» »

Modifikacija modema

Modifikacija modema

TESKAn ::

No, dons tko lepo kliknem 'poveži' in poslušam hreščanje modema, ko me nenadoma prešine - kaj, če bi lahko nekak nadomestil zvočnik za ledico? Mislim, da bi zgledal dost lepš pa še prisluškovat ti ne bi bilo treba, če je linija slučajn zasedena...pa še motil ne bi s svojim hreščanjem...kaj pravte?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Neo32 ::

Dobra ideja ni kej, probej ane pa bos vidu, sicer ne vem kaksna je napetost na zvocniku sam mensezdi da ne bi smel bit problemov inda bo ledica fajn svetla.
Neo32 (c)

Elemen_T ::

Go Ahead TESKAn

Neo32 ::

A si ze naredu? Kuko pa zgleda?
Neo32 (c)

TESKAn ::

:). Ne vem, če bom tko hitr naredu - je moj edini modem in ne nameravam ostat brez povezave. Tko da si bom najprej dobu en backup modem in na njem izvajal operacije>:D.
Lp
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Taras_Bulba ::

Jst sm pa to zdele naredu. Sam je zgleda prenizka napetost za uno najbolj standardno diodo. Pol sm pa še z jezikom poskusu in me je čist mal zapekl. Mogoče bi delovalo, če bi uporabu une male ledice iz mobitelov al pa kej podobnega

TESKAn ::

Hm, kaj pa če je polaritetanarobe? No ja, mo naredili pa ojačevalec:P.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Neo32 ::

Ja jest sm glih kr fuknu ledico gor zravn sistemskega spikerja pa kr fajn svet tm okol 2V je gor, tko da recimo k mi zacne piskat v MBM da ma premal vrtljajev al pa kej podobnga lepo se ledica svet zrav :)
Neo32 (c)

Taras_Bulba ::

Polariteta je pravilna. Za ojačevalc se mi pa niti sanja ne kako in kakšnega. Predlogi?

TESKAn ::

Glede na to, da je predmet modifikacije zvočnik, bi reku kar en švoh audio ojačvalc...še 1W ne rabiš.
P.S.: k sm se lih spomnu - dej v oknih nastavt moč modemovega zvočnika na maksimum...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

Neo32 ::

Sam bi mogl delat, sej modem nima prov svoj izhoda za zvocnik, vrjetn je neki tacga k na plati.
Neo32 (c)

Taras_Bulba ::

Ja moj modem ima izhod za zunanji zvočnik. Volume je nastavljen na manj kot max, ker na max noče delar(?!). Jst sm ledico nalotu vzporedno z zvočnikom, ki je na modemu, pa ne dela. Mogoče bi blo boljš na un izhod nalotat.:\

Neo32 ::

Ja no probej, drgac pa zvocnik pa ledica to bi blo pa ze kr mal premocno za modem. Jest mam na sistemsku zvocniku mal svohnej zvocnik pa ledica tko da zvocnik ne pobere cist vsega se za ledico.

Mogoce , k si reku da ce das na max ti ne dela, mogoce za to ker ko das ti na max modem preklopi iz notranjega zvocnika na zunanji vhod, ker pa na zunanjem vhodu ni nc pa ti ni pisknlo.
Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

Taras_Bulba ::

Mah jest bom un zvočnik na modemu dol vzel, pa ne bo več škripal, pa še za diodo bo najbrž mal več štroma :) Če je zasedena linija bom pa slišal prek zvočnika v monitorju. Vseeno škriple, ampak ne tako ostro kot na modemu.

TESKAn ::

Očitno res da premal štroma:'(. Ja no, bo pač treba naredit ojačvalc:P.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

krucymucy ::

Ja bl zanič sveti ... men sam enkrat pomežikne pa konc... glasnost pa je na ful...

Neo32 ::

Mam eno idejo da bi to delovalo in sicer na izhod tm je zej zvocnik od modema das gor opto element, ne vem ko se temu ze rece pr ns na sol recejo temu optokopler, in sicer za tako napetost kot ti jo daje izhod za zvocnik, sej mensezdi da se da ake dobit. In pol sam se iz molexa vzames eno napetost pa gor prklops glih kr se ti zljubi.
Neo32 (c)

Neo32 ::

<

Evo to sm imu v mislih, sicer je to slika vezja in Bit-Techa za modifikacijo lucke za disk ane, sam bi luhko isto naredu za zvocnik za modem. Ce ma kdo cajt nej proba.
Neo32 (c)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim mojstra za led diode =) za nasvet

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142149 (1801) ;-)
»

pomagajte-napajalnik/pretvornik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
657592 (7195) A. Smith
»

Končna stopnja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
183303 (3152) zlobcek
»

Vu led mod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262690 (2108) Azrael
»

Aktivni SubWoofer - made at home

Oddelek: Pomoč in nasveti
255229 (4690) [DrAc0]

Več podobnih tem