» »

USB HDD disk problem

USB HDD disk problem

obranc ::

Imam problem, in sicer z priklopom zunanjega diska na laptop. Vse prou in fajn, v zunanji škatlici je disk prav zvezan in priklopleno na USB. USB vhod je delujoč, ker mouse & keyboard delata brezhibno.
po priklopu diska ni videt nikjer, niti ga ne zazna, tudi pod Disk Management ga ne spozna, takisto ga ni v Device manager.

Probou sm inštalirat spet voznike za nabor čipovja, ampak ista pesem. V Device manager ne kaže nobenega klicajčka.

Obstaja poleg macole še kakšna opcija?

Hvala!

r5r ::

Poglej, če imaš ustrezen napajalnik.
And it makes me wonder.

obranc ::

napajalnik? na laptopu ali zgolj ohišju?
Drgač je taisti disk že delal v tem ohišju, samo na stacionarni mašini. Potem sem iz stacionarke prklopu na latopu, kjer ga ne prepozna. Disk je SATA. morda plata v laptopu ne prepozna SATA?

MTB ::

Napajanje je na prenosniku preslabo, poskusi najti tak vmesnik, ki ti poveže 2 usb porta na enega, ali pa takega ki ga vklopiš na PS2 in potem v disk, za dodatno napajanje.

obranc ::

mislm. čudno, na Acer laptopu je delal brez problemy. nism pomislu na to opcijo, ampak - ohišje od zunanjega diska ma svoje napajanje, tko da mislm, da štrom ni...

obranc ::

rešu oz. situacija se je rešila....kr naenkrat je proradio, mamu mu...

hvala & lp!

Vasakhan ::

Ko bi vsaj napisal kaj si storil :(

Meni je grafična kartica crknila na laptopu. Disk sem vzel ven (Hitachi 2,5 SATA) in ga priklopil na zunanje napajanje, ki pride v kompletu z R-DRIVER III. Disk vse lepo priklopim na USB in se zalaufa. Mašina ga prepozna v EVERST Ultimate Edition. Disk manager ga ne prikaže. Partition magic javi error 100 (partition table is bad). Če disk vstavim v laptopa se XP-ji zalaufajo (le slike ni)???
Disk sem nesel k prijatelju, ki ga je vtaknil v zunanje ohišje in ista pesem.

Kako naj pridem do podatkov?

Lepo prosim, naj mi kdo pomaga.

LP, Vasakhan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vasakhan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem zazna disk, v raziskovalcu pa ga ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
233471 (2883) Opkow
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143036 (1506) RutS
»

WD My book 1TB nehal delati

Oddelek: Strojna oprema
203540 (3159) abaximan
»

USB HD 2,5 iz laptopa ne gre kopirat

Oddelek: Strojna oprema
141410 (1198) Vasakhan
»

Problem z USB Mass Storage

Oddelek: Strojna oprema
61189 (1102) ender

Več podobnih tem