kakšno je trenutno stanje na trgu rač. komponent.

Luka Percic ::

Veliko poskusnih zajckov, kar tako naprej! Po prvem service packu sem pa najbrz ze zraven.


Neveš kaj govoriš.
Edinole za kar je mogoče vredno počakat, so dobri driverji.
Recimo meni je vista odlično delovala 2 meseca, vse dokler nisem namestil driverjev za visto, direkt od proizvajalca zvočne kartice.
Potem so pa bili problemi...
No, roll back driver je opravil svojo nalogo. Spet lahko normalno poslušam...

Bug ::

ellow

heh, pri nas doma je v planu kupovanje racunala... Ker smo eni ze eni relativno prerasli spile (Wii imamo za to :D ) drugi pa so se premladi za igrice (Wii sem ze omenil ne ;) ) Bomo investirali v racunalnik do 130k ( bo mel 1 GB ram, 250 GB disk.. srednji razred torej)...

Hasta la Vista se kako leto (najmanj) nebo gostovala na nobenem racunalniku... ker enostavno ni potrebe.. stvari so se prevec sveze, in ne moremo si privosciti, da bi kaj blo narobe (v poslovnem smislu).
Tak, da to racunalo mogoce nebo "Vista Ready" (onana :D ) al bo cisto dovolj...
Priznam, na zacetku je bila v planu nabavka "prave makine" al ko sem videl trg sem si premislil...
Raje bomo investirali v kvalitetne monitorje (imamo za zamenjat 3 CRT-je ki ze pocasi "onemogajo")... Me prav zanima kako bo to imeti 21inch delovne ploskve...

Nekako se mi zdi, da je potem drugo leto lazje pljuniti spet kakih 130k za kako drugo racunalo al pa nadogradnjo... kot pa ce bi v trenutni situaciji vlagal v kaj "super dobrega"...
In drugo leto bojo ze vsi racunalniki Hasta la Vista Ready (za normalno ceno) in nebo blemov... (tedaj bo ze ziher en SP izdan - tedaj se pocim zadevo gor...brez tega pri MirkoSoftu ne gre :D )

lp,
bug

Tomay ::

Za večino novih sistemov driverji ne bodo problem. Problem bodo programi.
Voodoo 4Ever

Daliborg ::

damn...pri nas na sihtu mamo pa Vista ready kompe :\ hp-jeve kompletke (ne vem oznake) p4 3.0 uglavnem ....zgleda da je samo vprasanje casa da si ne bom se doma potem nalozil vista ;( ..ceprav je xpsp2 dokaj stabilen. Mislim kaj sploh se potrebujes ? :\
Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

borchi ::

no, ja. dokler se čudimo kako vista sili uporabnike k zapravljanju, vsaj ni treba poslušat koliko miljard bo vista prihranila človeštvu in malim živalim...:D
l'jga

Poldi112 ::

>>Veliko poskusnih zajckov, kar tako naprej! Po prvem service packu sem pa najbrz ze zraven.

>Neveš kaj govoriš.

No, ti si pač poskusni zajček ki je imel srečo :)
In je tudi razlika a delaš nadgradnjo zase, doma, ali v firmi za delavce. Firme bodo v glavnwem počakale.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jernej L ::

ljudje itak sploh ne vejo ali kupujejo ultimate ali basic, kupijo pač kaj jim oem prodajalci dajo v paket, in to ponavadi _NI_ basic da se jim stranke ne pritožujejo da nima novega izgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jernej L ()

Luka Percic ::

In je tudi razlika a delaš nadgradnjo zase, doma, ali v firmi za delavce. Firme bodo v glavnwem počakale.


To je pa res- v firmi ki uporabljajo namenske aplikacije in računala ne rabijo kot multifunkcijsko mašino, je menjava res nesmiselna.
Za vse druge pač ne.

Za večino novih sistemov driverji ne bodo problem. Problem bodo programi.

Čisto vsi mi delajo.
No, lažem, VLC se ne počuti lepo. Ampak koga briga, playerjev je pa res na tone.
Pač vista je kompaktibilna za nazaj.

aco111 ::

Za mojo webcam pa nebo gonilnikov sploh :S

Lp. Allesandro
Don't worry be happy :)

Luka Percic ::

Za mojo webcam pa nebo gonilnikov sploh :S

Si siguren?
veliko jih namreč dela brez problemov(periferije mislim).

aco111 ::

Logitech QuickCam® Messenger™ - in za gonilnike za visto piše:
This Camera will not work with Windows Vista :\ ;( ;(

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Tilen ::

Haha! Ta je pa dobra.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

aco111 ::

samo ne razumem zakaj ne naredijo gonilnikov, no saj itak bom še uporabljal XP-je še lep čas, tak da ni blema :D

Lp. Allesandro
Don't worry be happy :)

Tilen ::

Saj pravim, brez SP1 ne bo nic.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mavrik ::

Daj dečko, povej mi kaj imajo driverji s Service Packi skupnega?
The truth is rarely pure and never simple.

Zheegec ::

Tilen - za Visto so mi danes na MS Slo rekli da SP ne bo, tako da boš najbrž še dolgo čakal... >:D

Problem so res samo driverji, v trenutnem stanju je Vista dosti boljša od WinXP+SP2.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lamur De Zur ::

Kak ne bo? Ce so pa ze pred uradnim izidom za normal consumere, napovedali izid SP (v drugi polovici letosnjega leta).

Tilen ::

Koliko je boljsa in koliko ne - o tem bi se dalo kaj reci. Vsake toliko pogledam sem in lahko recem, da me se niti malo ne mika.

Prav hecno pa je, kako nekateri slepo zagovarjate Visto in hkrati trdite, da se najvecjih osnov ni porihtanih [gonilnikov].

No, da ne bom samo mlatil prazne slame...

@ALIEn3001
Problem so res samo driverji, v trenutnem stanju je Vista dosti boljša od WinXP+SP2.

Seveda:8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

Kaj si zdej pameten s tem linkom, k smo ga pred 2 tednoma ze vidl

Lamur De Zur ::

Ma treba je ljudi cimveckrat spomnit kaj je resnicno in kar je fanboy BS.

CWIZO ::

Mam 64bitno Visto na HPjevem laptopu in vse špila tako kot mora brez kakršnegakoli zajebavanja. Čisto ponesreči sem ugotovil, da obstajajo novejši driverji kot tisti, ki so po defoltu zravn pa sem jih namestil in razen tega da imam pri BlueTooth napravah več možnosti nisem opazil nobene razlike.

Programi mi pa tut vsi delajo (od Apache-ja pa do VS2005...). Edini problem, ki ga imam je Eudoram, ampak sem bral in baje se da zrihtat, samo nisem še imel časa. Aja pa WMVare se ni hotel inštalirat.

Kupte računalnik od ferme, katere ne boli kurac za uporabnike pa ne boste mel problemov ;)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Bellzmet ::

Mislim...ne morš verjamet...dam kritiko na novico in mi jo en takole zbriše..HALOOO!!!

Sej se gre za vsebino novice - ali je boljša prodaja compov v enem tednu res povezana z izdajo Viste. Men se zdi ti totalno prekratek rok in zato tudi sama novica brez veze. Če bo to primerjava pol leta letos/ pol leta lansko leto potem je že vredno novice...



/"
Hmm a novico lahko objavi kdor hoče? Brez kakšne objektivne kritike...

Obdobje enega tedna ni NIKAKRŠNO merilo, da se na osnovi njega objavi tako impozanten naslov novice. Pa naj bo prpopanih linkov kokrhočte, vseeno ni treba vsega objavt kar se na netu najde!

lp

v forumu, v oddelku slo-tech je polno prostora za tole. tam smo takih kritik zelo veseli, pod samo novico pa zelimo predvsem govora o sami vsebini novice. hvala za razumevanje / D.
/"

borchi ::

> Obdobje enega tedna ni NIKAKRŠNO merilo, da se na osnovi njega objavi tako impozanten naslov novice.

seveda je merilo. sicel zelo kilavo ampak... itak pa je povečana prodaja računalnikov zaradi fedora core 7 test1 :D
l'jga

KrizaniX ::

En zanimiv komentar iz slashdota o tem kako so "izboljšali" varnost v Visti...

I think you're right. Microsoft has failed to appreciate the user psychology of interacting with authorization prompts in a way that would shame most retarded chimpanzees. The only explanation that doesn't invoke something more bizarre than Xenu is that they figured most Deltas would simply turn off the feature out of annoyance, and thus Microsoft would bear no blame in the subsequent (and likely rapid) zombification of said Delta's system.

"What? We put the thingy in. It's not our fault if idiotsticks turns it off because he's too lazy to take security seriously."

This is a way to let themselves off the hook, escalating user error to the root of all evil instead of, say, a hopelessly fractured and bloated development bureaucracy overseen by demented lizard people. This is a response to the criticisms about Windows having a default configuration more favourable to trojans than users, so they can now claim that the default configuration is solid. You changed a setting? The buck stops at you, sucker.

Maybe Microsoft needs someone with some insight into user behaviour and interface psychology on staff. I hear Steve Jobs has a reasonable hourly rate. (/me ducks)


Se strinjate s tem? Če ne, s čim se ne strinjate in zakaj?

Poldi112 ::

Sem bral danes tole in če je res potem je vista res ena žalost. Če je res.
Me je pa spomnilo na enega uporabnika na tem forumu, ki je veselo razlagal, da je prva stvar ki jo narediš to, da izklopiš ta UAC.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tr0n ::

Ah, tole je malce za lase povleceno.

Pravis, da je tvoj sopotnik umrl v nesreci z avtomobilom? Jah, zakaj se pa ni pripasal.

KrizaniX ::

Ne že spet s temi nesmiselnimi primerjavami... Ali mogoče ti primerjaš uporabo Windowsov z naprimer 200km/h na nasprotnem pasu? Ali z vožnjo pod vplivom alkohola in drog? Potem je tvoja primerjava res na mestu...
Prosim brez teh bedastih primerjav... Sem lepo napisal. Se strinjate? Če ne, zakaj?

Še en zanimiv komentar od ljudi iz MSja samega:
Because worms and viruses (hereinafter collectively referred to as “malware”) are designed to cause the maximum amount of destruction possible, they try to hit the largest numbers of vulnerable systems. Thus they tend to spread through one of two mechanisms: unpatched/unmitigated vulnerabilities and unsophisticated users. Although there are some security tweaks that will stop malware (Code Red, for instance, could have been stopped by removing the indexing services extensions mappings in IIS), the vast majority of it cannot be stopped that way because it spreads through the latter vector. Given the choice of dancing pigs and security, users will choose dancing pigs, every single time. Given the choice between pictures of naked people frolicking on the beach and security, roughly half the population will choose naked people frolicking on the beach. Couple that with the fact that users do not understand our security dialogs and we have a disaster. If a dialog asking the user to make a security decision is the only thing standing between the user and the naked people frolicking on the beach, security does not stand a chance.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KrizaniX ()

Gregor P ::

Jaz sem si pa prejšnji teden namenoma kupil XP-je Pro SP2, samo da bi lahko negativno vplival na statistiko>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Poldi112 ::

>If a dialog asking the user to make a security decision is the only thing standing between the user and the naked people frolicking on the beach, security does not stand a chance.

Ni čisto res. Ampak če userju težiš za vsak možen korak potem seveda neha brati opozorila. Tudi jaz v win hitro zgubim živce in samo še ok klikam. So pač blazno vsiljivi, mene pa ne zanima kaj vse bi mi radi povedali.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nsignific ::

darkolord: Kaj si zdej pameten s tem linkom, k smo ga pred 2 tednoma ze vidl

A če je dva tedna staro in si že videl, pa kar naenkrat ni več relevantno in lahko stvar ignoriramo?

omg... /spat

darkolord ::

Ne, sam to deluje (tudi če morda ni bilo tako mišljeno) kot pogrevanje že obdelanih debat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft ukinja družinski paket Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5116351 (13586) opeter
»

Medion akoya e7330 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
928963 (5554) Vorlon
»

Postopek Vista Capable ni več skupinska tožba

Oddelek: Novice / Tožbe
63370 (3123) pirlo
»

Novosti v Vista jedru

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
496537 (4530) Matako
»

Windows Vista, podrobnosti nove licenčne pogodbe in datum izida (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
25322582 (13377) Paramedic

Več podobnih tem