» »

WLAN in penosnik - težave pri delu na baterijo

WLAN in penosnik - težave pri delu na baterijo

magus ::

Sem že pisal na jokerjev forum, a ni bilo odgovora, upam da bo tu kaj bolje..

Skratka problem je sledeč:
Imam fujitsu-siemensovega amilia pi1556, z intelovim CD2 in vsem kar zraven pripada, vključno z integrirano WLAN.
Pri delu na štrom, dela super, čim pa delam na baterijo pa praktično ne deluje (oz delujenekako intervalno - sem ter tja ga neki prime pa začne za par sekund delat). Uporabljam intelov software za povezovanje.

Zdej a bi blo to lohka kakšen safe-mode ali kaj podobnega in kako bi to izključu? Sicer pa tud nise ziher glede safe-mode, ker če je rač v štromu ter ga z tipko 'silent mode' prisilim v safe mode, deluje normalno.


HELP!

ricola78 ::

Ziher obstajajo nastavitve za delo na bateriji. Mogoče je v Biosu, mogoče pa je pri nastavitvah v windowsih.

Mogoče so pa tudi kake težave z gonilniki. Poglej za najnovejše gonilnike.

Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ricola78 ()

zee ::

izklopi power management za brezžično mrežno kartico.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

p4 ::

JSt imam podobno težavo na Visti. Sem izklopil power management in tud pod propertis za wireless sem onemogočil opcijo da mi rač. sam izklopi wireless da špara na bateriji. Zadeva je pa taka da mi sicer dela recimo kšn tedn BP pol pa kr enkrat izklopi (imam občutek da izklopi ko je mrežna recimo ponoči ful zasedena...sepravi je veliko prometa)...in pol spet dela neki cajta...pol se pa spet izklopi. na tipki na kateri omogočim/onemogočim wireless, lučka ne gori kadar je izklopljena in če jo ponovno pritisnem se ne omogoči in lučka ne zagori...morm rresetirat rač da se omogoči. medtem, ko če sam ugasnem mrežno jo lahko brez problema prižgem z gumbom nazaj...po vsej verjetnosti gre za vista bug..ampak vseeno vprašam če morda kdo od vas ve rešitev.

mrežna pa je: Intel PRO/Wireless 3945ABG Network Connection

zee ::

iz tvojih besed bi sklepal, da gre za napako v gonilniku za kartico za Windows Vista. Poskušaj naložiti novejšo verzijo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

p4 ::

Sem naložil driverje ki jih je HP (imam hpjev laptop) dal vn konec Decembra...novejših ni.. hvala za nasvet

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: p4 ()

zee ::

Verjetno bodo v naslednjih dneh objavljeni novejši, posebej narejeni za Visto.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Caniggia ::

Pri Wlan nastavitvah imas opcijo naj dela brezzicna kartica vedno s polno paro in naj ne varcuje z energijo.

magus ::

simptomi so enaki kot pri p4 .. če ni obremenjena jo izklopi.. takoj ko izklopim in ponovno vklopim deluje normalno, dokler spet ne pade obremenitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: magus ()

EagerWolf ::

Poizkusi v Device managerju pod wireless adapter ... pa pol tam ko so nastavitve ... je neki Power saving oz. nekaj podobnega... Tam se da nastimat jakost signala in pa kako se kartica odziva, ce laptop ni prikjucen v elektricno omrezje!
LP
I never eat a pig couse a pig is a cup!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490421163 (4802) jedateruk
»

Računalnik se ponovno zažene namesto ugasne

Oddelek: Strojna oprema
406627 (3440) solatko
»

Random restart računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7511640 (9685) Pero_SLO
»

Prenosnik povezan s spletom prek Wifi, strani se ne naložijo

Oddelek: Omrežja in internet
365858 (5250) TAA66
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110248 (8839) inbox

Več podobnih tem