» »

težave z IpCop-om

težave z IpCop-om

Baja ::

na eno mašino sem inštaliral ipcop, jo z crosslink kablom povezal na mašino, ki bi jo naj ščitil. povezava deluje, ipcop lahko konfiguriram, vendar ne morem odpreti nobene internet strani. V navodilih piše da moram prenesti nek driver za PCI Adsl povezavo, kar sem tudi naredil, vendar še vedno ne dela.

A je potrebno v winsih še kaj drugo nastaviti kot IP? Kaj bi lahko blo narobe?

Aja, imam kabelski modem.
  • spremenil: ToniT ()

Baja ::

Ugotovil sem da bi moral v browserju na začetku videti gumbeke connect, dicsonnect in refresh, ki pa jih ne vidim.

Zakaj jih ne vidim, če pa z ipcop mašine lahko uspešno pingam gateway od isp-ja?

ToniT ::

Doma mi ni delal internet, tako da sem vikend preživel bolj ali manj brez Slo-Techa.

Predvidevam, da imaš kabelski modem z ethernet izhodom.

IPCOP konfiguracija
Na RED kartici nastavi IP adreso, gateway in DNS strežnike od ponudnika interneta.
Na GREEN kartici pa samo IP adreso (recimo 192.168.0.1)

Na delovni postaji pa nastavi ip adreso na 192.168.0.2, gateway na 192.168.0.1, dns adrese pa iste, kot si jih nastavil na RED kartici.
In zadeva bi morala delovati.

Pozabi na vse adsl fore. Tisti gumbi se pokažejo pri dialupu (tudi pri ADSL-ju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Baja ::

Jaz, bik, pa sem na delovni postaji dns-e zbriso. Zdaj dela kot urica. Hvala.

Baja ::

Še nekaj. A obstaja kakšen antivirus za linux, ki bi ga lahko inštaliral na ipcop mašino in bi pregledoval promet, maile, pa da bi lahko še win mašine z njim preglčedoval. Seveda mora delat v ozadju.

Na internetu se našel F-prot za linux konzolo, vendar ne vem če dela v ozadju.

Pa še to, kako lahko prek mreže z ipcop mašine vidim diske na windows mašini.

Baja ::

Problemom ni konca. Pravkar sem ugotovil da se ne morem povezati z nobenim ftp-jem. V windows comanderju sem naštimal da se poveže prek firewall-a, poskušal sem tudi odprti in forwardati porte na ipcop mašini, ampak stvar še vedno ne dela. :(

off-topic: a ne bi blo boljše da bi onemogočili popravljanje postov po recimo 2 ali treh postih, ne pa da je časovno omejeno ?

ToniT ::

Po defaultu bi FTP moral delati. (Probaj dati povezavo na passive mode).
Glede dostopa z linux mašine na windowse pa je potrebno imeti samba klienta inštaliranega. Ampak, če hočeš gor obesiti vse te zadeve, potem je boljše uporabiti za router namesto IPCop kakšno polno distribucijo linuxa (npr. Debian, ki je trenutno najbolj popularen na tem forumu :D )

Za antivirus pa ne vem. (CA inoculate vem, da dela pod linuxom)

castro ::

Upam, da je še kdo, ki zna z IPCop-om... Matram se že par dni, pa mi zadeva še zmeraj ni jasna.

Imam statični IP in ne znam nastaviti RED povezave z ADSL-jem; na dialup kartici ne vem kaj izbrati..,

Upam, da se kdo oglasi!!

LP

ToniT ::

Ker sem bil odsoten, odgovarjam šele zdaj.
Na RED kartici izbereš dialup, PPPoE, IDLE na 0 itd...
Vseeno je ali imaš statični IP ali dinamičnega - nastavitve so iste...
To velja za Siol, Amis ne uporablja PPPoE za povezavo, ampak čisti ethernet....

castro ::

Hoj,

zadevo sem uspel rešiti že v petek, ampak vseeno iskrena hvala. Internet in LAN delujeta, imam pa še dve vprašanji:

1. če imam vklopljen softwarski firewall (Norton) se računalniki med seboj ne vidijo (ping, prenašanje datotek itd.). Predvidevam, da je to normalno, ker zadostuje že IPCop-ov požarni zid.

2. Malo sem se igral z eMule: download hitrost je zelo nizka; predvidevam, da se je potrebno tukaj malo poigrati z nastavitvami --> imaš mogoče kakšen link o tem?

Hvala in LP

ToniT ::

Zadeva je naslednja:
Če imaš vklopljen še Norton firewall, boš pač moral odpreti vse potrebne porte za lokalno omrežje. Po mojem je boljše izklopiti to zadevo (razen, če se bojiš koga v lokalnem omrežju).
Za emule pa moraš v zavihku firewall izvesti port forwarding na svoj računalnik (njegov IP).
In sicer moraš to narediti za TCP port 4662 in UDP port 4672.

castro ::

Evo, dajem v pregled, če sem ok nastavil 8-)

Port_Fw

LP

ToniT ::

Destination IP mora biti IP od računalnika, na katerem laufa mula in ne od routerja!!

K0K0 ::

A je mogoče kej narobe če imam ipcopa namesto na modem priklopljenega na switch z ostalimi računalniki?
Torej: modem > switch na katerem je ipcop + ostali računalniki.
Ni mi jasno kako mi lahko na vseh pcjih delajo torrenti, emule, igre itd... čeprav nisem forvardirov nobenega porta.
Sm mislu da ma ipcop po defultu zaprte skoraj vse porte.
A je to zarad napačne vezave al je treba še kak iptables naložit?

K0K0 ::

Noben ne ve?

ToniT ::

Vezava mora biti naslednja:
Modem -> RED na IPCopu
Potem pa:
Green na IPCopu->Switch in na ta Switch ostali računalniki.

K0K0 ::

Sem prevezu tko da mam zdej: modem > ipcop > switch > računalniki. Bitcomet še zmeri dela brez da bi forvardirov kak port in to na treh računalnikih 8-O .
A je to normalno?

ToniT ::

Dela že, vendar imaš probleme z dohodnimi povezavami. V emuli na tak način dobiš lopovsko prevezo čez oči....
Obstaja pa plugin za preprečevanje p2p programov.

K0K0 ::

Sej mene drugač p2p programi ne motijo. Mal me skrbi zarad varnosti. Sm mislu da je vse zaprto in potem jest sam odpiram porte. Zdej pa kr use dela kot da nebi blo nobenga firewalla.

Mogoče kdo ve kaj moram narest da bo siol tv delal preko ipcopa? Torej modem > ipcop > switch > računalniki, amino.
Če se ne motim je nekdo na ST objavil iptables skripto sam trenutno je ne najdem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kater Linux ruter/firewall izbrat ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
704063 (3009) sverde21
»

Kako nastavit WLAN ASUS WL500g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
697596 (5340) DixieFlatline
»

IP cop in Ultra VNC!

Oddelek: Omrežja in internet
71185 (1027) poljapke
»

IPcop problem!

Oddelek: Omrežja in internet
61015 (930) SimplTech
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947028 (5411) Azrael

Več podobnih tem