» »

Sistem zazna disk, v raziskovalcu pa ga ni

Sistem zazna disk, v raziskovalcu pa ga ni

Bye ::

Iz prenosnika sem vzel disk in ga vstavil v zunanje ohišje. Ob priklopu se izpiše "Nameščanje USB to SATA bridge", diska pa ne zazna. Torej je verjetno kriv konektor na zunanjem ohišju?

Apple ::

Si pogledal v disk management? Mogoče ga je treba sformatirat in mu dodelit drive letter...
LP, Apple

Duhec ::

Ali pa je neznano zunanje ohišje prestaro, da bi prepoznalo neznano velik in neznan disk.
Disk priklopi direktno na osn. ploščo.
http://blackbird.si/

Bye ::

Aha, v managementu ga je zaznalo in nekaj teži, da moram nastaviti MBR ali GUID. Slednje verjetno, ker je zunanji disk?

gddr85 ::

mbr

Bye ::

Nastavil sem GPT, a še vedno mi ga Raziskovalec ne zazna. Piše, da je nedodeljen. Imam samo možnost ustvariti preprosti nosilec? Kaj je pa to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

gddr85 ::

formatiraš in nardiš particijo oz več, po želji

Bye ::

Dal sem ga nazaj v MBR. Se pravi, ukaz "ustvari preprost nosilec" ga formatira? In kaj pomeni, če ga pretvorim v dinamični disk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

gddr85 ::

ja ustvari nosilec, ga ne rabiš pretvorit v dinamičnega

Bye ::

Sam zdaj mi vrže ven, da moram določiti velikost nosilca?! Kaj naj določam, a sistem sam ne vidi, koliko je velik? WTF?

gddr85 ::

če želiš eno particijo pustiš cifro kot je, več jih itak ne rabiš, ker je itak zunanji za backup ane ;)

Bye ::

Ok, to je šlo skozi. Zdaj pa teži s formatiranjem, drugače ga ne morem uporabljati, mi piše 0 B v raziskovalcu. Samo jaz ga ne želim formatirati, ker so gor podatki še od prej. Kako so ti Windowsi glupi, znorel bom. Kaj naj zdaj naredim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

gddr85 ::

jah to bi prej moral nardit, podatke shranit nekje drugje, če formatiraš se vse zbriše, najbrž si imel tle gor tud windowse inštalirane ipd. in ga itak za backup disk na novo formatiraš

feryz ::

Nesi ga nekomu, ki se mu vsaj malo sanja o tem, če hočeš še kaj z njega dobiti.

Bye ::

Vem, da je treba podatke prej drugam shraniti, ampak nisem vedel, da ga je treba formatirati, da ga lahko sploh uporabljam. Kr neki. Ni logično. Če ga pa dam nazaj v prenosnik, bo z diska normalno zalaufal OS z vsemi podatki :O

Se pravi, that's it? Damn... Ok, hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

GTX970 ::

Če ga pa dam nazaj v prenosnik, bo z diska normalno zalaufal OS z vsemi podatki

https://slo-tech.com/forum/t636685/p471...
I doubt very much.

Bye ::

Sem dal disk nazaj v prenosnik in ni zagnalo, no disk. Torej sem ga očitno že prej spraznil. Uffff, pozabljivost nehvaležna...
Torej rešeno. Forumaši, ponovno hvala za vaš dragocen čas!

franci0 ::

Problem: imam 2,5" SATA disk, ki sem ga priklopil na PC. Ob priklopu se mi desno spodaj pokaže da je disk Ready.
Ko grem v raziskovalca, mi ga ne najde. v Disk Management-u mi ga ne najde, nikakor.
BIOS mi pa GA zazna.
Poizkusil sem Hard Drive Inspector Professional, vendar mi ga ne zazna.

What do I do? Je pa res, da sem ga med formatiranjem odklopil (vem, ni pametno) in od takrat dalje mi ga več ne zazna.

work4 ::

Enaka situacija kot OP - kupil nov disk, starega vzel ven in ga dal v novo zunanje ohišje (lg power, usb 3.0).

Na starem disku 1 particija z WIN, 1 s podatki, pa zdi se mi še 1 ali 2 z MS back-up zadevami.

Na nov disk sem povsem na novo inštaliral WIN (trenutno 8.1), ko sem priklopil stari (sedaj zunanji) disk na usb, mi je prvič inštaliralo driverji (klasično, avtomatsko ob prvem priklopu), a mi diska ne prikaže v Explorerju.
Prikaže ga v Disk Managementu - tam je označen kot DYNAMIC in INVALID (ni pa poleg nobene informacije o velikosti in tistih starih particijah).

Nekaj sem preko Googla že gledal - I guess desni klik + conver to Basic Disk bi rešilo problem nezaznavanja ... ampak bi pa izgubil vse podatke. Kaj je moč narediti, da se bo lahko dostopalo do obstoječih podatkov na disku?

Če je kaka enostavna rešitev, se priporočam :)
Back-up se je dokaj redno delal, bi pa vseeno želel preveriti, ali imam vse (ker nisem računal na to, da ga bo potrebno formatirati predno ga bom lahko uporabljal kot "klasični zunanji disk").

AC_DC ::

Kako velik je disk ? Kateri win ?
MiniTool Partition Wizard Home Edition ima live cd pod download, preveri kako ga najde tam.
S tem orodjem lahko tudi spremeniš iz dynamic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

work4 ::

Na novem disku so Win 8.1, tam so pa Win 7 nameščeni.

Hvala, bom pogledal, če lahko z MiniToolom spremenim v basic disk (brez predhodnega formatiranja).

AC_DC ::

harvey ::

Podobna težava z zaznavanjem diska po vgradnji SSD diska. Situacija je sledeča:

- prenosnik Lenovo z70, WIndows 10 x64, SSD nameščen namesto DVD enote
- v BIOSu zazna oba diska, nastavljeno AHCI (SSD = Samsung850 evo 250 Gb in vgrajeni tovarniški HDD ST50ML00-SSHD-8Gb)
- Device manager viden samo SSD Samsung
- pod Disk management vidna oba, vendar se ne da nič nastavljati pri drugem disku
- IDE/ATA atapi Controlers = zadnji Intelov AHCI driver ver. 14.8.0.1042 /tudi starejše verzije brez spremembe/, če pa se zamenja gonilk na splošni windows pa prepozna oba diska v Device managerju, vendar potem Disk management ne more dostopati do diska, enako tudi z raziskovalcem ne moreš dostopati do diska (incorect parameter izpiše).

Se je morda že kdo srečal s podobno težavo in ima v rokavu kakšen nasvet. Očitno je trik z gonilniki AHCI.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Opkow ::

Priporočljivo je, da se SSD vstavi na mesto HDD-ja. Na mesto optične enote, pa daš HDD.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310937 (8836) Machete
»

320GB HDD se predstavi kot 120 GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
161127 (786) globoko grlo
»

FORMATIRANJE RABLJEN DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
333692 (2672) opeter
»

Čitalec diskov St-Lab U-390!

Oddelek: Strojna oprema
162286 (1628) Spajky
»

Dinamični disk dual boot

Oddelek: Operacijski sistemi
141893 (1592) MrStein

Več podobnih tem