» »

Format novega diska

Format novega diska

StajercSSS ::

Zaj bom dobil nov disk WD 250 Giga SATA2 16mb.Vem da treba nov disk najpret formatirat,sam sem vedno to delal,ko sem že mel en disk not z windowsi.Če mam zaj sam nov disk,ga lahk formatiram v windows inštalu,al ga moram že prej kje,v biosu npr.?
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Spock83 ::

Lahko ga tudi v windowsu brez problema.

Jan987 ::

Samo daj ga notri, priklopi, pojdi v windowse, v moj računalnik, klikni na tanovi disk z desnim gumbom in daj formatiraj.

StajercSSS ::

Jaz sprašujem,kak bi formatiral,če bi mel v rač samo nov disk,brez windowsa? (Popolnoma nov,še brez kakega formata..)
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

rdecaluc ::

pomoje ce mas popolnoma nov disk ti sploh ni treba formaterat ane? al je treba?
Est modus in rebus. ,typos

StajercSSS ::

Treba kolk jaz vem.Je isto kot da disketo kupiš.Najprej format,pol pa špila.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

BladE_ ::

Ja sej prklops disk na masino k ma WIN ze gor in ga sformateras pol ga pa das kam ga ces sam more pa bit sformateran! Al pa gres v dos in ga od tm formateras!

LP
Akcija - Reakcija

Sba ::

V Windows instalu moraš tako ali tako izbrati particijo. Na novem disku pa je samo unpartitioned space, tako da pač določiš velikost particije in njen format (ntfs, fat 32), nato pa na izbrano particijo naložiš Windowse.

Verjetno enako velja tudi za druge operacijske sisteme. Seveda pa lahko, tako kot so ti že prej povedali, disk samo dodaš v že obstoječi sistem in ga s tam formatiraš, vendar pa te jaz razumem, da želiš vse na novo naložiti.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

StajercSSS ::

Nimam možnosti,da bi priklopil na drug rač pa formatiral.Nov disk je SATA2.Še kaki predlog?
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

conan ::

ce prav razumem mislis na ta novi prazen disk naloziti windowse...
tu ni nobenga problema,tak moras bootat s cedeja in potem tam
med instaliranjem formatiras se disk, naredis potrebne particije itd.
lp, K.

Jan987 ::

Sej dej ga v komp pa ko boš nalagal windowse ga zravn formatiraj.

Racunalnik ::

Najboljse izkusnje imam ce formatiram v setupu,ampak tam ti zacne nalagat se winse,sem pa 250gb formatiral v sistemu preden sem ga sesul in te tam PC zaslisuje kaksen bo disk,kaj bo uno,neko prekopiranje iz enega na drugega,kr neki,nato gre vse kot po maslu,hocem instalirat novo fresh kopijo XPjev na disk je pa setup gosposko povedal da disk ne obstaja in potem sem bral malo po netu da unici nek boot al kaj,zadeva se je pa resila ko se je v biosu dalo na manula za velikost diska in ne na auto,tako da nevem kako je z tem windows formatom.
Tudi res je da sem ga formatiral v disk manegerju in ne samo format v mojem racunalniku ampak to zato ker ga v mojem racunalniku ni hotelo prikazati,samo v disk manegerju je bil viden.

Dobr bi bilo ce bi obstajal kaksen format na disketi za ms dos in da ma vse podpore za velike diske,ntfs in ostalo.

Lucio ::

ko daš nov disk v Pc ta še nia particij, zato pa ti ga je pokazalo samo v device managerju. Kreiranje particij je predpogoj da ti ga pokaže v My computer.
Šele nato lahko formatiraš, je pa isto kje to narediš.

bluefish ::

enostavno, disk priklopiš v računalnik, vstvaiš CD od Win XP (če boš namestil le-te). Tam kjer te vpraša na kateri disk naj namesti disk formatiraš. Ob prvem formatu se izogibaj možnosti Quick.

kixs ::

Ce ti slucajno v setupu ne najde novega diska, potem moras ob nalaganju setupa stisnt F6 ter nalozit SATA driver.

LP

Jonny boy! ::

Naredi tako ko pravi "conan" naj te ne moti da ga je win xp instalacija prepoznala kot 133-135Gb disk.
Sele ko bos nalozu SP1 bos lahko formatiral se preostanek diska ampak le kot novo particijo.
"Coniunctis viribus"

civic_ ::

jst sem se tudi jajcal. ne pozabi dodatka za xpje za velike diske!!!!!!!

;-) ::

HeH sej če maš nov disk pa hočeš winse gor dat itak sam setup sformatira tisto praticijo ki jo narediš, tista druga oz več. pa jih pol v winsih.

Nevem zakaj delate problema če ga ni.

kixs ::

Sej lahko ze v startu zacnes nalagat WinXP SP2 in ni nobenega problema z velikostjo diskov!

ZdravkoČolič ::

>:D >:D >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FORMATIRANJE RABLJEN DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
333690 (2670) opeter
»

Pomoč pri Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
204862 (4438) BorutK-73
»

Linux po instaliranju ne morem formatirat

Oddelek: Operacijski sistemi
342446 (2047) CCfly
»

Sveza instalacija XPjev,disk 200gb prepozna samo kot 130gb??

Oddelek: Pomoč in nasveti
191658 (1351) jernejc
»

ne vem kako se priklopi disk

Oddelek: Strojna oprema
171602 (1395) MrX

Več podobnih tem