» »

freesco

freesco

seattle ::

Zanima me naslednje:
Imam 100mb ethernet, par racunalnikov in en linux server (samba,apache). Rad bi nekako dostopal do drugega LAN-a, predvsem do interneta, na katerega ja ta drugi lan povezan. Povezavo bi poskusil narediti preko linux serverja ali pa preko freescota. Ima kdo kake izkusnje s tem, mi lahko kako svetuje in pomaga - ce se da in kako.

Go Sonics!

Jebiveter ::

Z FreeSCOjem jo to mala malica! Rabis pac eno staro 486 masino ter 2 mrezne! Z prvo vezes 486 na hub/switch tvoje mreze, drugo mrezno pa prklopis na hub/switch od ta druzga LANa! As easy as that! Potem ko uspesno istaliras FreeSCO si se preberes help file, kjer izves kako konfigurirat stvar za to kar ti potrebujes. Naceloma ti ne bi smelo vzet vec kot 20 min (ce delas res pocasi in steb-by-step).
Kaj pa pol? Ja potem pa sam se uzivas!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

ToniT ::

Jaz sem uporabil kar obstoječi linux server kot router - mala malca in potem namestil gor firewall - malo manj mala malca:D.
Poskušal sem tudi s Freesco, vendar sem obupal, ker sem imel probleme z nastavitvami - ni mi hotel shraniti mojih nastavitev. Za vse skupaj pa sem porabil "malo" več kot 20 min (beri 3 dni).

Jebiveter ::

20 minut sem jest porabu za nastimat mrezo (v soli) z 15 racunalniki + nastelat router (nastavitve). Drugace pa mi je vse ostalo vzelo mnogo vec casa!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

seattle ::

Hvala za odgovore!
A gre podobno tudi z povezavo PPP med dvema lanoma - z freescotom.
In, v linux serverju, kje nastavis router in a je ze vsebovan v tipicnih paketih, ki jih dobis pri instalaciji?
Tko da vem kere manuale zacet brat:)

ToniT ::

Če hočeš povezat dva lana in je ta drugi lan povezan na internet, je zadeva zelo enostavna:
Daš v linux strežnik dve kartici - eni naštimaš IP adreso z "zunanjega" lana in ji daš gateway za internet itd...
Drugi pa naštimaš IP adreso z "notranjega" lana in ne nastavljaš gatewaya. Omogočiš RIP in zadeva bi morala delovati.
Vsi računalniki na "notranji" mreži morajo imeti za gateway IP adreso "notranje" kartice na linuxu. DNS strežnike nastaviš na obeh lanih iste.
"zunanji" lan - tisti, ki ima dostop do inetrneta
"notranji" lan - tisti, ki ga boš uporabil na novo.

Če ne rabiš firewalla, je to res 20 min dela.



seattle ::

Hvala za vse nasvete.
No,jst bom rabu precej vec kot 20 minut:)
Sm se zelen na tem podrocju.
Upam da nebo problemov.
Go Sonics!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z IpCop-om

Oddelek: Omrežja in internet
181620 (1210) K0K0
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947029 (5412) Azrael
»

kako gostiti igro v lanu -> vidna na netu

Oddelek: Omrežja in internet
281368 (1026) frudi
»

Linux server

Oddelek: Pomoč in nasveti
151153 (1012) miranpozar
»

gateway, router, ipchains, ipmaskerada......

Oddelek: Pomoč in nasveti
81400 (1275) Gh0st

Več podobnih tem