» »

xp-ji ne zaznajo zunanjega diska

xp-ji ne zaznajo zunanjega diska

jrtjtejtt ::

kupil sem WD mybook essential 250 GB. imam prenosnik hp compaq nx9020. po naavodilih za instalacijo je treba disk priklopit na štrom pa še na usb port in potem se vse avtomatsko instalira. ampak se NE. wizard javi, da ne najde primernega driverja. pa mam xp Sp-2, vse update ki so objavlen na netu, itd. tud cd od winsow sm dal v kišto pa ne najde gor nobenga uporabnga diverja.
ta štorija se mi dogaja že drugič saj mi prenosnik ne spozna tud teac mp3 playerja.
doma na drugi kišti pa vse dela.
V čem je problem?

Caniggia ::

Zadeva je taka, da disk, ki je v ohisju ni sformatiran in ima zaradi tega tezave.

Odpri MMC konzolo (START -> ZAZENI -> MMC) ter izberes uprapravljalec za diske. Ga inicializiras ter sformatiras pol pa bo slo.

jrtjtejtt ::

Če te prav razumem morm v disk managementu poiskat zunanji disk in ga formatirat,
sam tam jst diska ne najdem, ga ni. Tam je sam moj notranji disk pa cd-rom. V device managerju je disk pod other devices-external HDD. pod device status piše da ni configured correctly in da je treba reinstalirai driver
A se da to še drgač rešit kot da na novo naložim cel sistem?

m.i.h.a. ::

em...wd zunanji diski imajo že poštelane particije ipd. tako, da če zadevo formatiraš boš zbrisal tudi priložene fajle za kompresiranje, autorun,... sicer pa lahko narediš backup tega programja, na en drug comp in potem formatiraš.
Če ti ga prepozna na enem ra. na drugem pa ne začni iskati problem kje v računalniku in ne v disku, ziher maš kaj z USB-ji oziroma driverji pobrklano. Zadeva je narejena tako, da jo priklopiš in deluje.

Mene je na začetku pri mojem zafrkavalo to, da nisem imel tega inštaliranega Win32OpenSSL-0_9_7L.exe, ko sem stvar namestil, mi je brez problemov zagnalo dodatne programe na disku.

PS: wd softwer lahko dobiš tudi na njihovi uradni strani, kjer se prijaviš, vpšeš serijsko tega artikla (diska) in ti ponudi tudi možnost za download tega programja

jrtjtejtt ::

ja jst tud mislim, da so krivi driverji za usb. sam finta je da ko v device managerju pregledam usb mi nikjer ne javi problema z driverji. pa sm jih vseeno odstranil in ponovno inštaliral pa spet nič. A je možno da je napaka že na CD z driverji, ker so winsi prišli v paketu s HP računalnikom in majo njihove nalepke gor pa da so oni kaj zajebali, da so kaj prčkali po cdju. tud SP1 in SP2 cd so dali svoj zraven.

ant ::

men tud ni hotelo prijeti, pa sem potem spremenil disk iz slave na master zdej ga pa zazna


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem zazna disk, v raziskovalcu pa ga ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
233449 (2861) Opkow
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143027 (1497) RutS
»

USB HDD disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61187 (895) Vasakhan
»

Format novega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191382 (1032) ZdravkoČolič
»

Pinnacle PCTV revealed (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
536916 (4852) maxy

Več podobnih tem