» »

Kupujem disk - 16mb ali 8mb

Kupujem disk - 16mb ali 8mb

@LOL ::

Kupujem disk na ide ATA kontrolerju pa ne vem kaj izbrati
Gledam enega WDja z 8mb predpomnilnika in pa enega Seagata Barakudo z 16mb predpomnilnika.
Je kar razlike med 8mb ali 16mb ali je tisto zgolj na papirju in zato da dajo kakih 10 eur višjo ceno?

Priznam, malce me matra tudi Hitachi saj ej po testih nekje najhitrejši,... vendar pa ova Barakuda z 16mb predpomnilnika je pa baje tiha in verjetno v hitrosti nič ne zaostaja (žal ne najdem nobenega testa)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

dimension ::

ce je samo 10Eu dražja, te kupi ovo z 16M

miwche ::

tale predpomnilnik je bolj tako... v performansu ni nekih hudih razlik, tako da lahko komot kupiš cenejšega.
~ there are more alpha males than beta testers ~

schurda ::

Bejži proč od Hitachija. IBM ali Hitachi isti klinac, oba sta mi crknila. WD in konec ! Pa še kakšen Maxtor, če je še kje. WD2000JB, 2500JB, ali 3200JB. Vsi imajo po 3 leta garancije.

Sam imam 200 in 250, oba sta tiha in hitra, nikoli nobenih problemov. Prenašal sem s hitrostjo 57MB/s z diska na disk. Verjetno je to povezano z vodilom, ampak samo za info. Čipset pa je VIA KT266A.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

jan01 ::

Ni stvar 8 ali 16MB, ker če bi bila oba iste generacije, se ne bi toliko poznalo. 8MB so večinoma še malo starejše zaloge/prejšna verzja...
A sigurno nimaš sata priklopa?

@LOL ::

Žal nimam sata.-
Moja kišta je že malo preživeta (imam pa ATA133:D )
Mah verjetno bom uzel kar tistga z 8mb cachea. Je en Seagate z 16 sam jih nekak ni na zalogi...
A so Maxtor novi modeli bolj tihi?(hitri vem da so bli skoz)

A ima kdo Samsunga -> po testih so res med hitrejšimi (gledal en test z letnico koncem leta 2005)?? Pa baje še najtišji?>:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

kixs ::

Ce bi zdajle kupoval, bi ziher kupil tega:

500GB Samsung

:D

Ce pa nimas SATA, pa hitro en kontroler...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Melanholija ::

Ja samsung diski so tihi ga imam sam (sata) in lahko to le pritrdim.Sam bom verjteno tudi 500gb nabavo ker pride v kratkem nov comp!

schurda ::

Žal mi je, a imam tudi s Samsungi in Seagate-i slabe izkušnje. Mogoče se je to v par letih spremenilo.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

@LOL ::

Zanimivo malo gledam in opa, ravno WD so najcenejši0:)

Ko pa kupim novo kišto s sata krmilniki na plati seveda, bosta pa notri zagotovo dva WD Raptorja>:D

Žal mi je, a imam tudi s Samsungi in Seagate-i slabe izkušnje. Mogoče se je to v par letih spremenilo.

kaj te moti pri Seagatu, a hitrost al kej druzga, ker baje so med tišjimi (poleg Samsunga)?

Še enkrat če kdo ve: je Maxtor v zadnjih serijah kaj omejil glasnost diskovja?
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

kixs ::

Maxtor ni vec... kupil ga je Seagate.

Maxtorjev disk dobis samo iz stare zaloge, novi pa imajo Seagate tehnologijo.

LP

@LOL ::

Nekaj me še zanima: a je možno ATA diske priklopiti na SATA kontrolerje s kakšno pretvorbo?
(podobno ko se dobijo une kartice ko priklopmo SATA disk na ATA??)

Aja pa iskat grem kar 320gb Western Digitala. Upam da se ne naserjem...
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Tilen ::

Da. Serillel adapter poleg vsake NF7-S. So se pa prodajali po 500 sit nekje tko da...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

@LOL ::

A pa je to kje v Sloveniji dobavljivo posebej ali je to fiksno na tej matični plošči??
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Tilen ::

Posebej ne vem. Napisi v male oglase da kupujes. Garantirano kdo prodaja, saj se to samo potika naokoli ponavadi. Ni pa nic fiksno, je kot nek PS2/USB adapter. Nataknes zadaj na disk, uporabis sata kabl in priklopis na plato. Cist simpl.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jan01 ::

Tilen ::

Predraga investicija za podporo starejsim tehnologijam, IMO.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

doma se mi vrti 6 hitachijev, od tega dva 24/7 ze...kr lep cas. do zdej sm zamenju samo enga, ker so se zacel delat bad sectorji gor, podatkov nism zgubu nic.
drugac pa lahko brez slabe vesti recem, da so to verjetno delec najboljsi diski okol (majo najboljsi dostopni cas v 7200rpm klasi). potem pa je nekje se seagate, ki ima trenutno najhitrejse 7200 diske. pa tut precej tisji so, kot hitachiji.
WD, doma sm jih mel na kile pokvarjenih, po dobrem letu zacnejo ruzit kot ksn mlin... in tudi po hitrosti ne izstopajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

schurda ::

@LOL: ;oti me samo to, da so vsi omenjeni crknili in sem izgubil podatke. Samo WD in Maxtor še ne.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

Administrator, prosim zbriši tole.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

sidd ::

Jaz pa mam enga 80 Gb WD ja 3 leta starega, teče 4 leto, pa dela ko urca. Sedaj pa nabavil 320 Gb WD-ja, pa edino malce škrta na cajte. Samo jaz ne opazim tega, oz ne slišim če se ne zavzamem. So pa med cenejšimi ja.
Aja, jaz mam doma takle adapter, pa res samo leži pa napoto dela :)
no idea for signature
signed
I

AngelOfDeath ::

Pri diskih je večinoma problem hlajenje, ker jih doben ne hladi. Ali pa jih hladijo od spodaj z tistimi "***" ventilatorji, ki samo prah gor talajo...
edit: Slovnica

AthlonEE ::

Upam da ne bo nič narobe če kar tukaj vprašam namesto da odpiram novo temo . Zanima me samo kaj bi blo pametneje: Seagate 250GB z 8MB buferjem in NCQjem ali WD 250GB z 16 MB buferjem ter brez NCQja (oba diska sta SATA). Hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AthlonEE ()

jan01 ::

Seagate 250Gb obstaja tudi z 16MB(novejša, hitrejša serija)...
Raje še malo dodaj pa si kupi eno 320GB, se po 100€:
-HITACHI GST T7K250 16MB
-SEAGATE 16MB
-WD3200KS 16MB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

schurda ::

@Tilen et.al. Obrano vprašanje: Ali je mogoče SATA disk priklopit na IDE kontroler?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910166 (6339) kmetek
»

Kater disk 500GB?

Oddelek: Kaj kupiti
272099 (1418) urosh
»

Disk Hitachi ali Seagate ???

Oddelek: Kaj kupiti
121233 (933) PlayTheGame
»

Kateri disk kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
391736 (1049) destiny
»

od katere firme kupiti diks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684802 (3524) jastreb

Več podobnih tem